Попара?

  • 817
  • 14
Здравете,
вчера бяхме на консултация и нашата педиатърка ми каза да започвам да давам попара на второто дневно хранене, каза ми да слагам около 4-5 сухара, малко изкиснато сирене, малко масло и всичко това да заливам с чай и да пасирам!
Въпросите ми са следните: понеже не съм въвела нито сирене нито масло как да започна ; не съм въвела и глутен а сухарите са пшенични - как да го въведа, как да изкисна сиренето и какъв чай да слагам?
Виж целия пост
# 1
Значи, всичките съставки на попарата трябва първо да въведеш отделно.

Отделно смятам, че попарата не е толкова жизненоважна, както я представят някои педиатри.  Tired
И че ви е рано за някои от съставките й - примерно маслото и пшеницата, както и чая.

Пшеницата е един от най-силните алергени. И това - отделно от глутена. Който пък можеш да отложиш поне до 8-ми месец.
За чай - не знам...Много сте малки още за билкови отвари... Thinking

Сиренце можеш да въведеш, по-късно - и масло, аз го бях отложила повечко...

Сухарите пък са един твърде безличен продукт - от гледна точка значимостта му за детското хранене.
Приготвени обикновено от олющено брашно, сол, захар, някакви добавки...

Вместо попара, по-добре е да въведеш пълнозърнеста каша от безглутенови продукти - кафяв ориз, просо, гречка...Значително по-ценни са за храненето и за развитието на детето откъм белтъчини, въглехидрати, минерали и витамини от накиснатите в чай сухари.

А когато въведеш сирене и масло, ги добавяй към тези каши, стават много вкусни. Дъщеря ми обожава именно зърнена каша с масло и сирене, а попара само веднъж баба й направи и така си остана и неизядена.  Laughing

С въвеждането на глутена, ще правиш и каши от овесени, ръжени, пшеничени, ечемичени ядки - също много вкусни и питателни. Пак с масло и сирене, или с плод, или с АМ и плод - варианти много.
Виж целия пост
# 2
и аз  не се отнасям   с кой знае каква почит  към попарата,а и дъщеря ми май мисли така ,защото не я хареса.Дадох й само веднъж попара ,когато беше на 11 месеца ,но тя изяде  само една лъжица .Вместо попара съм давала каши от 7-я месец .

А на въпроса с какъв чай?- нашата педиатърка настояваше да я приготвям с чай от шипки.
как се изкисва сиренето ?- слага се във вода да престои ,докато се обезсоли.
как да бъдат въведени маслото  и пшеничните сухари ?- би следвало да се въведат постепенно .
Виж целия пост
# 3
Лично аз попарата и при двамата я въведох след навършени 7 месеца. Не съм захранвала специално със отделните съставки. Само масло беше яла преди това с пюретата. Аз си правя сухарите сама - препичам хляб до бледо кафяво и суша. Слагам една филия кляб на сухар, една лъжичка масло, сирене на око(около две бучки колкото орех)  и заливам с вряща вода, докато покрие хляба. Захар не слагам, защото препеченият хляб сладни. Сиренето го слагам в буркан с вода и на следващия ден вече е изкиснато, ползвам го около седмица. Чай правя рядко, дъщеря ми харесва само шипков, но той запича.
Виж целия пост
# 4
Аз въведох попарата след 8-ми месец, но вече бях давала каши с глутен. Правех я с вода, а не с чай и без никаква захар. Също така в началото я правех само със сирене (тогава го въведох за първи път). А  по-късно прибавих и маслото.
Сега вече си я правя понякога с шипков чай, понякога с вода и слагам почвече масло и сирене.
Това което ми направи впечатление е, че лекарката ти е казала 4-5 сухара  Shocked Ами моето дете е на 1 и половина и не може да изяде 5 сухара. А ти да започнеш с толкова много е абсурд просто. Аз лично започнах с около 2, 2 и половина сухари, после 3.

Съвета ми е да изчакаш още с попарата  Peace
Виж целия пост
# 5
С 4-5 сухара ще се нахраня аз ShockedДетето ми е на 2г.3м. и в момента му правя попарата с 4 сухара.Ако това ще ти помогне, стандартните мерки за първоначално въвеждане на попара са:2 сухара, сирене колкото кибритена кутийка и масло колкото нокътя на малкия ти пръст.Слагаш всичко в паничката, заливаш с горещ чай и задушаваш за 5 мин. с капак.Сед това няма нужда от пасиране.
Виж целия пост
# 6
С 4-5 сухара ще се нахраня аз ShockedДетето ми е на 2г.3м. и в момента му правя попарата с 4 сухара.Ако това ще ти помогне, стандартните мерки за първоначално въвеждане на попара са:2 сухара, сирене колкото кибритена кутийка и масло колкото нокътя на малкия ти пръст.Слагаш всичко в паничката, заливаш с горещ чай и задушаваш за 5 мин. с капак.Сед това няма нужда от пасиране.
Peaceаз слагам 3 сухара все още
Виж целия пост
# 7
И аз се облещих на тия 4-5 сухара. Аз я започнах на 7 месеца навършени. Бях въвела глутен и масло. С нея въведох сиренето. Правя я с вода и без захар.  Започнах с 1 сухар и захранвах като нова храна - 2 лъжички първия ден, втория 4 и т.н. Сега сме на 3 сухара. Сиренето го режа на квадрати и го кисна от вечерта.
Виж целия пост
# 8

 Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 9
Много благодаря,
сори за глупавия може би въпрос но как се прави тази пълнозърнеста каша от пълнозърнести продукти?
Виж целия пост
# 10
Аз също съм на мнение, че първо трябва да въведеш глутена, сиренето и маслото отделно и чак след това да правиш попара.Освен това за чай - има бебешки чайчета, които няма проблеми да даваш.Иначе аз попарата я правя само с вода  Peace
Виж целия пост
# 11
Всичко се въвежда по отделно преди да дадеш попарата ! Започни да слагаш по  малко обезсолено сирене в обедното пюре и така, малко по малко увеличавай грамажа! А за глутена дай една бисквита и готова вече си въвела глутена  Grinning
Аз дадох попара на 7 навършени месеца, но нито съм слагала масло, нито пък захар, а само 1 сухар, 1 бисквита (за да стане сладка), необходимото количество сирене и съм я заливала с чай(или от шипки, или от мащерка) и така продължавам да я правя !!!
С 5-6 сухара можеш спокойно да направиш 5-6 попари !!!  Sunglasses
Виж целия пост
# 12
Аз въведох първо глутена, после като пояде каши и почна да не му стига млякото въведох и сиренето /купувам "свежо сирене"/ и маслото. 4-5 сухара е доста, аз слагам 2 и 1/2, а е на 8 мес. Чай на Хип използвам, онзи ден за пръв му направих от шипки, заради вит. С.
Количеството се определя от апетита на детето. Ако не ти се наяяжда с 1-2 сухара, ще увеличиш постепенно, понякога до 3 съм стигала, но предпочитам да го дозаситя с плодово пюре след попарата, не вярвам да му е малко.
Виж целия пост
# 13
Никога не съм слушала педиатърката за храненето,а съм чела и питала тук за каквото и да е.Абсолютно споделям мнението на Free Soul.
И извинявайте за спама,ама аз папкам попара от 2 седмици/прияде ми се покрай темите за нея тук/ и ми е много вкусно,но Тери не е кусвала още.
Виж целия пост
# 14
Аз въведох попарата след 8-ми месец, но вече бях давала каши с глутен. Правех я с вода, а не с чай и без никаква захар. Също така в началото я правех само със сирене (тогава го въведох за първи път). А  по-късно прибавих и маслото.
Сега вече си я правя понякога с шипков чай, понякога с вода и слагам почвече масло и сирене.
Това което ми направи впечатление е, че лекарката ти е казала 4-5 сухара  Shocked Ами моето дете е на 1 и половина и не може да изяде 5 сухара. А ти да започнеш с толкова много е абсурд просто. Аз лично започнах с около 2, 2 и половина сухари, после 3.

Съвета ми е да изчакаш още с попарата  Peace
Напълно подкрепям мнението Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия