за кърменето, разранените зърна и буците по гърдите

  • 502
  • 9
мили мами,
кажете ми как се справихте с разранените зърна и буците по гърдите. не мога да повярвам, че няма хапчета за тия работи. казват ми за буците само компреси, изцеждане и много течности.
Виж целия пост
# 1
Съветвам те да пуснеш темата в Кърмаческия, или помоли модератор да ти я премести, там ще ти помогнат най-добре  Hug
Виж целия пост
# 2
Разранените зърна с дефламол ги оправих за три намазвания. Бучки не съм имала, не мога да ти помогна там. В кърмаческия пише доста, наистина.
Виж целия пост
# 3
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0
Виж целия пост
# 4
Ако нямаш бучки, се изцеждай малко, само ако имаш напрежение в гърдите.
Аз не съм изцеждала, нямах и бучки.
За разранените зърна, никакво мазило не ми помогна. Използвах две тубички Гармастан, но ефект нямяше. Просто когато бебчо се нахрани, оставям гърдите си голи по-дълго.
Вече 4,5 мес. успешно си кърмя детето.
Успех и на теб.
 
Виж целия пост
# 5
За зърната - кремчето на Авент, струва над 20,00 лв.
А за бучките - масажи, компреси и бебе на цицата..   bouquet
Виж целия пост
# 6
За зърната помага "Гермастан". За запушените канали /вчера за първи път след 6 месеца кърмене ми се запушиха каналите/ помага много /аз така се оправих/ горещ компрес 10 мин. пред и кърмене и масаж към зърното, но не въртеливи движения. Пий повече течности, давай първо засегнатата гърда. Пробвай след кърменето и студен компрес.
Виж целия пост
# 7
За зърната много ми помогна Лансинох, по-добро ми се стори от Гермастан-а.
За буците, ами вчера ме домързя едната гърда да я поизцедя като я усетих напрегната и след 7 часа се събудих от болка. Сега още ми стоят едни бучици Sad Слагам горещи кърпи, беба да суче и пия Лецитин. До сега ми е помагало, ще видя дали ще се справя и този път.
Виж целия пост
# 8
когато в началото ме боляха зърната ги мажех с кърма и ми минаха доста бързо, оттогава не съм имала проблеми
когато ми се появят бучки или се стегне гърдата просто я давам на малкия да я изсуче! за две три минути всичко е отново нормално Simple Smile

много късмет ви желая! живи и здрави!!!
Виж целия пост
# 9
Ох и на мен едното зърно така ме боли, като почне да суче все едно отхапва,  от 2 дена се мажа с дефламол и на една марличка слагам малко дефламол и правя нещо като компрес, май помага, но ако не се оправи скоро, ще пробвам и Гармастан и каквото още трябва
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия