Кърмене със zъбки

  • 554
  • 14
Мили майки,

дъЩеря ми се обzаведе с 4 zъба, 2 долни и 2 горни. Не ме хапе, но докато су4е, ме гриzе с горните. Това е болеzнено, имам ясни отпе4атъци от zъбките на zърната. В момента положението е много zле, понеже сме в криzа на растеж, и/или нови zъби я мъ4ат и су4ем много 4есто. Кажете ми някакъв трик, моля, не искам да я отбия  Sad
Виж целия пост
# 1
При нас проработи следното:когато ме гризне веднага го вдигах и му казвах ясно и категорично , че така не се прави.Давах му гумена играчка веднага и обяснявах, че тя е за гризане , а мама не.Така само след 3-4 пъти той разбра, че ако иска да суче трябва да е без зъбки Mr. GreenУспех Hug
Виж целия пост
# 2
Мерси, Кеми, но при нас проблемът е, 4е тя като 4е ли не ме гриzе съzнателно, а наистина така си су4е  Sad  Та zа това не zнам как да я накарам да раzбере, 4е така не може  newsm78
Виж целия пост
# 3
Синът ми сам се отучи... по някое време явно разбра, че при засмукване пуска повече мляко, отколкото при захапване  Simple Smile Докато се стигне дотам обаче, ходих 2-3 месеца с разранени зърна... което не звучи много окуражително  Confused
Виж целия пост
# 4
Синът ми сам се отучи... по някое време явно разбра, че при засмукване пуска повече мляко, отколкото при захапване 

Ами тя не хапи, това е то, су4е си тя, оба4е неЩо трият горните, или и аz не zнам как става, но ако видехте zърната ми, лоШо ЩеШе да ви става.
Виж целия пост
# 5
Ами тя не хапи, това е то, су4е си тя, оба4е неЩо трият горните, или и аz не zнам как става, но ако видехте zърната ми, лоШо ЩеШе да ви става.
Сещам се, да, седят като ожулени  Rolling Eyes Ами пак си мисля, че сама ще се отучи, когато свикне със зъбите в устата си и регулира силата на натиска. Дотогава е болезнено обаче... аз мажех с Гармастан.
Виж целия пост
# 6
И на мен горните ми оставят отпечатък, но сякаш не усещам нищо. Случвало се е да хапе нарочно и поглежда дяволито, в този случей демонстративно го махам и изчаквам да осъзнае малко. Мисля, че действа
Виж целия пост
# 7
Татянка, нямам опит с това, но мисля, дали пък силиконови зърна няма да помогнат докато отмине проблема, т.е докато свикне със зъбките си?
Виж целия пост
# 8
И нашия малчуган има 4 зъба и хапе. В началото не ме болеше. Но когато започнат да го мъчат нови зъби или преди да заспи, есъзнателно започва да хапе. Няколко пъти ме ухапа силно и аз изпищях. Четох, че не трябва да се прави така, но ужасно ме заболя. Махнах му гърдата и му казах - така НЕ се прави. После му я дадох пак. Не хапеше. Установих, че ако не му я дам след като съм я дръпнала, започва да реве и да се дере, а когато отново засуче не хапе. Поне 4-5 пъти имахме такива моменти. В момента не го прави. Но не знам докога.

Виж целия пост
# 9
Мен в началото не ме хапеше - така до към края на 10-я месец и после започна да ме хапе нарочно - стиска зъби и ми се хили... И затова почнах да се цедя и да му давам по 1 път на ден изцедената кърма, но вече е почти на 11 месеца, мисля да изцеждам докато имам кърма, но цедя максимум по 60 мл. от двете гърди.
Виж целия пост
# 10
Не мога да ти помогна, ама да се оплача, че и при нас е така. Не ме хапе, но докато суче горните зъбки се отпечатват на гърдата ми и е много неприятно понякога. Надявам се някой да се включи с идеи Rolling Eyes
Моята госпожица просто така и не се научи да си отваря устата както трябва, дори когато и давам пюрета или каши отваря устата на половина.. като леко разсеяна. А не и липсва апетит. Смятам че от това идва и този проблем.
Виж целия пост
# 11
Tatjana знам колко е неприятно, Ива често ми го прави и сега, особено когато се опитва сучейки да върши и нещо друго, но тя е голяма и като и кажа "внимавай боли ме" си оправя захапката или аз й повдигам главата така че да не е забодена надолу и горните и зъби да не се впиват в ареолата.
Преди докато вадеше зъбки също често ме стискаше така както описваш, освобождавах с кутре в ъгълчето на устичката захапката и спирах да кърмя поне за десетина минути, така тя сама се научи да внимава повече.
Дано премине и при вас бързо този етап!
Виж целия пост
# 12
Според мен трябва да опиташ да подаваш гърдата под различен ъгъл. Опитай легнала като преместваш бебето по-нагоре или по-надолу по отношение на гърдата и прецени как е най-малко болезнено за теб. После опитай да го пренесеш като поза и в седнало положение... не знам дали ме разбра, но трябва да опиташ да смениш позата на главата на детето спрямо гърдата Grinning
Успех, дано поне малко помогна Hug
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви много zа полеzните отговори   bouquet  В4ера видях, 4е й иzлиzат оЩе 2 горни zъбки, та може би zа това су4е така, хем да си 4еШе венците и покрай това до останат отпе4атъци  Thinking 

Не мога да ти помогна, ама да се оплача, че и при нас е така. Не ме хапе, но докато суче горните зъбки се отпечатват на гърдата ми и е много неприятно понякога. Надявам се някой да се включи с идеи Rolling Eyes
Моята госпожица просто така и не се научи да си отваря устата както трябва, дори когато и давам пюрета или каши отваря устата на половина.. като леко разсеяна. А не и липсва апетит. Смятам че от това идва и този проблем.

 Shocked  Ами то при нас е съЩата работа. Яде добре откъм коли4ествата, не е zлояда, но просто не яде с ентуzиасм, не си отваря устата хубаво. Виж, аz не правих връzка между това и кърменето (макар 4е е логи4но, оЩе от самото на4ало не си отваряШе устата хубаво и един месец я кърмих със силиконови zърна).... Та zна4и трябва да я нау4а да си отваря устата (хем Ще ми улеснява и миенето на zъби  Twisted Evil ). Как???  newsm78
Виж целия пост
# 14
Tatjana, точно когато Поли беше на 4-5 месеца и вече имаше 4 зъба, когато ме засучеше по описания от теб начин правех следното: лекичко с пръсти освобождавах долната й челюст, като й говорех, че не трябва да прави така и, след като устата й пускаше зърното казвах да отвори широко уста, защото така се суче. Правеше го. Понякога съм я донагласяла, понякога е имало сърдене, но за малко и пак е сукала правилно. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия