за глутена?

  • 1 108
  • 21
НИЕ СМЕ ПОчТИ НА 8 МЕСЕЦА мога ли вече да му давам попарка и изобщо глутенови истории?Като килограми сме само около 10  Mr. Green ,ако това има значение.Все още се кърмим и ядем от дъжд на вятър пюрета-виж кашите са друго нещо Mr. Green
Виж целия пост
# 1
можеш
Виж целия пост
# 2
Аз изчаках навършен 10-ти месец.
Дотогава предлагах безглутенови домашни каши - от просо, гречка, кафяв ориз; царевична.
Виж целия пост
# 3
за кашите ок ,ами попарка със сухари мога ли да давам вече или да изчакам още newsm78
Виж целия пост
# 4
Ами сухарите също са глутенови, доколкото знам.  Thinking
Виж целия пост
# 5
да де,ама лекарката ме кара да съм го зпочвала вече с пустите сухари newsm78
Виж целия пост
# 6
Е, и че какво има в пустите сухари, та толкова бърза?  Tired Брашно основно, захар, сол, разни добавки за трайност...

По-добре предлагай домашни каши от просо, от кафяв ориз, от гречка (елда) - имат висока хранителна и енергийна стойност, полезни са, съдържат желязо, фосфор, магнезий и др. минерални елементи, белтъчини и витамини. Нещо, което в състава на сухарите и доста "окастрено".
Виж целия пост
# 7
Аз въведох овесената каша на 7 месеца.  Коричка хляб на 8. Според мен не е основателно дългото чакане като предпазна мярка срешу алергии и целиакия. В някои случаи дори може и обратен ефект да има.
Виж целия пост
# 8
Стана ми любопитно какъв обратен ефект може да има късното въвеждане на глутена? А все още се колебая дали да го въведа при навършени 8 месеца или да изчакам Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Бре...ние гълтаме овесена вода от първия месец и нищо ни няма.  newsm78Как се проявяват тия алергии?
Виж целия пост
# 10
а по-принцип защо не трябва да се дава глутена?Казали са ми не даваи глутен и аз не давам Embarassed
Виж целия пост
# 11
а по-принцип защо не трябва да се дава глутена?Казали са ми не даваи глутен и аз не давам Embarassed

ето тук за глутена - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1123
Виж целия пост
# 12
Можеш да даваш разбира се.
Аз лично въведах глутена вчера
Виж целия пост
# 13
Вече можеш спокойно да го въведеш.
Виж целия пост
# 14
И според мен можеш, няма какво да чакаш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия