Най-важното нещо ли е изчистената къща

  • 6 433
  • 124
Здравейте,
вчера се посдърпахме с моята най-добра приятелка, защото като дойде уикенда и тя се скрива в къщи и се започва едно чистене, едно чудо newsm28 1ironing wash. Та се мият прозорци, та се перът килими и постелки на дивана и т.н.
Вчера и казах, че ще и мине живота в чистене, а тя пък ми отвърна: "как съм можела да ходя на фитнес като ми били мръсни прозорците"  #Crazy.
Ми аз предпочитам да ми е прилично чисто, всичко да е изпрано и с детето и да изляза на разходка, от колкото да мия прозорци. А когато дойде мама първо отивам на фитнес и след това мога да поизчистя малко. С една дума не ми е приоритет и не се вманиачавам.
Вие как сте?
Виж целия пост
# 1
Важното е да се чувстваш добре - дали ще чистиш или ще  ходиш на фитнес решаваш ти. Щом те  удовлетворява това, къщата ти да свети от чистота, ми няма лошо - чисти си. Щом си решила да се поддържаш, да спортуваш, да се развличаш и т. н., пак няма лошо.
Щом ти е добре, не се замисляй много, много кое е важно и кое не.
Виж целия пост
# 2
Важното е да се чувстваш добре - дали ще чистиш или ще  ходиш на фитнес решаваш ти. Щом те  удовлетворява това, къщата ти да свети от чистота, ми няма лошо - чисти си. Щом си решила да се поддържаш, да спортуваш, да се развличаш и т. н., пак няма лошо.
Щом ти е добре, не се замисляй много, много кое е важно и кое не.

Подкрепям с две ръце.
Принципно- хич не съм от големите "чистници", които не тъпрят прозорците им да са мръсни и не могат да заспят, ако не са пуснали минимум две перални през деня, изпрахосмучили всички стаи и избърсали прахта навсякъде... Чистя, когато намеря за необходимо... Честно казано, предпочитам да ида да се поизпотя във фитнеса- по- приятно ми е някак си.
Е, не живея в кочина, просто чистотата не ми е идея- фикс  Peace
Виж целия пост
# 3
Много е хубаво да ти е изчистена къщата, приятно ти е  и е уютно. Друг е въпроса , че в един дом винаги има нещо за чистене и подреждане.
Е, в тоя ред на мисли предпочитам да изведа децата на разходка.
Понякога се намират доброволци гледачи и се отдавам на къщата, също ми е приятно, сама съм, слушам хубава музика и имам време да пипна неща отдавна непочиствани, но... само понякога.
Виж целия пост
# 4
Не е разбира се !  Laughing Аз в началото когато се роди малкия се опитвах всичко да е перфектно - резултата беше , че щях да се побъркам от напрежение и умора .
Сега ми е много лесно , балансирам нещата идеално - къщата ми е подредена и сравнително чиста , прозорците ми вероятно не са измити , често поръчвам KFC или пица , защото ходя и на работа ...но - имам време за мъжа ми и сина ми , спокойна и усмихната съм , не се тровя ако е пълно с играчки навсякъде и ги прескачам , ако има пръстчета по мебелите и др. такива или ако не съм оправила идеално покривката на спалнята ... това са глупости !
Щом се чувстваш добре нищо друго няма значение ... който иска да се трепе да чисти по цял ден ... и без друго след 10 мин. ще е същото , по - добре да си с детето или да направиш нещо за себе си .
Виж целия пост
# 5
Майка ми е точно като твоята приятелка, но за нея наистина това е най-важното. Тя се чувства добре само когато й е изчистено и подредено. Хора всякакви.
Виж целия пост
# 6
И моите прозорци са мръсни! И какво от това?! Чисто и изрядно ми е, където ходи/седи/пълзи детето. Дрехите са чисти, изгладени. Мисля, че е едно нормално ниво на хигиена. Времето си предпочитам да го оползотворям по по-приятни начини - да изляза с детето, с мъжа ми, да почета книга и т.н.
Виж целия пост
# 7
е, няма спор, че по-добре е да е чисто, отколкото мръсно.

а на така зададения въпрос - ако питаш приятелката си дали най-важното е къщата й да е чиста, убедена съм, че и тя на първо място ще постави здравето на децата и още ред други неща.

аз лично на фитнес няма да се занеса, ако у дома е кирливо и детето ми няма какво да яде. аз ще си вея кълките по уреди и масажи, а петра ще пълзи и ще ближе пода, полепнал с пепел от камината, а на обяд таткото ще намаже филия с масло (ако съм взела де, защото може и на фризьор да съм решила да отида) - е не ми се вързвва с приоритетите... е, този пример малко крайно го описвам, но само за да е по-ясно...
при всички случаи ще си изведа детето на разходка дори и ако прозрците ми са мръсни (а те са, всъщност).
Виж целия пост
# 8
Мисля че е доста важно къщата да ти е чиста--даже и прозорците.Неможеш да си облечеш скъпата дрешка  и да се отвееш на фитнес и след 2 часа да се прибереш доволна и щастлива в мърлявата ти къща.Влизала съм в къщи дето жените по цял ден се веят някъде където само на тях им е приятно  #Crazyми то трябва с прескачане да стигнеш до скъпата маса дето не е почиствана от как е купена.Та мисълта ми е--жената отговаря за дома.Да е чист подреден и удобен на семейството.Замисляли ли сте при някаква екстремна ситуация къде ви са най-необходимите вещи?Можете ли за 5 мин да вземете най-необходимото ?
По дома личи каква е жената .
Виж целия пост
# 9
Е,чак пък такава мания за чистота.. Ходенето на фитнес или разходка не означава  да се заринеш в мръсотия.Всичко си има някакви граници.
Виж целия пост
# 10
Важно е да съм в хармония със себе си - от всичко по малко Mr. Green
Виж целия пост
# 11
И моята майка е като тази на ljuboznatelna. Отраснала съм в изряден дом, винаги чист и подреден. Не помня някога у нас където и да е да съм забелязала дори и прашинка. Възхищавам й се за това, но не съм чак от този тип.

Съгласна съм, че никой да обича да му е мърляво, а и в къща с малки деца едва ли някоя майка ще остави пода мръсен или пък детето гладно. majceto, ти чак трилър състави, хехе, кой ще иде на фитнес, ако детето му ще яде филия с масло на мръсния под  #Crazy И едва ли някой има скъпа маса, която не е почиствана, откак е купена  Mr. Green

За мен е важно вкъщи да е чисто и уютно, но не съм вманиачена на тази тема.  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Мисля че е доста важно къщата да ти е чиста--даже и прозорците.Неможеш да си облечеш скъпата дрешка  и да се отвееш на фитнес и след 2 часа да се прибереш доволна и щастлива в мърлявата ти къща. ...........По дома личи каква е жената .

Еми то, ако по цял ден лъскаш, а то никога не свършва , все има още нещо за излъскване, то кога ще ти остане време да си облечеш скъпата дрешка и да излезеш newsm78

Виж целия пост
# 13
Да бе да ,чиста къща дрън дрън та пляс...с моето дете абсурд!Е не ми е много чисто,почти винаги е адски разхвърляно и кво от това ,на мене ми е добре,детето ми е навън и тича,има всеки ден вкусно сготвено и аз съм в страхотна спортна форма.Предпочитам да се занимавам с детето или със себе си,отколкото да хвана парцала и да лъскам ли лъскам.Мързи ме,мразя да чистя.Аз съм от породата калдъръм кокона Mr. Green
Пода си мия всеки ден,банята 1 седмично основно,чиниите миялна,дрехите пералня,обмислям и сушилня да купим...играчките се въргалят по цял ден,само вечер ги прибираме,готвя всеки ден,тичам по 1 час 4 пъти седмично,простирам на сушилник и от него сухите дрехи направо ги гладя.
Всичко е въпрос на организация.Виж прозорците пролет и есен се мият.
Абе не му се връзвайте толкоз,то домакинската работа никога не свършва Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Аз повече клоня към тези, които се престарават с чистенето, но прозорци мия два пъти годишно Embarassed
Това че не миеш прозорци всяка седмица и не переш килими постоянно, не значи че не ти е чисто и уютно в къщи.
Чистя само докато малката спи. Случайно, ако има кой да я гледа използвам времето да съм заедно с мъжа си.
За съжаление залагам на грижи за себе си в къщи и фитнеса засега за мен е "мираж" Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия