Нова Година

  • 1 115
  • 15
Как се празнува по вашите краища?
В България има наследство от социализма, когато това беше големият празник с трапеза и подаръци. От Дядо Мраз, естествено.
Как е при вас?
Виж целия пост
# 1
Тук новата се посреща най-често с парти и гръм и трясък Wink. Хапване, пийване, като пийването май има приоритет пред хапването Laughing. Подаръци няма, те са раздадени на Коледа, "важното е" в 0 часа да се изстрелят в небето няколко милиона евро под формата на фойерверки Laughing и да се вдигне повечко аларма....
На 1.януари на обяд се хапва супа от леща... за да имало пари през новата година (незнам обаче дали важи за всички краища на Германия Wink)
Та това е в общи линии....
Виж целия пост
# 2
-
На 1.януари на обяд се хапва супа от леща... за да имало пари през новата година (незнам обаче дали важи за всички краища на Германия Wink)
Та това е в общи линии....
Май при вас я има лещата. При нас не знам такова чудо.
Ние хапваме пушени ребърца с кисело зеленце на фурна. Поне така е научена половинката и държи като удавен. Иначе се пие и гърми и у нас Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Май при вас я има лещата. При нас не знам такова чудо.
Ние хапваме пушени ребърца с кисело зеленце на фурна. Поне така е научена половинката и държи като удавен. Иначе се пие и гърми и у нас Mr. Green
Не била само при нас, виж какво намерих сега набързо:

Glückssymbole
- man ißt am Neujahrstag bestimmte Speisen: z.B.: Schweinefleisch (bedeutet Glück / keinesfalls Geflügel - dann fliegt das Glück davon), Sauerkraut (damit das Geld nicht ausgeht), Karpfen (Geld) (der Hausherr muß eine Fischschuppe unter seinen Teller legen und dann das ganze Jahr im Geldbeutel aufbewahren), Linsensuppe (Geld), Erbsensuppe (Geld)


Значи и вие с ребърцата и зелето не сте на грешен път Mr. Green пари и щастие Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Май при вас я има лещата. При нас не знам такова чудо.
Ние хапваме пушени ребърца с кисело зеленце на фурна. Поне така е научена половинката и държи като удавен. Иначе се пие и гърми и у нас Mr. Green
Не била само при нас, виж какво намерих сега набързо:

Glückssymbole
- man ißt am Neujahrstag bestimmte Speisen: z.B.: Schweinefleisch (bedeutet Glück / keinesfalls Geflügel - dann fliegt das Glück davon), Sauerkraut (damit das Geld nicht ausgeht), Karpfen (Geld) (der Hausherr muß eine Fischschuppe unter seinen Teller legen und dann das ganze Jahr im Geldbeutel aufbewahren), Linsensuppe (Geld), Erbsensuppe (Geld)


Значи и вие с ребърцата и зелето не сте на грешен път Mr. Green пари и щастие Simple Smile
Той мъжа ми значи хич не бил прост  hahaha
Да не забравя да добавя и нашата баница с късмети
Виж целия пост
# 5
около нас е слаба работа. Ден като ден, което много ме вбесява. Сама птичка, пролет не прави Cry Cry
Виж целия пост
# 6
Не се гърми тук, забранено е, мисля.
Виж целия пост
# 7
На Нова година се ядат:, които се наричат oliebollen. Има ги във всякакви разновидности. Чревоугодничеството е предимно за Коледа, така че няма специална вечеря. Някои хора, включително и ние доста често прибягваме до гурмета.

В 12 се започва третата световна война с гърмежи и много красиви фойеверки / мисля, че за стотици хиляди евро, като на 14 започват разпродажбите и се редят на опашка през нощта. Само няколко дена се продават истинските фойеверки и тогава половината народ пощурява.../. При нас повечето хора са на улицата и съседите си честитим Новата година. Понякога отиваме и при нашите съседи за по едно.

На другият ден традиционно започваме с Новогодишният концерт от Виена. Традиция започната от майка ми и се отдаваме на мързел.

Когато сестра ми е тук му удряме по едно хоро из цялата стая. Laughing
Виж целия пост
# 8
.....като на 14 започват разпродажбите.....
А тук чак на 29. т.е. само три дни са в продажба и народа влачи като невидял, zабравят сигурно zа ядене да си купуват преz теzи 3 дни, zаЩото са zаети с фойерверките ooooh! Laughing
Ние пък от доста години не купуваме, а гледаме на аванта Mr. Green Mr. Green ами така де, каква е раzликата дали аz Ще пусна ракетката или комШията_ все е радост zа окото, така че няма смисъл да се харча Wink Mr. Green
Виж целия пост
# 9
И тук не се гърми за мое съжаление Sad
Виж целия пост
# 10
И тук не се гърми за мое съжаление Sad

 Хо, не се гърми ли? Ела у наше село да видиш за какво става дума!  #2gunfire  Laughing , то не е бомбички, то не е чудо, и не само по Нова година - използва се всеки повод  #Cussing out . Понякога кучето на нашите, то е доста големичко, отива да се крие в банята....
Това за Испания, тук в Швейцария не съм празнувала Нова година, няма и да празнувам за съжаление.

Иначе традиция са гроздовите зърна, които хапват в полунощ при биенето на часовника - за всеки удар по едно гроздово зърно, и трябва да си го изял, преди да сложиш другото в устата  Laughing , и в 12 вече гледаш  #Crazy с пълна уста... А колко скача цената на гроздето около Нова година.. не ми се говори  newsm78
Виж целия пост
# 11
Не знам за някави особено традиции, тук Коледа е "големият празник"...и не чух фойерверки миналата година. Ние си празнуваме с нащенски табиати, пускаме химна в 12, баница...и който докогато...
Виж целия пост
# 12
И при нас посрещането на Нова Година минава без гръм и трясък от Американска страна, защото е забранено. Някои мексиканци се отпускат да гръмнат веднъж, два пъти ама те са единични бройки - като цяло е тишина и спокойствие, което мен ме дразни. Ние си празнуваме както си знаем и даже миналта година бяхме заплашени с полиция от съседа, който се оплака, че сме вдигали много шум  #2gunfire Абе заспала работа като цяло сме тука  Grinning
Виж целия пост
# 13
В Бахрейн празнуват всички,и чужденци и араби.Големите купони са в 5 звездните хотели,менюто е превъзходно,обикновено шведска маса и има от пиле мляко.Всички броят последните минути заедно и в 12,всичко живо се прегръща и целува,танците са нон стоп до сутринта.Има и много награди,екскурзии до чужбина обикновено,които се разиграват с кувертите.Обаче, деца под 12,някъде и 16,не се допускат,за разлика от коледните купони.
Виж целия пост
# 14
Както Биба е описала МНОГО пиене и по-малко фоерверги.
При нас има и МНОГО полицейски хайки, дебнещи за пияни шофьори  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия