Наддала е само 200 грама за един месец

  • 589
  • 11
Здравейте,скъпи майки!Моята бебка е на три месеца и през последния месец е наддала само 200 грама, но пък е пораснала с 5см.През първите два наддаваше по 1кг.Лекарката каза,4е кърмата ми не е достатъ4но хранителна и да и давам АМ,а пък малката не иска и да 4уе за АМ.Не изглежда да е недохранена,защото се смее,гука и спи нормално.Мисля 4е ако оставаше гладна щеше да пла4е.Незнам.Малко е наддала и съм притеснена.Даите ми съвет какво да правя.Лекарката също каза да запо4на да е захранвам с плодови пюрета,а аз си мислех да запо4на с зелен4укови.Просто се обърках ве4е!!!
Виж целия пост
# 1
Здравей, мило майче! Като чета постинга ти, прозирам отговорите в самия него. Виждам също и, че майчините ти инстинкти се сблъскват с авторитета на педиатъра. Ако приемаш съвети, моите са:
1. Приеми, че и лекарят може да греши - както и прави според мен.
2. Бебетата на кърма наддават скокообразно, другия месец ще видиш, важното е, че увеличава ръста си.Няма такова нешо "нехранителна" кърма. Ти най-добре виждаш, че не гладува.
3. Ако имаш и малко съмнение, че вашият начин на кърмене не удовлетворява напълно твоята бебка, давай й да суче по-често, така и кърмата ти ще се увеличи (ако има нужда)
4. Не давай АМ!!!
5. Рано ви е за пюрета, изчакай да навърши най-малко 4, а по-добре - 6 месеца
6. Не се притеснявай, когато няма повод, ами се радвай на хубавото си бебе!

Виж целия пост
# 2
Нина, а как е бебето с акането?
Питам, защото и моя син този месец не наддава както трябва - за първите 2 седмици на 3тия месец - 200 гр, та не знам колко ще е в края му. Но при нас има и проблем с акането - разредили сме го, ама много ... на 6-7 дни. При вас как е?
Засега нашето педи не казва да дохранвам, ама то и да каже - бебето не иска и да чуе за шише. Пък и кърма имам - понякога дори ми се налага да цедя, че да не ми е напрегнато. И при нас иначе е така - бебко е спокоен, спинка си, смее се, гука ... всичко нормално, а защо не наддава както преди  Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 3
Ами ака някои път всеки ден,друг път пък не ака по 2 дена,но пове4е от два дена да не ака не се е слу4вала.Понякога акитата и са зеленикави,друг път пък доста редки.Незнам.
Виж целия пост
# 4
Нина, а какя кърмиш, от 2-те гърди ли? Имаше тема тук от която разбрах че понякога зелените аки може да значат че бебето не стига до задното мляко, обикновено когато майката има много кърма. Ако случая е такъв трябва да му даваш да суче 3 часа само от едната гърда, колкото пъти иска, след това сменяш.
Смятам че имаш повод да се замислиш дали не можеш да промениш храненето, но да даваш АМ Naughty
Едва ли кърмата ти е била "хранителна" първите 2 месеца и след това изведнъж да стане "нехранителна" (как може педиатър да изръси такава глупост).
Надявам се скоро да направите следващия скок в растежа и да се успокоиш!!
Виж целия пост
# 5
 newsm78Струва ми се, че отговарях по тази тема, но няма значение...

Това за скокообразното наддаване при кърмачетата е вярно- убедила съм се от личен опит- точно на вашите месеци ми се е случвало бебо да наддаде за 14 дни 180 грама, а после до края на месеца да си изпълни нормата от 750-800гр. Grinning. Така че поводи за притеснения засега няма. Още повече, ако бебето е спокойно и не показва признаци на глад.

stefi_go , нередовното- според теб,  акане също е нормално, защото някои кърмачета усвояват изяденото мляко напълно и просто няма какво да изакат. Затова и основния показател дали всичко е наред са мокрите памперси, които сменяш- ако са 5-6 на денонощие, значи всичко е наред. Според някои педиатри при неакало дори до 8-9 дни бебе, което е изцяло на кърма за запек не може да се говори.

Ето ви нещо от библиотеката на форума:
Гледайте бебето, а не кантара
Как да помогнем на бебето да получи по- богато на мазнини мляко
Виж целия пост
# 6
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17382.msg330429#msg330429
Това е моя тема от преди 2г  Grinning Ще ти кажа само, че започнах да кърмя нощем, навивах чсовника през 3 часа да звънка и насън подавах гърдата, разбира се взех Ива да спи с мен за да не ставам (до ден днешен си спим така двенките Heart Eyes) и след 20 дни бешпе качила 850гр. Предлагах и по често гърда през деня, направо досаждах Crazy
Не пренебрегвай това че сте се вдигнали с 5см, никак не е малко, явно ан дължина е расло детето този месец, другия ще навакса на кг.
Виж целия пост
# 7
Мери , точно тази тема търсих и аз !  Grinning и като я прочетох малко се успокоих!
nina84 и аз съм с проблем в наддаването този месец -50 грама.Преди два дни се свързах с консултантката ми по кърмене , която ме посъветва:
-да давам от едната гърда , за да суче от задното мляко , защото то е калорично.Аз давах и от двете като прояви признаци на безпокойство , а всъщност може би струята е намалявала и мързелана е търсила другата цица Rolling Eyes
-да продължа да кърмя през ноща като за да успея да си почина е добре да взема бебето при себе си , така че нощното хранене наистина е важно.
Е , другите съвети са свързани със самото хранене, но на вас ви е рано за тях.
Съжалявам ако мненията ми са се повторили с други , но исках да споделя и помогна.
Другия път като се премерите да пишеш а аз ще ти стискам палци Peace 
Виж целия пост
# 8
imam chuvstvoto che pediatrite po zial svjat sa negramotni po onoshenie na kurmeneto,blaze im na tezi sluchili na razbirasht pediatur.mojat zajavi absolutno sushtoto v nachaloto i ot togava az go polzvam samo za kantar i metur-negovite preporuki sa izjalo bazirani na debeli knigi i na nula opit-taka che slushai instinktite si ,a ne oshtestvoto bilo to  s  medizinska diploma,kojato s lesna ruka dava AM-koeto e otrova za deteto ti.
Виж целия пост
# 9
Когато Карина наддаде 300гр. за един месец, нашият педиатър ни каза ,че това е малко и ни предписа АМ, за да дохранвам!
Виж целия пост
# 10
здравей Нина!
и моето бебе  е на 3 месеца, и имаме същият проблем.предните два месеца наддавахме много добре, а този сме наддали много малко.Детето изглежда добре,игриво е,усмихнато.Аз имам кърма, но то от 6 хранения на 1-2 се разсейва докато се храни/в смисъл заглежда се по картини, играчки/ и за това добавям още едно хранене/ако го приеме де/.Мисля, че щом детето изглежда добре и не реве, значи всичко е наред.
Виж целия пост
# 11
_YANAST_ от доста време и давам само едната гърда,защото другата не я иска.Запо4нах да е кърмя и в три през ноща.За по 4есто ядене и дума не може да става,защото не иска.Пък и тя су4е по 5 мин. и след това запо4ва да се дърпа,да пищи и така докато уж се наяде.Ина4е и давам сок4ета и тях ги приема много добре.Давам и по 50мл. и не и стига.Мисля си да запо4на да и давам плодови пюренца,може и тях да ги хереса колкото сок4етата.Благодаря на вси4ки,които се вклю4иха със съвети наистина съм по спокойна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия