Въпрос за супата

  • 584
  • 10
Как правите супа на бебоците си? Днес мисля да опитам, но  няма ли пак да придобие формата на пюре след като извадя зеленчуците и ги пасирам. Мисля, че ще се получи по-рядко пюре. А слагате ли ориз? newsm78
Виж целия пост
# 1
СУПИ И БУЛЬОНИ
Бульон след 8-ми месец
Кога започва да се дава супа на вечеря
За супата
Супата
Как давате супата?
Домашно приготвена супа?
Откога супа и каква супа?
Откога супи?
Бульонче за бебе
Супа за вечеря-от кога и по колко?
Супа за вечеря?
За супите на Нестле...
По колко месо в супите?
Слагате ли сухарче в супичката или давате само бульонче?
Как правите супичката на бебоците и слагатели по малко бульонче?
За супата и броя на храненията
Kак да направя супа?
За супите?
Виж целия пост
# 2
Супата не е препоръчителна за малки деца, раздува стомаха.По-добре е като я направиш с черпака да обереш гъстата част и да я дадеш на детето.Наистина става почти като пюре.
Виж целия пост
# 3
Благодаря на Vivi и Биляна за съветите и май ще се откажа за сега. Вече като че ли й омръзнаха тези пюрета всеки ден, въпреки че аз разнообразявам колкото мога. Ако имате някакви идеи пишете ги. Hug
Виж целия пост
# 4
Не знам кога си захранила, но на тази възръст спокойно можеш да започнеш да и правиш различни манджи.Децата на 9 месеца се хранят от детска кухня.Можеш да и приготвяш манджи, но без пикантни подправки и съвсем малко сол.Ориз, фиде.........няма проблем(пак казвам зависи с какво и кога си захранила).Ако не може да дъвчи манджата  я пасирай, или намчквай.Продават готови манджи за 9м. възръст на Хип, Сънвал, Гербер, които се приготвят по описания от мен начин.
Виж целия пост
# 5
Малко офф от темата, но би ли споделила някой манджи...аз все го докарвам на пюрета..  bouquet
Виж целия пост
# 6
Аз за супата ги стържа зеленчуците, слагам фиде и правя застройка с жълтък. Правя я по-редичка и й добавям сухар, за да стане по плътна.

Виж целия пост
# 7
Биляна захранила съм така:
До 3 м изцяло на кърма, през 4-ти м. смесено хранене (Аптамил+кърма). Когато беше на 3 месеца дадох сок, на 4 месеца плодово пюре, на 5 м. зеленчуково пюре, каша, на 6 м. жълтък и месо ( пилешко)  последователно, 8 м. глутен.
Бих пробвала готовите манджи, но до сега освен плодови пюрета, нищо друго не й е харесвало от готовите храни. Не съм й готвила ориз до сега. Мислите ли, че е подходящо newsm78

Това за стърганите зеленчуци в супата ми допадна и ще го приложа:D
Виж целия пост
# 8
Защо да не е подходящ ориз? Аз утре ще готвя на моя тиквички с ориз, че и той вече не може да ги гледа пюретата. А е на 8 мес. почти. На 9-10 вече може да яде почти всичко което и ти като продукти, различен е само начина на приготвяне предимно варене и без пикантни подправки, само зелени, като копър, магданоз, чубрица.. Peace

А не пробваш ли да даваш вече намачкани, вместо пасирани? Още повече, че като уврат съвсем омекват и няма нужда чак да се пасират за 9-месечно бебе?
Виж целия пост
# 9

А не пробваш ли да даваш вече намачкани, вместо пасирани? Още повече, че като уврат съвсем омекват и няма нужда чак да се пасират за 9-месечно бебе?

Peace
Виж целия пост
# 10
Днес ще пробвам да й ги намачкам. Дано й се стори по-различно и да яде повече.  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия