Вече почвам да се отчайвам и май ще отбивам!

  • 767
  • 8
Моето бебе е на 10м. Аз много искам да кърмя. До 6-тия месец беше само на кърма, сега е почти пак само на кърма, взимам му храна от детската кухня, обаче той много много не я тачи, сякаш това не е храна, яде предимно когато не е гладен и когато е добре наспан, изяжда по около половината доза. Имаме осем зъба и по цяла нощ ми виси на гърдата. В резултат имам рани на зърната, не захапва добре гърдата и оставя отпечатъци, които вече взеха да болят. Заспива само на гърда, често пъти ако сме навън и му се приспи започва един рев по един час, през който аз нито мога да си хвана автобуса да се прибера, нито мога да го накърмя, просто човека обича да си суче на спокойствие  в къщи и така реве докато се измори или татко му не си зареже всичката работа и дойде да ни прибира, и нашият човек заспива в колата вече преуморен от рев.

Вчера бяхме на консултация, не само че не е наддал, ами е спаднал малко на тегло, иначе е 9кг и 75 см, коетое съвсем нормално за възраста му. Колкото и да съм убедена в желанието си да кърмя, колкото да знам, че кърмата е най-доброто за моето бебе, когато непрекъснато ми се натяква, че явно не му е достатъчна щом нищо не наддава и ми бъдат казвани реплеки от сорта " и сега какво ще спадаме от теглото ли, ами започни да му даваш адаптирано мляко" и какви ли още не. И като сложим и разстройството на съня ми, направо незнам. В същото време имам и голяма кака, която ходи на градина и аз все се надявам, че кърмейки малкия го предпазвам от болестите, макар че той вече беше болен от доста сериозни нещица.

Е това е давайте съвети, моля! На кръстопът съм и немога да реша, в коя посока да поема.
Виж целия пост
# 1
Единственото, което мога да направя е да споделя моя скромен опит.От навършването на 1 год. до преди 2 седм. Митко съвсем сам отказа да яде твърда храна, с която вече беше свикнал.В резултат на това отслабна с 200 гр. за тези 2 месеца.Няма да ти казвам колко усилия ми костваше да остана на моята позиция , че кърмата е най-доброто за него, че щом така е пожелал-значи има причина.Ето че изведнъж/като му избиха 4 кътника всъщност/ започна пак да се храни нормално и пак си суче, но за десерт Mr. GreenМисля си , че и ти ще преодолееш този период.Убедена съм че е временно и нещата ще дойдат по местата си.Какво ще промениш с даването на АМ?Ще започне ли да яде повече твърда храна?Мисля, че не.За раничките не мога нищо да те посъветвам-слава богу не ми се е случвало.Колкото до истеричните пристъпи насред улицата за ам-ам и ровене в блузата ми пред хората- в този период излизахме само пред блока SadЩе намериш решение ,не се поддавай на хорските приказки.Прави това, което ти смяташ за правилно-това е твоето дете все пак Hug
Виж целия пост
# 2
И аз мисля, че лек спад в теглото не е от голямо значение на тази възраст.
С 8 зъба в устата и сигурно още напиращи да излязат не му е лесно на твоя човек, сигурно затова и виси по толкова време нощем. Моята мома яде 2-4 пъти на нощ, понякога и повече.. имам същият проблем с отпечатаци от зъби и вял интерес към друга храна. За първото от вчера мажа с ланолин, за второто, ще ти предложа да опиташ да му приготвиш нещо по-различно и да му го поднесеш по по-различен начин. Щом вече има зъби сигурно може да дъвче, защо не пробваш да му даваш храната нарязана на кубчета които тои сам да може да си взима от купичката с ръце докато вие се храните примерно.
За заспиването само на гърдата, според мен е период и много майки пишещи тук сме минали през доста такива. Не се отчайвай и това ще отмине.

Успех!
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви момичета, много кураж ми вдъхнахте!
Виж целия пост
# 4
И при нас беше същото, но сега вече почти не се буди нощем да суче, сам си спря. Доста време не вярвах че е възможно.
От зъбите ни остават само последните кътници и като го замъчат, пак минава почти само на кърма, но някои несучещи деца на неговата възраст в такава ситуация са си на фотосинтеза -- нашият поне кърма си хапва. Не му се връзвай, период е. А и си е съвсем нормално на тегло и ръст детето. Целувки на порасналите варненчета!
Виж целия пост
# 5
Вчера бяхме на консултация, не само че не е наддал, ами е спаднал малко на тегло,

Мила мамо, само ще ти кажа, че Дани - кърмен само 3 месеца, т.е. на вашата възраст вече на адаптирано мляко, и то не малко като количество, на 10 месец не беше наддал и грам.

В първия момент се притесних, знаейки какво количество Ам и пюренца похапва, че въобще не е наддал...
Педиатърката обаче ми обясни, че около 9-11 месеца било нормално бебетата и да не наддават, особено по-подвижните (какъвто беше моя малък сладък Дани - ходеше самичък на 9 1/2 месеца) - тогава започват да се движат повече, да лазят, да ходят и т.н..

Дани се роди 3 350кг, а на една годинка беше 10 кг и 50 грама - утроил теглото си като по учебник  Wink

Така че, ако това е основната причина да отбиваш Момчил, надявам се, след като прочете написаното от мен, да промениш мнението си...   bouquet

Успех, каквото и да е решението ти!  Hug
Виж целия пост
# 6
Много ви благодаря мами! Да ви кажа голяма подкрепа намирам тук във форума. Имам чувството, че голяма част от хората извън форума някак си ги е яд, когато някой кърми по-дълго детето си и се чудят как да го накарат да спре. И приятелките ми и те "ами ето виждаш ли време е да спреш с това кърмене" . Както и да е това е тема на друг разговор.

basilisk, Благодаря, нали лятото пак трябва да си правим кърмачески срещички!
Виж целия пост
# 7
Иска ми се и аз да се включа,за да ти дам и аз кураж,защото,като,че ли вътрешно в себе си ,знаеш,че нормалното е да продължиш да си кърмиш.А и думите написани от другите мами го потвърждават.Кураж мила,действително детенцето ти явно е в периода на разстежа на зъбките,заради което има спад в апетита си.Имай търпение,всичко ще си дойде на мястото.Kазвам го и от собствен опит.Успех!
Виж целия пост
# 8
Не се отчайвай това е от зъбите напълно нормално е да спадне на тегло ,а за натякването не се притеснявай детето си е твое и както често обичам да казвам на свекърва ми аз съм се мъчила да го раждам,а не тя.Не минавай на AM заради това сте премине всичко и заспиването с цицата и другото.знаеш ли когато родих марио само два дена спа добре после започна един рев едно мятане и свекърва ми стигна до там да разправя на майка ми че нарочно не се храня добре за да нямам карма но аз и запуших устата след претеглянето на първия месец беше качил 900 и няколко грама почти кило и се оказа че са ни налегнали колики мнохо рано.затова си питай питанката и си го кърми след месец сте се смееш на всичко тов newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия