Скърцане със зуби при възрастни

  • 1 050
  • 9
Съпругът ми, докато спи скърца със зъби.Каква може да е причината?При децата знам,че може би са глисти,но при възрастни, дали е пак тя?
Виж целия пост
# 1
Боже, въобще не знаех, че глистите имали връзка със скърцането на зъби у дезата. Съпругът ми също скърца, като спи, но мислех, че е просто, защото сънума нещо... И ай ще поглеждам тази тема.
Виж целия пост
# 2
И при децата не са глисти както и при възрастните... Винаги ми е било чудно какво общо имат глистите със скърцането вечер?
И аз преди си скърцах така, даже съм се усещала някой път в просъница. Казаха ми, че е на нервна почва. Като се събрахме с милото и се роди малкия и явно съм се успокоила, защото горе-долу от тогава не съм се чувала, а и мъжо не е казвал, че скърцам.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Невроза, най-често е невроза...  Sad Може и да е просто вреден навик и да не се усеща насън.
За глистите - бабини деветини. Не са глисти.
Виж целия пост
# 4
И според мен се дължи на нервна основа Peace
и аз скърцах наскоро,а мъжо пък той скърца сега-но пък му е много нервозно в работата и натоварено Wink
и малкия,като го пуснах на ясла запо4на да скърца-даже и в яслата им правиха изследвания и нямаше нищо Peace
Виж целия пост
# 5
Бруксизъм - скърцане със зъби
Бруксизмът е разпространено явление, което се оказва направо убийствено за доброто състояние на зъбите.
Скърцането със зъби е централно, когато зъбите се притискат един към друг, без да има местене на челюстите, и ексцентрично, ако челюстите се движат.

Скърцането изтрива релефа на зъбите и е съпътствано от доста силен шум.

Ако се проявява през деня, се дължи на изнервеност и стрес, и лесно може да се преодолее.
През нощта обаче бруксизмът изобщо не подлежи на контрол.

Във всички случай трябва да се знае, че налягането, упражнявано върху зъбите при скърцане, е от 150 до 180кг, т.е. шест пъти по-силно, отколкото при дъвчене на храната.
Емайлът бързо се разрушава, зъбите стават свръхчувствителни, започват да се клатят, лесно се чупят.

Страдащите от бруксизъм изпитват болки в дъвкателните мускули, в шията, в главата.
Най често те трябва да лекуват състоянието на нервната система, да обърнат внимание на смущенията в съня си, да се пазят от емоционално пренатоварване.
Много помага йогата, автотренингът, умението да релаксираме при всякакви обстоятелства. Понякога се налага и консултация с психолог.


Моя мъж понякога скърца през цялата нощ. Аз го отдавам на нерви. Спокойно, просто е вредно за зъбите, нищо друго.
Виж целия пост
# 6
Има подобна тема във форума- с много мнения и съвети. Но май ефикасно лечение няма Sad
Виж целия пост
# 7
И аз скърцам със зъби.Моят мъж често ми казва че ме чува.Скоро не е ставало на въпрос може и да съм спряла.Сигурно е на нервна основа, аз поне с това си го обяснявам защото се случва най вече когато съм много напрегната.
Виж целия пост
# 8
Скърцането се дължи на неправилно нивелиране на пломбите в устата
Виж целия пост
# 9
Скърцането се дължи на неправилно нивелиране на пломбите в устата
Не е задължително. Виждала съм и пациенти с непокътнато от стоматолог съзъбие и пак си стискат зъбите,че чак понякога ги и чупят. За да се избегне вредата върху зъбите,стоматологът ви може да ви изработи "шина за бруксизъм"-силиконова шина,с която се спи нощно време и така зъбите не се трият едни в други,а в шината. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия