Попара?

  • 2 428
  • 15
Ех, момичета дойде време, да заместя и папкането в 10... намаля ми кърмата, но като се има предвид, че имах ужасно много, може би е за добро, нали тръгвам на работа и няма как. Ще минаваме на кърмене само сутрин и вечер.
Въпросчето ми е, с какво да заместя второто сутрешно кърмене?
Насочих се към попарата, но не знам, как е по-правилно да я правя. По мойта логика попарата се прави с мляко(адаптирано, взех Аптамил), но доколкото разбирам повечето мами я правят с чайче.... защо?
За мен е по-добре да я правя с чай, че Али колкото по-малко калорийки получава, толкоз по-добре, нали си е дебелаче  Embarassed С какъв чай я правите и слагате ли нещо друго? А с оризови сухари ли да почна или е време да въведа вече и глутен, та да директно с пшенични.
Ако имате и други предложения за закуска казвайте, ние хапваме на обяд зел.пюре, след обяд плодови вариации(пасиран плод или пюре).
Виж целия пост
# 1
nad_tab, всъщност идеята е да се слага обезсолено сирене вместо мляко, т.е. пак млечен продукт и затова се залива с чайче, обикновено от шипки, че има много витамин С. Мляко се слага, ако не слагаш сирене съответно, но пък можеш да даваш и диетична попарка с чайче и сухар без масло и сирене, както е класическата. Аз започнах директно с пшеничени сухари, когато Емчо стана на 7 месеца. Прочетох много неща за глутена и целиакията въобще, много неща ми се изясниха и затова не ме беше страх да дам глутен на тази възраст. Разбира се ти можеш да започнеш и с оризови сухари, пак си е много хубаво. Grinning
Емил обожава попарата и не мога да ти опиша с какъв кеф я яде, даже плаче като свърши, но има и много деца, които не харесват. Ако куклата не я хареса да знаеш, че попарата и кашите са абсолютни аналози като хранителна стойност и т.н. Аз му разнообразявам на Емил с през ден-два с каша от елда или бисквитки Sunglasses
Виж целия пост
# 2
Аз правя попарата с чай от шипки, обезсолено сирене, малко масло и пшенични сухари. Малкия много я харесва. Но при нас това е първото ядене за деня, нямаме междинно хранене между закуската и обяда.
Виж целия пост
# 3
kiki27 ти е отговорила добре за млякото и чая, ако правиш с мляко - само мляко и сухар, ако правиш с чай - със сирене и масло.
Аз правя попарата с бисквити, вместо със сухар, защото Ева нещо не го хареса.Редувам шипков и липов чай.Слагам сирене колкото кибритена кутиика и много малко масло.
Между другото на нас закуските са ни доста разнообразни именно поради факта, че не уважаваме много попарата.Гледам всяка сутрин да е нещо различно.Значи правя и по същия начин и овесените ядки - сварени и подправени със сирене и масло или сварени във вода и добавям 2-3 мерителни лъжички ад.мляко, зависи колко е водата.Купила съм на Плазмон едни макаронени фигурки (но те са с глутен) и тях ги приготвям на принципа на овесените ядки.Също давам каша от елда или от готовите каши.В диетичните магазини има макарони от пълнозърнесто брашно, купила съм, но още не съм ги приготвяла.Друго за което се сещам е качамака дето го обсъждахме наскоро, ама той май не е много подходящ за вас защото се дебелее доста от него.
За глутена си прецени сама, аз лично го дадох на 8 навършени месеца.
Виж целия пост
# 4
Тъй като и Мони напоследък не е голям фен на попарата, ние също разнообразяваме закуската. Понякога й давам обикновени бисквити с адаптирано мляко, понякога кус-кус или макарони със сирене. Два-три пъти съм й давал и плодово мляко с бисквити. Но най-много си харесва кашите...
Виж целия пост
# 5
Цитат на: kiki27
Ако куклата не я хареса да знаеш, че попарата и кашите са абсолютни аналози като хранителна стойност и т.н. Аз му разнообразявам на Емил с през ден-два с каша от елда или бисквитки Sunglasses


А това значи ли, че шише с адаптирано мляко е по-нискокалорично от порция попара  Thinking  а аз си мислех, че кашата е доста по-калорична.....
Виж целия пост
# 6
Ами от това, което съм чела излиза, май така излиза. Wink
Ама ти защо си се притеснила толкова за бебката, че била дебела. Тя сега тепърва ще започне да се движи все повече и повече и ще видиш каква фиданка ще стане Wink Аз на бебо цял месец му давам и каша и попара всеки ден и едва 300 гр е наддал Laughing
Виж целия пост
# 7
nad_tab, много сладка пухкавелка си имаш! Колко кг. е? Питам не за друго, а защото и мойто бебе е дебеланче. На 10м. 11.500кг! Та малко се претиснявам, че е с наднормено тегло, ама като гледам твойта кукла, малко се успокоявам, че не сме само ние.
Виж целия пост
# 8
Мани на 3месеца беше 8кг. само на кърма. Сега на 7м. е 9,5кг.
Явно си е до дете, мойта мамуна и само ябълки да яде май ще си наддава добре....
Виж целия пост
# 9
Аз я правя с преварена вода, обезсолено съренце(но не съвсем),масълце и сухарче на Пападопулу. Стривам сухара да стане на топченца, слагам захарта, маслото и накрая сиренцето. Заливам с горещата вода и захлупвам да се запари. Става много вкусно! Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Цитат на: kiki27
Аз на бебо цял месец му давам и каша и попара всеки ден и едва 300 гр е наддал Laughing

Не, че искам да кажа нещо лошо, но каша се дава веднъж или най-много два пъти на седмица #Shocked Купените каши не са от най-чудесната храна. Друго е ако са домашни. Може да ви се стори "архаично", но това го пише в по-старите книги за храненето на децата. Майка ми е педиатрична сестра и неведнъж ми е разказвала за случаи на рахит, защото децата ядат всеки ден каши. Надуват се, а не получават достатъчно количество витамини и калций.
Само моля не ме "сдъвквайте" за мнението, предвид факта, че още съм кандидат-майка Wink
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Assinka
Цитат на: kiki27
Аз на бебо цял месец му давам и каша и попара всеки ден и едва 300 гр е наддал Laughing

Не, че искам да кажа нещо лошо, но каша се дава веднъж или най-много два пъти на седмица #Shocked Купените каши не са от най-чудесната храна. Друго е ако са домашни. Може да ви се стори "архаично", но това го пише в по-старите книги за храненето на децата. Майка ми е педиатрична сестра и неведнъж ми е разказвала за случаи на рахит, защото децата ядат всеки ден каши. Надуват се, а не получават достатъчно количество витамини и калций.
Само моля не ме "сдъвквайте" за мнението, предвид факта, че още съм кандидат-майка Wink


Не се тревожи, доста добре съм осведомена относно кашите Wink Освен това и тук във форума - библиотеката - има рецепти за домашни каши, каквито предимно давам. Не бих допуснала детето ми да има рахит. Синът ми е просто доста подвижен и определено по този начин изгаря много калории, иначе с килограмите е даже малко под, а със сантиметрите малко над нормата за месеца Grinning
Всяко дете е различно и е хубаво майката да се съобразява с индивидуалните му особености и в храненето, освен във всичко друго Wink

Живо и здраво бебче ти желая! Sunglasses
Виж целия пост
# 12
Ако си решила да даваш вече глутеносъдържащи неща може да правиш и домашна юфка-става мн.хубажа с адапт.мляко а и става за 1 мин.буквално-ние много я харесваме Simple Smile Е, ядем и попара със сирене и масло и качамак и кус-кус и бисквити с адапт.мляко но най-сме фен на домашната юфка и качамака.Разнообразявай закуските з-то има деца дето отказват попарата като се дава дълго време само от нея-чсъщност то е нормално Thinking и ние да ядем едно и също няма да го искаме в един момент.
А що се отнася за глутена ние бяхме на 6 м.като започнахме да го ядем и нямахме проблеми,въпреки че се водим леко алергични или чувствителни....вече незнам???
Едни казват АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ други ПРОСТО ЧУВСТВИТЕЛНИ а трети АЛЕРГИЧНИ #Shocked  #Shocked  #Shocked
Виж целия пост
# 13
Не пренебрегвайте факта, че кашите днес са обогатени с поне 10витамина.
А попарата я правя с бишкоти, кр. масло, сирене и чай-шипков или някакъв смесен билков.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: nad_tab
Мани на 3месеца беше 8кг. само на кърма. Сега на 7м. е 9,5кг.
Явно си е до дете, мойта мамуна и само ябълки да яде май ще си наддава добре....


Айде и ние да се пишем при дебеланковците Simple Smile Моят 'мъник' също беше толкова на 7 месеца - всъщност беше на 6 и половина. Сега на 8 месеца е 9.900 кг...
Аз отскоро започнах със закуските - дадох му попара: с чай и с мляко, а веднъж му дадох шише с мляко и отделно да ръфа 2 обикновени бисквити, че дойде модата на самостоятелното хранене.... Този месец започнах с глутена - преди не.
По принцип и аз внимавам с кашите, следобяд му давам, но най-често добавям по малко каша към плодовото пюре - демек използвам го само за пълнеж, но не и като самостоятелно ядене.
И аз този месец започнах силно да намалявам кърменето - кърмя само при заспиване през деня и през нощта, когато се размрънка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия