Защо е толкова кисела?Помогнете!

  • 455
  • 5
От няколко дни малката е много кисела.Винаги е била спокойна и много кротка, не се е чувало че има бебе в къщи.Сега обаче е постоянно кисела, плаче всяка вечер около 17.30-18.00, тая сутрин също.Няма апетит и хапва по много малко, не си изяжда порцията мляко, нито порцията пюре.Досега никога не съм имала проблем с храненето, не е и плакала така без причина.Има два долни зъба, които изникнаха без никой да забележи, напълно безболезнено.Възможно ли е да й растат горните зъби?! newsm78Не й е зачервен венеца, никакви признаци не виждам.По какъв начин да разбера дали й растат зъби?Да й давам ли Панадол?Давах й само успокояващ чай на Хип.Между другото винаги плаче, когато много й се спи, но не ще да заспива - галя я, пея й, гушкам я, дори на ръце я люлея - не и не.Възможно ли е да има друга причина?Моля, споделете от опит.Плачът понякога продължава 1 час, иначе през останалото време е спокойна, смее се, пълзи, играе с играчките.Не мога да си го обясня.Помогнете!
Виж целия пост
# 1
Според мен всяко дете има такива периоди  Peace
Моята щерка също беше ужасно кротко бебе. Но около годинката тотално се промени, да ми е жива и здрава- все намира за нещо да хленчи, не спи спокойно нощем, има дълги периоди на тотален отказ от храната...
А при твоята е напълно възможно да са наистина зъбки, макар и да не се виждат явните признаци  Thinking
Виж целия пост
# 2
По принцип при момичетата зъби изникват доста по-лесно, безпроблемно и в чести случаи без майката изобщо да забележи кога е пробил зъба. Затова вече се въздържам да изказвам предположения за зъби при майки с дъщери. Но ако все пак имаш съмнения, може да разбереш по поведението на детето. Не е задължително да точи много лиги, не е задължително да са надути и зачервени венците. Да, често имат загуба на апетит. Самото поведение на детето е нервно и раздразнително, хапе всичко, което докопа, търка си носа, дърпа ушите, скубе си косата... въобще много неадекватни и странни действия, нетипичи по принцип за детето, изразяващи дразнение. Крис има много специфично пищене - едно безпомощно и отчаяно, като забочне много да го боли, или истеричен рев, от много яд. Не търси само физиологични признаци, а се вгледай в поведението, то издава доста. А може да е просто период. Peace
Виж целия пост
# 3
Спокойно-така,като го описваш,най-вероятно са зъбки.Имам две дъщери,но и при двете никненето на зъби беше различно,голямата се дереше от рев и вдигаше висока температура ,когато й никнеха долните зъбки,а малката-обратно.Не мисля,че никненето на зъбите има нещо общо спола на детето,по скоро е строго индивидуално за всяко.За съжаление не можем да помогнем кой знае колко-просто трябва да изникнат пустите зъби Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Вчера,докато чакахме на кухнята, говорих с една мама,която ми се оплаква от никненето на зъби при детенцето й.Също момиче,на вашата възраст.Описва ми подобни симптоми като вашите,и каза,че горните зъби много я мъчат малката.Та затова ти пиша в темата,защото предполагам,че е заради зъбите.
Виж целия пост
# 5
Днес бяхме на консултация и педито каза, че й растат два горни зъба /тя вече има 2 долни/.Така, че явно това е било.Мажа й венците с едни американски мазилца - много помагат, вече не толкова кисела, да чукна на дърво .Благодаря ви!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия