за храненето по време на кърмене..

  • 417
  • 6
здравейте мами, може ли да кажете кои храни и плодове да се избягват докато се кърми бебчо? Ч ета най-различни мнения, едни майки ме съветват да не пия мляко,други да не ям зеле, трети пък ми казват да избягвам цитросовите плодове Thinking е добре, кое е добре да се избягва ( да го кажем така)  ooooh!вече незнам.... Sad
Виж целия пост
# 1
Жалко, че търсачката не работи-има много теми по този въпрос май и в библиотеката...
Не знам доколко ще мога да систематизрам в този час , но най-общо - избягвай всякакви пикантни храни и храни-алергени, мляко - не повече от 1 чаша прясно или кофичка кисело на ден.
Сигурна съм, че по-опитните ще се включат с по-подробно инфо.
Виж целия пост
# 2
Аз избягвам единствено бобовите, люто и пикантно. Алкохол и кафе също, за цигари и дума да не става. Всичко останало хапвам, а пък от шоколад и пастички как ми слиза кърма не е истина. Добро оправдание  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Ами всички кофеинови (вкл. и шоколад) да се избягват, газообразуващите (бобови и зеле), цитрусови, както и лук и чесън  да се изключат, а туй за млеката и аз съм го чувала, ама що тъй  newsm78 Аз си размишлявам, че то калций там има най-много, а пък то и за мойто мляко трябва, пък и за собсвени нужди  Thinking Ще съм ви благодарна ако ми изясните, защо прясно и кисело мляко не са препоръчителни и може ли кашкавал и сиренце да си хапвам  Flutter
Виж целия пост
# 4
И аз съм се видяла  в чудо с това ядене #Crazyне ям бобови,зеле,газирано,кафе,избягвам(но не изцяло)шоколад,а на последък съм спряла и млечните поради риск от алергия-няколко пъти ми плаче повече и има по-силни колики след като съм яла сирене newsm78 smile3511 и се чудя ако продължавам така това дете откъде ще си набавя разнообразните витамини,минерали и хранителни вещества.
Виж целия пост
# 5
Да знаете, че на Никулден си позволих да изям 3-4 солени рибки. След 2-3 дена целият бебчо стана на едни малки ситни червени пъпчици. Имаше по главата, по корема и по гръбчето. Направо в чудо се видях.  #CrazyНе знаех от какво може да е защото бяха минали няколко дена от хапването на рибките. Още не съм сигурна, че пъпчиците бяха предизвикани от това, но съм почти убедена, тъй като друго, освен кърма и картофче на обяд не съм давала.Вие знаете ли нещо за солената риба и кърменето newsm78. И още нещо да попитам - Възможно ли е да са минали дни след яденето на определена храна и чак след това тя да се отрази в кърмата. newsm78
Виж целия пост
# 6
Ами аз знам, че риба небива да се яде, защото придава на кърмата специфичен дъх и бебчо може да откаже да суче, но за обрив... Thinking Аз не мисля, че може да е от това, а по-скоро от претопляне се появяват ситни пъпчици.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия