Планирано вагинално раждане с простагландини

  • 2 039
  • 5
Въпросът ми е към мамите,които са раждали вагинално с простагландини(Цитотек).За колко време долу-горе от нулев цервикален статус се получава пълно разкритие?
Предстои ми второ раждане и се замислям дали да не е програмирано с Цитотек,но дали ще се вместя в 12ч дежурство newsm78,тъй като искам да е при определен д-р.
Моля мамите,които са имали подобно раждане да споделят впечатления! Laughing
Виж целия пост
# 1
На мен ми го дадоха за вкъщи. Перорално - хапчето разделено на четвъртинки - за една доза 1 четвъртинка. В 6:00 пих първата, в 8:00 - втората, в 10:00 - третата /последна, макар че ми бяха дали повече дози, май 5/. Тръгнах за болницата в 11:00 бях там с 6 см разкритие. След 3 часа имах пълно и в 14:05 родих.
Виж целия пост
# 2
Родих планирано нормално на 26.09.2006 г.
Сложиха ми хапчето в 9 сутринта, в 11 ми правиха запис на тонове, в 12 - клизма в 13 започнаха да ме наливат със система /за един час изтекоха две банки/. Болки имах точно в тези 60 минути. В 14. 15 вече ме бяха обезболили, в 15 док ме видя и каза че ще родя в леглото  Shocked Преместиха ме в родилна и 15.30 се появи малката принцеса  Heart Eyes

Успех ти желая!
Виж целия пост
# 3
О,много обнадеждаващо!
А нямаше и следа от започващо раждане?
Аз съм чувала за вагинална апликация на тези четвъртинки(за Цитотек имам само информация),но сигурно има различни схеми.
Виж целия пост
# 4
Ами честно казано и аз бях чувала само, че ги слагат вагинално и много се изненадах, като ми казаха да ги пия. Няколко пъти попитах "През устата ли?", а те ме гледат странно - глуха ли съм, какво съм... така е като много четях във форума.
Но не знам дали е било Цитотек - дадоха ми само четвъртинките, завити в листчета и отгоре с химикал написаха часовете, в които съответно да взимам всяка. Много криминално ми се стори.  Laughing

Абсолютно никакви наченки нямах на раждане, сигурно щях и да пренося, но ми намаляха водите значително, вследствие от вирус, който лепнах /разтройство, повръщане/ и решихме да го вадим малкия 4 дни преди термин.

От първия прием започнаха контракции на 1 минута, но по принцип за мен беше нормално, тъй като матката ми беше много чувствителна. Не са ми вливали никакви системи, нищо допълнително.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви мами Hug!
Все по-сериозно се замислям над този вид раждане,пък и ще мога да избутам седмица-две по напред,че като знам какво е в края на бременността ooooh!(всъщност първия път родих 38 г с нормално),а и това е добър начин да се ,,пробуташ,, в дежурството на желания гинеколог.
Ще се радвам да чуя още мнения!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия