За по - големите деца - как пият кисело или прясно мляко

  • 1 618
  • 26
Моята госпожица всяка сутрин пие АМ, вечер - според зависи  Wink
Иска ми се да опитам да й дам кисело мляко
Но се чудя - в шише с беберон като АМ, или от чаша
Като айрян, или без вода
да му слагам ли леко захар или без
заедно с вечерята ли да го предлагам, или преди лягане
 newsm78

същата питанка имам и за прясното мляко Thinking

ами това е
Не см предлагала до сега мляко за пиене освен АМ, та за това са ми питанките Wink
Виж целия пост
# 1
моите деца на тази възраст пиеха от нормална чаша. всъщност, каквото и да са пили по описаното от теб време е било съответно част закуската или вечерята, а не допълнително. нищо не съм подслаждала допълнително.

на мен поне винаги ми е било по-удобно (пък и ми се струва, че и за децата е по-добре) да предложа млякото заедно с останалите неща, след което храненето приключва. ако е вечер, следва миене на зъбите и лягане.
Виж целия пост
# 2
Ако детенцето е на годинка и 11 месеца, съвсем спокойно си предлагай айрян в чаша. Дори АМ би могла да даваш вече в чаша. Мариела пие от чаша с накрайник някъде отпреди годинката, а на годинка и нещо се научи  да пие от обикновена чаша, а също и със сламка.

Та, опитайте с обикновена чаша направо. Може и със сламка - така им е по-интересно на децата.

За прясно мляко - същия подход. Само че аз още не предлагам. Засега пие само айрян, чист, без сол и захар. Не би било добре да го свикваш на сладки напитки, пък и захарта не е полезна. Разреждай го с малко вода, за да се пие по-лесно.

Предлагам го следобед, след вечеря, преди лягане - когато има желание, тогава. Понякога с часове си стои на масата, и като се присети, си пийва.
Виж целия пост
# 3
Ели, аз на моя киселото мляко не можах да го пробутам  ooooh! с и без захар - не харесва, единствено си хапва плодовите и тези за пиене, но виж прясното мляко отдавна съм го въвела.
Преди давах всяка вечер и сутрин, после само вечер, а сега баба му му дава и сутрин топло млекце с мед Peace  от кравата на съседа Mr. Green
И ако може вече и пробутвай не шишето с бибата, а чашката Wink

...а за киселото мляко пробвай - може да го хареса само натурално или само на яйрянче или с малко захар Peace
Виж целия пост
# 4
Тя си пие без проблеми от обикновенна чаша, и със сламка, с накрайник отдавна не пие Wink,  на хранене има задължително има и чаша, която е почти винаги пълна с вода, рядко проявява интерес за сок.

Идеята ми беше по скоро да заместя вечерното АМ, което понякога отказва  Thinking защото вечеряме -всички, не само тя  Wink- между 18-19ч, въпросното мляко АМ което отказва и го давам преди да си легне - час-два след вечеря, а сутрешното АМ е към 8,30ч - 12 часа интервал има като ми откажеnewsm78
Това ми е притеснението...

Добре де въпроса май остава с кое ядене ги предлагате - на всяко, или само за закуска...
Виж целия пост
# 5
защо те плаши 12-часовият интервал? детето е почти на две години. пък и няма дете, което да се остави да умре от глад при наличие на храна. щом отказва, значи не иска втора вечеря или ранна закуска.
на тази възраст габриела закусваше между 8:30 и 9:00, обядваше към 12:30, ядеше следобедна закуска и вечеряше към 19:00 като понякога отказваше да вечеря истински. АМ е пила само няколко пъти в ранните си кърмачески месеци, най-често категорично го отказваше.

а тази вечер яде към 18:00 като наблегна на кивито, утре ще закусва след 8:30.
Виж целия пост
# 6
защо те плаши 12-часовият интервал? 
Ами не знам, за това питам  Wink
Може да й е омръзнало ам -знам ли ...
Виж целия пост
# 7
Точно на 1г.6 месеца спрях АМ и започнах да давам пр.мляко с мед за вечеря само.Сигурна съм,че закуската трябва да е по-солидна:попара,кус-кус,кифла и чай/сок,мляко/ или др.Моята дъщеря прави повече от 13-14 часа интервал м/у вечеря и закуска.Мн.често яде само 3 пъти . Сега рядко й давам мляко,защото ми мирише на свинска мас и е БЕЗВКУСНО.Не искам да тъпча детето с фалшиви млека/пресни и кисели/!А и за ползата от млякото в дет.възраст се преувеличава доста.Млякото е полезно,но да е истинско. Naughty
Виж целия пост
# 8
Ние сме на 2г. и си го пие в 4ашка, било то кисело или прясно
Виж целия пост
# 9
Защо въобще даваш това АМ?

Борис ми отказа всякакви изкуствени млека още преди годинката, но вече беше на кухня.
Въобще щом почна кухнята и минахме на 5 хранения
закуска
   сок преди сутрешния сън
обед
следобедна закуска след сън
вечеря

Май на всички дето го дават им е трудно да го спрат. По-скоро за детето е навик.
Явно е хранително, защото имам приятелка, която се вижда в чудо. Малкият е на 2г и 6м и може да изкара цял ден с едно шише сутрин и едно вечер.

Борис след храна ( обед или вечер ) особено вечер винаги хапва и кисело мляко с лъжица. Друг въпрос е, че отказва да се храни сам Sick
Прясното го яде на попара с козунак, бисквита.
Преди няколко дена изрази желание да пие мляко от чаша и си го извади от хладилника.

Но ако не иска нещо "посмъртно" не мога да го накарам да го яде/пие.
Напр. ела да видиш как лапа кьополу на арабския ресторант, къса си от арабския хляб и бърка в чинийката. Но у дома - не, това е отровно сякаш.


Виж целия пост
# 10
Само баткото и то от скоро пие прясното само с нескуик или щоколад на милка.Малката не иска кисело и батко й също newsm78
Виж целия пост
# 11
Прясното - основно сутрин и то с какао /без допълнително захар или сол/, киселото ако е на закуска сутрешна или следобедна като айрян т.е. леко разредено с чаша , ако е за десерт към вечерята в купичка с лъжичка ... пак без захар. Понякога отказва да вечеря хубаво и минава с една почти цяла кофичка кисело мляко/ 300гр/
А по въпроса за самостоятулното хранене ...малкия придоби навик да се храни бързо и сам след около 2 седмици в яслата , сега не дава да го хранят Wink
Виж целия пост
# 12
К.мляко им дадох още преди годинката. Слагах вътре сок от портокал или банан и др. плод, пасирах и така давах. Захар никога не съм слагала. Сега вече големи не слагат захар нито на к., нито на пр. мляко. Сламката е много превличащо помощно средство.
Виж целия пост
# 13
Пробвай киселото мляко да го даваш с лъжица - не е нужно да го разреждаш. Аз не съм добавяла захар. Моят син много го харесва и хапва на почти всяко ядене кисело мляко. Прясно пие рядко от чаша - отначало пробваше и него да яде с лъжица  Grinning ...
Виж целия пост
# 14
Голям фен е на млякото bowuu Всичко пие в чашка, като голям. Повече обича кисело мляко. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия