Как се разполагат картини

  • 5 817
  • 7
Ние вече стигнахме до този етап и естествено започнаха дребните семейни войни по повод няколкото картини които имаме. Интересува ме има ли точно определени правила и как вие сте подредили вашите. Имаме пет сравнително малки маслени платна, всички са в хубави но в различни като стил рамки и разбира се на различна тематика. Единственото за което се сещам е че картините трябва да се окачват горе-долу на нивото погледа, както и да са сравнително отделени една от друга. Аз искам да ги подредя на отделни стени из целия хол, а мъжа ми си е избрал една стена и иска да сложим всичко там, аз пък мисля  че ще стане претрупано и няма да се види красотата на всяка една картина, да не говорим че са хоризонтални и вертикални.

Приемам всякакви мнения.
Виж целия пост
# 1
Да, на нивото на очите!
От там-нататък е много индивидуално... Каква ви е стената, т.е колко гола е, обзавеждане, светлина, предпочитания...

Ние имаме една абсолютно гола стена /без мебели/ във всекидневната, която обаче е с наведен таван, т.е. мандарден. В основата на тази стена има много цветя, а на стената имаме - една малка маслена картина, една репродукция по-голяма и още пет различни по големина рамки, пълни с наши снимки. Всичко обаче е в еднотипни дървени рамки. Разположени са асиметрично. Все още има място за още картини или снимки. На мен си ми харесва и категорично отказвам, да си обзяведа с мебели тази стена! Wink
Виж целия пост
# 2
Ще следя темата.Аз съм в същата чуденка,имам две картини и още не съм им намерила подходящо място.
Също искам да попитам актуални ли са още гоблените?Мъжа ми е на мнение ,че с гоблените стаята приличала на "бабешка",а на мен ми харесва как биха стояли.
Виж целия пост
# 3
Бях гледала някъде, че когато се поставят картини една до друга, трябва да са като пране на простора.
Виж целия пост
# 4
Ако са с различна големина, няма да е красиво, като на простор, т.е. подравнени отгоре. Thinking
Нашите са симетрично разположени, спрямо една мислена права линия, успоредна на пода, като картините са и под и над и върху тази линия.
Не знам, дали си го представяте!? На пръв поглед са разхвърляни по стената, но всъщност има ред. Peace

За гоблените - не знам...  Rolling Eyes Винаги са ми харесвали, но определено са по-взискателни. Ако сложа гоблен на стена, друго не бих сложила там-не се връзва, а и голбенът е достатъчто "тежък".
Виж целия пост
# 5
не е ли по-важно как ти харесват от колкото какви са правилата
аз моите съм си ги скупчила на едно място
така ми харесва

Simple Smile))
при следващото разместване
ще пробвам по правилата:)))




 Hug
Виж целия пост
# 6
Мисля, че би трябвало да се съобразите първо с обзавеждането на хола (примерно на модерно обзаведен хол  в източен стил, не може да се сложат картини в тежки рамки с нарисувани грънци да кажем...  newsm78 )

Ако хола ви не е строго подреден - изчистени, прави линии - не виждам проблем да разположите картините на едната стена, асиметрично. Зависи и от стената, разбира се. Ако като площ стените ви са със сходен размер, не може едната стена да е отрупана с картини, а другата гола  newsm78

Стила на рамките мисля, че не би се набивал толкова на очи, ако са в горе-долу сходен цвят  Thinking

За разполагане на нивото на очите, добре, ама на чии очи?  hahaha Твоите, на съпруга, на децата? Според мен зависи и от височината на апартамента, не може на апартамент с таван на 3.50 да се сложи картина на ниво на очите 160 см .. а пространството над нея??

Ако имаш възможност  Laughing защо не пуснеш едно фото на картините накуп? Така ще прочетеш повече неутрални мнения  Peace
Виж целия пост
# 7
 FlutterА мислили ли сте за вариант картините да бъдат на различни места, т.е. в различни стаи. Ние у дома имаме две картини, на които мъжът ми много държи, както и няколко гоблена, на които аз много държа. Как съм ги разположила ли? Ами в спалнята например имам един голям гоблен, който си отговаря точно за атмосферата на спалнята. Над леглото на детето съм сложила един детски гоблен. В коридора ще бъде едната картина на мъжът ми /доста добре стои/, а другата която е доста голяма в хола. В него ще има и мой гоблен, но няма да е на същата стена. В кухнята също имам две гобленчета. Абе където и да влезеш навсякъде има по нещо на стената. Колкото за височината на която се поставят - ами не сме се съобразявали с правила. Преди да сложим пирона на стената, мъжът ми държи картината/гоблена и я повдига нагоре /надолу, докато кажа че е добре. После аз я задържам, за да я види и той дали ще му хареса разположението и така. Успех  bouquet Party
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия