Повръщане между храненията????

  • 1 050
  • 8
Здравейте, мами! Много ще се радвам ако някой може да ми помогне, защото вече хич не ми се контактува с лекари. Бебка е почти на 6 месеца и е с АПКМ вече 4,5 месеца. От 1 седмица е само на ФРИЗОПЕП, и беше малко кисела тия дни. Захраних я с пюре още на 4 месеца, и не сме имали кой-знае какви проблеми, като изключим ужасните колики (вече май спряха). Но последните 7-10 дена започна да повръща малко след като се нахрани, помислих си че много я "раздрусвам" след ядене.....обаче от 3-4 дни започна да повръща и доста след като е яла. Не повръща много-нещо като водичка с "парцалчета" храна(пюрета), или направо пресечено мляко. Възможно ли е да е от заради коликите.....незнам..като че ли не го свързвам с нищо....
Ох, май не обясних много добре Embarassed
Ако някой все пак е имал такъв проблем, ще съм благодарна ако ми помогне  Praynig
БЛАГОДАРЯ Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Варянтите могат да бъдат много.Да не би да поема повече храна от колкото трябва и да и идва в повече.А уригва ли се след като се нахрани?
Виж целия пост
# 2
Не съм имала такъв проблем, но синът ми беше със стеноза на пилора, което е сред най-страшните при повръщане. Та, искам да те успокоя, ако си чела нещо за пилорната, да не се плашиш: това не е!!!
Виж целия пост
# 3
Хм, ами мисля че не яде много, или по-точно от седмица започна да плаче по някой път след ядене, което ме навявя на мисълта че по-скоро не и стига Sad, вече се плаша от всичко-за 6 месеца е имало не повече от 2 седмици, в които да не сме пили лекарства (изключвам Еспумизана), освен това тя не повръща винаги след ядене, а понякога и доста след това:(
Виж целия пост
# 4
Ако това се е получило след смяната на млякото, може да е от него, но може да е непоносимост към някоя съставка на пюретата. Трябва да се изключват храни постепенно и да следиш кога повръща.
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай, ние го имахме този проблем със сина даже от първия месец когато се наложи да преминем на изкуствено хранене с кисело мляко. Повръщаше точно по този начин, даже като ходехме  на разходка си носехме за смяна на количката защото повръщаше като фонтан, а накрая пак си наддаваше даже до 1 кг стигаше. Това продължи до 11 месец и изведнъж спря сякаш не го е имало това повръщане. Една съседка ме успокои , че и нейния син бил така и че лекарите й казали, че имало такива случаи по 1/1000. Затова не мисля, че имаш повод да се тревожиш.
Виж целия пост
# 6
И моето бебе е така - повръща много време след като се е нахранил. Има дни в които не повръща. Не знам от какво е, но не ми изглежда притеснително.
Виж целия пост
# 7
Моята Ели също повръща след хранене, понякога и след два часа. Тя е само на кърма и е вече на 4 месеца. Наддава над килограм на месец и за това не се притеснявам.
Виж целия пост
# 8
За мама-Нани един линк и повече информация за проблема:
http://karmene.greatnow.com/reflux.html
Моето бебе също е така от както се е родило, но след търсене на информация стигнах до тук. Има АМ за този проблем - Фризовом-за бебета с хабитуално повръщане, но от него нас ни хвана запек и затова му го давам наполовина с друго обикновено АМ. Няма място за притеснения, понеже това се израства, но е неприятно за нас.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия