Сладки със шприц?

  • 20 290
  • 8
Помогнете ми с рецепта за тесто за  шприц. Искам да направя такива сладки. Спомням си че се правеше някакво маслено тесто, но не помня пропорциите, а не мога да немеря рецепта  bouquet
Виж целия пост
# 1
Тези рецепти са от форума.Аз се доверих на една от тях ,защото видях резултата и ми се получиха чудесни, но много зависи от мекотата на тестото.От Джема е рецептата и за нея едно голямо МЕРСИ.

Шприцовани бисквити
 2 яйца, 1 ч.ч. св. мас, 1 ч.ч. пудра захар, 2 с.л кис.мляко , в което са погасени сода за хляб- на върха на чаена лъжичка и амонячна сода-също на върха на чаена лъжичка, ванилия и брашно за не много твърдо тесто, по-скоро меко. Яаст от тестото се оцветява с какао, правят се фитили, като кафевия се увива в бяло тесто. Един по един фитилите се поставят в шприца и се шприцоват сладки. Аз лично натискам 2 пъти, зашото ако натисна само веднъж не ми се отделят бисквитите от шприца и трябва да им помагам с ножче. Освен това, се притиска леко шприца към тавата, за да залепне сладката и да се отдели лесно от шприца. Аз ги шприцовах върху силиконово килимче, но преди съм ги правила в ненамазана тава, защото са със св. мас и не залепват по тавата.

На тези им предстои да бъдат пробвани, но ще е по нататък, сега не ми се върти вече в кухнята, сам за хапване, не ми се майстори.Ако пробваш някоя от тези рецепти сподели мнение, моля.

Шприцовани сладки 2

1 ч.ч масло
3/4 ч.ч захар
1 жълтък
1/3 ч.ч сметана
1 ч.л. ванилиа
2 и 3/4  ч.ч брашно
1/2 ч.л. канела
1/4  ч.л. хлябна сода
Щипка сол


Разбиват се заедно маслото и захарта, прибавя се жълтъка, сметаната и ванилиата. Пресява се брашното с канелата, солта и хлябната сода и постепенно се прибавя към маслената смес. Пълни се щприца и се правят сладки върху ненамаслена тава. Пекът се около 10 минути на 190С градуса.


1 ч.ч масло
90г  крем сирене
1 ч.ч захар
1 жълтък
1 ч.л. ванилиа
1 ч.л. настъргана портокалова кора
2 и 1/2  ч.ч брашно
1/4 ч.л. канела
Щипка сол

Разбиват се заедно маслото и крем сиренето. Прибавя се захарта, жълтъка, портокаловата кора и ванилиата. Пресява се брашното с канелата и  постепенно се прибавя към маслената смес. Пълни се щприца и се правят сладки върху ненамаслена тава. Пекът се около 12-15 минути на 175С градуса.


Шприцовани бисквити
1п.масло
2 жълтъка
1ч.ч. пудра захар
1 ванилия
300гр.брашно




Шприц сладки

1 ч.ч. масло
3/3 ч.ч. захар
1 жълтък
1/3 ч.ч. сметана
1/4 ч.л. сода
1 щипка сол
1 ванилия
канела на вкус

Маслото и захарта се разбиват с миксер до побеляване.Прибавят се жълтъка,сметаната и ванилията.Пресява се брашното,смесено със содата и канелата и се прибавят към сместа.Шприцоват се в намаслена тава и се пекът около 10мин на 190С.
Виж целия пост
# 2
Аз съм пробвала рецептата на Джемма, супер е newsm10
Вече само такива правя с шприц. Само, че вместо мас сложих масло - нямах мас и сега така си ги правя с масло Wink
Виж целия пост
# 3
Доколкото разбирам си правила само първата рецепта. Дали можеш да кажеш по-точна доза на брашното? Имам един шприц с най-различни дупки за разл. формички сладки още от соц-а. Никога не е излязло нещо читаво от него, поради неточна рецепта вероятно. Много ми се ще някой път да имам успех. Grinning
Виж целия пост
# 4
Благодаря! Hug
Ще ползвам първо тази на Джема с маста
Виж целия пост
# 5
Ето тук бях писала преди няколко дни две изпробвани неколкократно от мен рецепти.
Виж целия пост
# 6
Tannita, благодаря ти! Каквото съм опитала от теб всичко е станало!  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 7
biskvitkite sas mas sa mnogo hubavi i vkusni,no ne se otdelqt ot shprica
Виж целия пост
# 8
   Маслени сладки


1ч.ч.-240мл

1ч.ч.меко масло
1/2ч.ч.захар
1/4ч.ч.царевично нишисте
1 1/2ч.ч.брашно
1ч.л.течна ванилия

Разбиваме маслото и захарта.След това добавяме нишистето и постепенно брашното.Разбиваме с миксер на висока скорост около 3-4 минути.От готовата смес правим малки топчета и нареждаме в тавичка на разстояние(около 3см).Печем в загрята фурна на 190 градуса около 10 минути или до леко покафеняване по ръбчетата.

 * може да се използва преса/шприц  за сладки вместо да се правят топчета
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия