как и кога захранвете недоносените бебета

  • 666
  • 3
моята дъщеря се роди 45 дни по-рано и сега е на 1 месец и 20 дни.храня я с фризолак1 - 6 пъти по 90-100мл.поради малкото й тегло когато се роди -2кг. отложиха ваксините , та се питам дали и даването на сок, после каша и т.н.също трябва да се забави?сега сме 3,600кг, скоро започва 3 месец и незнам дали нещо се дава освен млякото.за съжеление живея в малък град в момента и лекарите не са на много добро ниво тук-ако не питаш нищо не ти казват-а аз не винаги съм чувала и знам какво да питам.Помогнете с някаква примерна схема по месеци какво се дава и по колко.БЛАГОДАРЯ!!!
Виж целия пост
# 1
При всички случаи до 6 месец нищо друго,освен мялко.
Виж в Библиотеката.Там има много информация за захранването.
Виж целия пост
# 2
Откровено казано, нямам конкретен отговор на въпроса ти-точно за недоносените бебета.
По принцип, бебетата е добре да се захранят най-рано на 4 месечна възраст, а още по-добре на навършени 6 месеца и дотогава да получават само мляко. Дотогава храносмилателната им система не е готова да приеме други храни, различни от млякото. По тази логика-храносмилателната система на едно недоносено бебче трябва да се щади още повече. Затова си мисля, че не е добра идея да бързаш със захранването. А твоето бебе, освен недоносено, е и все още много, много малко.
Даването на сок също е захранване. Освен че бебето няма нужда от него, може да му докара и проблеми с коликите. Засега спокойно можеш да продължиш само с адаптираното мляко. Когато бебето навърши 4 месеца (поне), тогава можеш да започнеш планиране на захранване и да решаваш дали да започнеш с каша или пюрета.
Виж целия пост
# 3
доколкото знам от моя приятелка която роди в 35 седмица,бебето се захранва като се броят месеците от термина.ако мислиш да захранваш по старата схема например трчбва да изчакаш още поне 2м.като гледам вие таман е трябвало да се раждате Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия