Нощното кърмене

  • 434
  • 9
Здравейте мами! Исках да ви питам в каква поза кърмите вечер бебешоците, защото моята беба спи в кошарката и като се разбуди я вземам на коленете си, сядам на леглото, гушкам я и така.Но това вече е доста изморително, а отгоре на всичко и вчера се схванах - дископатия - и сега ме боли кръста. Та питам за подходяща поза за нощното кърмене?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
аз затова и спя с нея на спалнята а таткото в хола друг начин няма.поне за себе си така съм го решила.като ревне давам веднага цица и не се събужда така много,а иначе...........не се наспиваме и двете и на сутринта сме #Crazy #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 2
  Ами ние таткото не сме го изгонили Wink , но пак си спим на леглото и легнала я кърмя /напоследък набезите зачестиха/. Но дори и в нейното легло да си спи, пак леко я  примъквам да си легнем. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Тъй като синът ми се роди доста едър още през първия месец свикнах да кърмя легнала и досега това е любимата ни поза за хранене. Таткото като изкара няколко по - безсънни нощи с нас отиде да спи в другата стая, а ние с бебо се разположихме на спалнята. Сега започна да не се събужда, НО само ако спя до него. Като го оставя да спи в кошарката си ставам по N пъти да потупвам памперс или да го гушкам. Надявам се скоро да започне да спи самичък и затова всяка вечер като заспи го прехвърлям в кошарката, а ако стане неудържимо положението таткото без много приказки отива да си спи на спокойствие в другата стая - днес това стана в 5:30, когато зверчето се събуди и реши, че е време за игра.
Кърменето в легнала поза ми е спестило много безсънни нощи. Лятото спях гола до кръстта, а детето се обслужваше само, когато огладнее. Дори се оказва, че не помня колко пъти е сукал през нощта.
Виж целия пост
# 4
Това е много удобно сигурно, но не суче ли само от едната страна така
Виж целия пост
# 5
   Ами не - Simple Smile може и от двете страни. Имаше филмче нейде тук, но не знам къде е. Ако го намеря, ще пиша. Wink
Виж целия пост
# 6
И аз намерих лесното с нощното кърмене, то даже не толкова за него, защото Симона откакто се роди се храни само 1 път през нощта. Но откакто сме с жестоки колики детето се успокоява само и единствено на гърда - даже и да не суче, а просто си я джвачка из устата. Мен даже ме притеснява че ще се пристрасти към такова спане и нама да мога да я приспя по друг начин.
Виж целия пост
# 7
Ами вземам го при мен на спалнята, лягам настрани, той също, но с лице към мен и по-надолу, така че устата му да е срещу зърното, а ръката ми /лявата/ минава над главата му, за да мога и аз да се отпусна, защото иначе се схващам.
Виж целия пост
# 8
Аз да споделя опита си. Нощем никога не съм кърмила, не храня на поискване, но това е друга тема. През деня обаче често я кърмя легнала и ми е много удобно, дори някога заспивам кърмейки  Blush. А за взимането и спането на спалнята съм против, просто защото съм виждала драстични случаи до 7 годишна възраст да спят с майките си, все пак аз държа на детето си много, но държа и на мен, мъжа ми и личния ни живот. Имаше период когато беше свикнала при нас на спалнята, но се наложи да й покажа и да я науча, че кошарата е нейното легълце и сега там си е царица.
Виж целия пост
# 9
 Та, не мога да намеря нищо, търсачката пак запецна.  Crossing Arms
Това е много удобно сигурно, но не суче ли само от едната страна така
Ами горе-долу - както си лежиш на едната страна,
можеш да подаваш и двете гърди, обаче трябва да
потренираш, че да не засуква бебето накриво. Simple Smile
 И дори да си спи в кошарката, важно е майката
да не се изнервя и да получава болежки, нали?
А да е приятно.  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия