За децата проходили на 9-10 месеца?!

  • 3 428
  • 39
Стана ми интересно от предната ми темаза количките,прочетох  за доста  деца проходили по раничко  Rolling Eyes 9,10 месеца
  Rolling Eyes Трябва ли да могат предполагам сами да се изправят от седнало положение  Thinking
И предполагам да са много стабилни изправени   Rolling Eyes

Разкажете ми как стана това ранно прохождане с вашето дете?
Виж целия пост
# 1
И двете ми деца проходиха преди да станат на 11 месеца.
   
  Rolling Eyes Трябва ли да могат предполагам сами да се изправят от седнало положение  Thinking
 ?

Да започнаха сами да се изправят сами, като се хванат за нещо, де.  Wink  tiptoe
Полека- лека стават все по- стабилни от самосебе си.  33uu  33uu  33uu

Разкажете ми как стана това  

.......емииииииииии....... просто стана ..... отсамо себе си  33uu  33uu  33uu
Виж целия пост
# 2
Ивчо проходи на 10м и десетина дни. Бяхме на гости и той как то си пълзеше изправи се и се пусна и тръгна
Виж целия пост
# 3
Ами, първо се научават да се изправят като се хванат за нещо, съвсем скоро след това да се придвижват като се опират на дивана или шкафа, после правят по няколко крачки до близък предмет и така... стават все по-смели...
Виж целия пост
# 4
Grinning Grinning е да то е станало от само себе си,но някак си е почнало,първо са правели едно,след това второ и така
Аз предполагам,че като стане стабилна да стои изправена ще може като се хваща по предмети да се предвижва,но ми е странно  Rolling Eyes така самостоятелно без да се хваща за нещо бебе на 9-10 месеца да върви  newsm78

Винаги съм смятала,че това ще стане след годинка и два три месеца  newsm78
Виж целия пост
# 5

  Винаги съм смятала,че това ще стане след годинка и два три месеца  newsm78

Знаеш ли, когато дъщеря ми се роди 4,300кг Shocked, и чак на 5 месеца започна да се обръща, имах чувството, че ще проходи доста късно. Надявах се, поне като й дойде времето за детска градина, да може да ходи на собствен ход. #Crazy #Crazy

Зимата, когато беше на 7-8 месеца и се заседявахме повечко в къщи, пусках я и в проходилка, и сама да се търкаля по килима. Полека- лека взе да се изправя по мебелите, да се придвижва и изведнъж........ се отпусна сама, без дори да се усети (държеше в ръчички едно пластмасово шише от мин. вода) измина 2-3 крачки съвсем сама. А ние  Shocked Shocked Shocked

В никакъв случай не мога да кажа , че "прохождането" значи стабилно ходене Whistling

Сама ще се изненадаш колко лесно става thumbsup thumbsup
Виж целия пост
# 6

Сама ще се изненадаш колко лесно става thumbsup thumbsup

Определено ще се изненадам  Grinning ,но просто ми е интересно   Grinning аз като я гледам сега как не прави опити нито да се изправя /не знам проблема в преносимата кошара ли е/,нито пълзи,нито пък седи все още много стабилно или пък както пишат вече априлските майки ,че децата им се изправят от легнало  в седнало  Rolling Eyes  пък изобщо не мога и да си помисля,че по рано ще тръгне  ooooh! пък и не бързам де  Wink когато -тогава  Grinning
Виж целия пост
# 7
Моята щерка я водя, че вчера проходи. Вече са на 11 месеца децата ми, но ще се включа по темата. Сина ми още не го водя проходил. И на мен ми е интересно какво точно значи прохождането.

Вчера Ели направи 5-6 крачки съвсем сама и накрая не падна, а се задържа стабилна като спря. Затова казвам, че я водя проходила. Иначе и двамата отдавна правят по 2-3 крачки сами, но накрая падаха или пък успяваха да се закрепят за нещо.

Нека другите майчета кажат какво се разбира под прохождане newsm78

Иначе моите отдавна стоят прави, после започнаха да се подпират и да обикалят в кошарата, сега обикалят из цялата кащъ по този начин, изправят се съвсем сами и сядат сами/ако успеят преди да са паднали hahaha/ От прав стоеж на място сядат без проблем, но ако ходят падат обикновено. Иначе са се научили да слидат от дивана със задника назад, много са смешни hahaha

На една позната детето й проходи на 9 месеца и съм го виждала как прави крачки от нея до мен съвсем самостоятелно. Така че това не е легенда. Но пък има деца, които прохождат след годинката. Казват, че до година и 4 месеца детето трябва да проходи, но никой не казва, че не може и преди това Wink
Виж целия пост
# 8
Нека другите майчета кажат какво се разбира под прохождане newsm78


Ох, на мен май ми се падна да се правя на супер компетентна smile3555 
Определено и аз свързвам "прохождането" с направата на първите самостоятелни крачки. WhistlingНо това в никакъв случай не значи, че детето ходи стабилно Rolling EyesТъкмо напротив- ТО пристъпва съвсем неуверено и плахо, мъчейки се да запази равновесие, защото самото ТО сега открива за себе си какви свръхспособности притежава Whistling

Пред моите очи проходи едно детенце на 9 месеца,    Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
моето тогава беше на 6 и едвам седеше, та камо ли да има мераци да се движи повече #Crazy

Друго пък, пак мое познато дете едвам започна да пристъпя на година и 4 месеца. Shocked

Та, искам да ви кажа:
Когато му дойде времето- ще проходи. Едва ли това е нещо, което трябва да стане в някакъв срок. На сила -не става  33uu
Виж целия пост
# 9
Така е,на сила-не става,едни по бързо ,а други по бавно  Grinning
Виж целия пост
# 10
Оффф, иска ми се и моя син вече да попрохожда.....
Виж целия пост
# 11
Моята проходи на десет месеца и половина. От много рано започна да се изправя права в кошарката си, може би на около седем месеца  Thinking Пак тогава започнах да я слагам в проходилката, на я използвахме само месец и половина- два. После я пуснах да се оправя сама из стаята- много бързо схвана, че ще й е лесно да се предвижва по мебелите  Grinning И един ден просто тръгна  Hug
Виж целия пост
# 12
Големия ми син проходи на 10м и16 дена.
Първо започна да се изправя рано на кошарката.След това започна да се изправя на стените и придържайки се да върви .До като един ден се пусна и направи първи стъпки.
Малкия ми син проходи на 1 г и 22 дена.То беше голямото  килкане докато проходи Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Аз не мога да дам мнение за това от собствен опит, но само ще кажа, че според ортопеда, при който ходихме най-добре е да проходят след навършване на 1г. Преди това било грешка на родителя, както и да го разбирате  newsm78 (каза го по повод това, че питах дали има наследственост в прохождането - аз съм направила пръвите крачки на 9м) Така че - не бързай!  Hug
Виж целия пост
# 14
  Rolling Eyes Трябва ли да могат предполагам сами да се изправят от седнало положение  Thinking
И предполагам да са много стабилни изправени   Rolling Eyes

Изправяше се по следния начин-от седнало положение заставаще на 4 крака,вирваше дупето нагоре и пускаше ръцете.Стабилността дойде постепенно.

Прохождане за мен е процесът да се научи да ходи,а проходило дете е да ходи стабилно,да се спира и да тръгва без да пада,да сменя посоката на движение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия