Шарка, варицела...как да се предпазим?

  • 9 760
  • 12
Живеем у свекърите и 4-5 пъти седмично се налага свекърва ми да взима племенника от ясла и да го гледа, както и съботите и неделите. В градината, където ходи племенника ми, има карантина - малко по малко се появяват деца с шарка или варицела. Етърва ми очаква и племенника да се нашари. А синът ми е на 1 година и 2 месеца и естествено, децата - синът ми и племенника ми си играят заедно. Опасявам се, че така и синът ми може да се зарази, а ни предстои пътуване надалеч за Нова Година и искам да го предпазя.
Моля ви, обяснете ми как - как става заразата при тези болести, може ли децата да са в едно помещение, само при непосредствен контакт ли се заразяват, как изобщо да предпазя сина си?
Свекърва ми едва ли не, се обиди, че искаме да изолираме двете братовчедчета, затова ви питам вас, знаещите. Не искам детето ми да се разболее точно сега за празниците, а и бих искала да избегна евентуални конфликти със свекърва ми. Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Детето, болно от варицела е заразно в деня преди да му избият пъпките, както и докато избиват нови. Т.е.- то е заразно тогава, преди някой да знае, че е болно. А дали е болно в момента, никой не знае, защото инкубационния период на болестта е 10 дена (май беше) newsm78.
Единствения начин да предпазиш твоето дете е да нямат никакви допирни точки с братовчед си.
А това дали ще си развалите отношенията със свекърва ти- едва ли е най- важното в случая. WhistlingМисля, че е по- важно етърва ти да те разбере правилно Whistling
Виж целия пост
# 2
Ако децата са в различни стаи, има ли опасност? Е, все пак не могат постоянно да са в различни стаи, защото има неща, които трябва да свърша, а за да ги свърша, трябва да ходя и до другата стая, където е племенникът ми. Въобще, излиза, че трябва аз да се съобразявам със ситуация, в която друг трябва да е съобразителния. Искам да знам тези подробности, за да се аргументирам в молбата си етърва ми да намери друг да гледа детето, а не свекърва ми, или да си вземе болнични и да си се грижи за него. Но искам да избягам конфликтите. Затова най-вече ме притеснява факта, че децата могат да са в едно помещение. Сигурно станах много обстоятелствена, но съм притеснена.
Виж целия пост
# 3
Варицелата е доста заразна, т.е достатъчно е да имат някакъв каонтакт дори не съвсвем близък, а и едното дете вече да я е хванало, а това никога не е сигурно. Според мен ако правиш нещо само можеш да нагнетиш обстановката в къщи и детето пак да се разболее. Не виждам защо майката на другото дете трябва да се съобразява с нещо, нейното дете не е болно от шарка, а може и да не се разболее.  Аз бих оставила нещата такива каквито са били и преди, а може и двете деца да си останат здрави, което искренно Ви пожелавам.
Виж целия пост
# 4
На тоя етап никой не може да отгатне има болен от варицела у вас.
Да, наистина- доста е заразна болестта и отделянето на децата в отделни стаи не е решение, имайки впредвид, че и възрастните може да са преносители.
  Аз бих оставила нещата такива каквито са били и преди, а може и двете деца да си останат здрави, което искренно Ви пожелавам.
(
 Peace
Виж целия пост
# 5
Не мисля че има как да го предпазиш.
Виж целия пост
# 6
Инкубационният период на варицелата е 10-21 дни. Около 2-3 дни преди избиването на пъпките до пълното им завяхване детето е заразно. Болестта е много лесно преносима.
Виж целия пост
# 7
Не го пази от варицела, колкото по-рано се разболее, толкова по-леко преминава.
Виж целия пост
# 8
Не го пази от варицела, колкото по-рано се разболее, толкова по-леко преминава.

То това е ясно, но авторката иска да го предпази поне до празниците, ако може, но това е Божа работа baby_neutral
Виж целия пост
# 9
Времето на карантината  е девет дена от появата на първата пъпка,а инкубациония период е до 21 дена.Големият ми син е с варицела.И аз се надявам на малкия да му се размине,че ако се опъпчи ще е точно за празниците,а снаха ми е бременна в третия месец.Дано се разминат нещата при вас Peace
Виж целия пост
# 10
Според мен ги разделяй докато е време, за да си спокойна. Моят син беше на 8-9месеца, като я прехвана от таткото, въпреки че ги разделих, но то беше когато на таткото му беше избила вече първата пъпка. Да ти кажа честно, колкото по рано я изкара, по добре, но при теб ситуацията е по друга. В смисъл, че ще пътувате.
Виж целия пост
# 11
Божа работа.Моят син я кара на 6 месеца и мина много добре по реда на нещата си.Колкото по-рано толкова по-добре,че нашият татко я кара на 39 години и беше малък ад с високите температури и многото сърбящи пъпки.
Детето не можеш да го ограничиш,то може да я хване и от съвсем непознато дете на улицата докато си разменят някои реплики по детски.Случва се много често родителите да незнаят,че детето им е болно от варицела,защото при малките почва обикновено с кашлица и симптоми подобни на грип и чак после избиват пъпките.Детето е заразно 5(7) дни докато избие и спука и последната пъпка и почнат да се образуват т.наречените възелчета.От началото на есента е момента за върлуване на тази варицела и още я има по децата.Лошото е ,че наближава най-хубавият детски празник КОЛЕДА и е естествено родителите да се притесняват какво ли ще става,но всичко е БОЖА РАБОТА.Пожелавам ви да посрещнете празниците здрави и когато е дошъл момента да изкарате шарката по най-малко безболезния и лек начин.
Бъдете здрави.
Виж целия пост
# 12
при нас проблемът е пък как да опазим таткото да не пипне от детето, че също ще пътуваме за празниците, а сме вече предплатили.......... Държа ги също в две отделни стаи още от деня преди да му избият пъпките (това с деня по-рано стана случайно) и таткото започна да се тъпче с витамини, обаче знае ли човек....... Между впрочем, има ли горна граница на годините, в които може да се прихване тая гад?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия