Болничен преди раждане-Проблем

  • 540
  • 4
Здравейте. Изпаднах в някаква доста глупава ситуация - генеколожката при която ходех на консултации се мести и на практика се налага да си търся нов гинеколог. Проблемът е че трябва да изляза в болничен преди раждане на 03.01.2007 г., но се оказа, че в поликлиниката няма при кого друг да ходя. Личната ми лекарка твърди, че не може да ми издаде болничен, тъй като това се правело от гинеколог. Моля споделете опит.
Виж целия пост
# 1
В какъв смисъл се мести? Документите ти за раждането у нея ли са? Ако са у нея, тя трябва да ти издаде такъв болничен, независимо къде ще практикува. Ако ти ги е върнала, просто се запиши с тях при друг гинеколог и той ще ти даде болничния.
Виж целия пост
# 2
И личната може да ти издаде болничен, никъде не е упоменато че това се прави само от гинеколога. Бременността може да се следи както от личната, така и от гинеколог. В програмата "Майчино здравеопазване" на НРД2006 си е посочено какви изследвания се правят от гинеколога или личния лекар, в зависимост от това кой следи бременността(едни и същи са тези изследвания, просто е посочен и гинеколог и ОЛП).Но си мисля, че гинеколога трябва да те свали от отчет по някакъв начин или личната да ти издаде направление за повторен избор на наблюдаващ гинеколог, ако тя се опъва за болничните. Но й цитирай тази програма, ако искаш си я разпечатай за по-сигурно(има я в страницата на ЗК), за да не може да ти опонира, че няма право да ти следи бременността и да ти издаде болничен.
Виж целия пост
# 3
Бях в ситуация като твоята, че и по лоша, защото и документите от изследванията не можех да си взема.
Отидох при личната лекарка и след дълги спорове се съгласи да ми даде болничния,  но за останалите документи ми каза да се оправям сама. На 01.12. си смених личната лекарка с друга на която и бях обяснила предварително проблемите ми. И още същия ден ми пусна всички изследвани наново и ми издаде и обменна карта и направлението за хоспитализация. Така че ако не излезнеш на глава с твоята леакрка си я смени имаш време.
Успех  bouquet
И личната може да ти издаде болничен, никъде не е упоменато че това се прави само от гинеколога. Бременността може да се следи както от личната, така и от гинеколог. В програмата "Майчино здравеопазване" на НРД2006 си е посочено какви изследвания се правят от гинеколога или личния лекар, в зависимост от това кой следи бременността(едни и същи са тези изследвания, просто е посочен и гинеколог и ОЛП).Но си мисля, че гинеколога трябва да те свали от отчет по някакъв начин или личната да ти издаде направление за повторен избор на наблюдаващ гинеколог, ако тя се опъва за болничните. Но й цитирай тази програма, ако искаш си я разпечатай за по-сигурно(има я в страницата на ЗК), за да не може да ти опонира, че няма право да ти следи бременността и да ти издаде болничен.
Моята лекарка ми отказа в началото, защото не ми била следила бременноста и може да е имала право, защото е малко кофти да се тупнеш в средата на 8 месец "ни в клин ни в ръкав"
Виж целия пост
# 4
Напълно логично е болничния да се издаде от наблюдаващият гинеколог. Ако бременността ти се следи от личния лекар, тогава болничния ще е от него. В правилника е записано, че една бременност може да се следи от лекар специалист АГ или личния лекар, а не че болничния може да се издава от който и да е. На мен личната лекарка ми беше дала болничен за 7 дни поради настинка, но още н началото набременността. нотой няма нищо общо с този болничен за 45дни преди термина и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия