Развод в чужбина. Как?

  • 58 476
  • 130
Мами, иде нова година, а с това за някои
може да дойде и нов късмет. Да, ама ако
старият късмет се окаже пробит чувал,
тогава какво? Накъде ще задуха вятърът.
Провокирана от една тема на анонимна
майка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=150519.0,
пускам обща тема за разводите в чужбина.
Който знае я от опит, я от градски легенди,
я от професионализъм, нека сподели. Не
се знае в кой момент може на някоя от нас
да потрябват идеи, рамо, съвети, помощ.
Та как стоят нещата с разводите в страните,
където живеете? В Германия трябва двойката
да живее 10 месеца разделени, та да се поиска
развод чрез адвокат. Скоро четох, че и онлайн
можело да се подаде молбата, но ако и двамата
са съгласни. Иначе по етапен ред.
Дано никому не се случва. Но ако... Тогава?
Виж целия пост
# 1
moi priatelka se razvede s nemetz bez da sa jiveli 10 m razdeleno
moje da e uslovie no ne e zadaljitelno
Виж целия пост
# 2
moi priatelka se razvede s nemetz bez da sa jiveli 10 m razdeleno
moje da e uslovie no ne e zadaljitelno

Опиши как. Може някому да е полезно.
Виж целия пост
# 3
 
отиде на адвокат, той заведе дело, мъжът й трябваше да плати всички разноски по делото
нямаха сключен договор и мъжът й трябваше да плати и половината от това което имаше
мина много бързо - не помня точно, 6 м.
после се върна в бг. така искаше

Цитат
otide na advokat , toi zavede delo, majat i triabvashe da plati vsichki raznoski po deloto
niamaha skluchen dogovor i majat i triabvashe da i plati polovinata ot tova koeto imashe
mina mnogo barzo - ne pomnia tochno, 6 m.
posle se varna v bg. taka iskashe

Моля, пиши на кирилица!
Виж целия пост
# 4
Аз ще се включа за арабско,но само по градски легенди,де. LaughingНе знам до колко легенда,до колко истина е ,че мъжът може да се счита за разведен ако каже 3 пъти на жена си:"Развеждам се с теб".До колкото знам няма никаква правна подплатеност,но може би наистина някои се чувстват свободни след това.Другото,което знам е,че децата се оставят при майката докато навършат 7години,а след това ги взема бащата,но има и много изключения.Системата е много мудна и определено облагодетелства мъжа повече,най-вече по присъждане на родителските права.Иначе ,по това,което чета по вестниците,разводът също е доста често срещан тук.
Виж целия пост
# 5
Liska,

аз съм въпросната мама която питаше за развод в чужбина.
Благодаря ти от сърце за пуснатата тема. В такива моменти е трудно да се говори, а и тук
хората смятат за неморално като кажа че с детето ми тук сама нямам какво да правя, и искам да се прибера в родината.
Аз януари ще взема srechta за да се осведомя, и ще мога да дам информация за майки в чужбина които са в подобна ситуация.
Благодаря ти още,
                                и весело подготвяне на празниците

Цитат
Liska,
az sam vaprosnata mama koiato pitache za razvod v chujbina.
Blagodaria ti ot vse sarze za pusnatata tema. V takiva momenti e trudno da se govori, a i tuk horata smiatat za nemoralno kato kaja che s deteto mi tuk sama niamam kakvo da pravia, i iskam da se pribera v rodinata.
Az ianuari chte vzema srechta za da se osvedomia, i chte moga da dam informazia za maiki v chujbina koito sa v podobna situazia.
Blagodaria ti ochte,
                                 i veselo podgotviane na praznizite
Виж целия пост
# 6
Noia,
пред кого трябва да кажат мъжете,
че се развеждат? Съд? Роднини?
А жената има ли право да каже, че
напуска мъжа си? Или никой не я пита?

Тъжна мама,
за неморално смятам само убийството
и изнасилването. Това, че искаш да се
чувстваш добре, да се бориш за себе си
и за детето си, не е неморално. Още
повече ако обстоятелствата го налагат.
Дано новата година изтрие тъгата ти и
погледнеш на живота с отворено сърце.
Виж целия пост
# 7
ЕЕЕЕ, ноа, това са наистина градки легенди, много от прахта ги извади. Сега пак ще скокнат всички срещу арабите колко са нецивилизовани.Няма такива филми. Той може и да си мисли, че е разведен, но правно ако не го уреди с жената т.е. ако тя не е запозната, че той се счита разведен, би могъл да има големи проблеми. Хайде да се включат другите арабски мами, че не мога изцяло компетентно да се изказвам.
Аз мога като страничен наблюдател да кажа как стоят нещата с НОРВЕГИЯ. там двойката е в "сепарашон"- раздяла, в рамките на 12 месеца, през които децата последователно са 6 месеца при единия, после при другия родител, може и при социалните.през тези 12 месеца се посещават психолози и сексолози, ако се налага с цел пукнатината в семейството да се "залепи". Жената взема издръжка , ако вземе децата може да грабне около 3/4 от заплатата на мъжа.Но вси4ко е относително,зависи и от мнението на психолозите.
Виж целия пост
# 8
Лиске,тръгнах да ти отговарям,но ми се изпари желанието,защото трябваше да се сетя,че винаги ще се намерят хора като риен,които  виждат това,което искат,нали? Stop

Риен,аз не твърдя,че са друго освен легенди и единствената им връзка с арабско е,че Twisted Evil за тях съм чела като любопитни случаи в местната преса. PeaceПоследната,която може да се обвини в анти-арабски изказвания и нетолерантност съм аз,но виж ти успешно може да раздухаш някой спор,ако намери някой да се върже на уместното ти апострофиране.
Виж целия пост
# 9
noia,пуснах ти ли4ни. ..не съм фен на нападките.обърка 4овека ,E, слу4ва се!!! bowuu bowuu
Надявам се след като си прочетеш личното съобщение да ти дойде отново желанието да отговориш на Liska!
И както вече казах другите арабски мами да се включат с компетентно мнение!
Виж целия пост
# 10
ЕЕЕЕ, ноа, това са наистина градки легенди, много от прахта ги извади.

Не съм от арабските мами, но преди време четох ей това:
"triple talaq" divorce
За Индия специално знам, че го отмениха миналата година.
Виж целия пост
# 11
Добре, всеки си има мнение, аз се интересувах,
дали и жената в арабските страни може да иска
развод и какви са последствията, ако напусне
мъжа. Не е зле да си знаем правата, нали.
Не искам да обръщаме темата на панаир.
Искам да пишем по същество. Иначе не сме си полезни.
Риен, това за Норвегия е интересно. А как стоят
нещата, ако мъжът не взема добри доходи,
как тогава ще осигури издръжка на жена си?
Виж целия пост
# 12
Зълвами се разведе на скоро !
Та според това което разбрах е и по нейно желание .
Съпруга и е богат и си задържа детето независимо , че все още не беше навършило 7 години .
Зълвами води дела за да може да си получи правото да има друг живот и успя върнал , и е правата на свободна жена .
Иначе до колкото ме осведомиха един ден ако докаже пред съда в Мароко , че е добре осигурена финансово и , че е морална личност ще може да заведе ново дело с което да си върне и детето .
Виж целия пост
# 13
От това , което прочетох на Изток май мъжа е априори този, който задържа детето.
Докато на Запад май е обратно - смята се, че майката дава по-добрата грижа.
разбира се, доста условия има и в двата случая. Rolling Eyes

Я кажете за издръжките на съпругите  Wink
Какви са правата на една desperate housewife.
Виж целия пост
# 14
тук излезе и нов закон, който дава малко повече права на жената
http://www.khaleejtimes.com/DisplayArticle.asp?xfile=data/theuae … mp;section=theuae
обяснено е подробно.
как е по-точно по закон ще се разровя още малко и ще пиша пак.
мое мнение е , че всичко си е до човека. и в най-правовата държава , ако жената има за съпруг простак, никога няма да се разведе нормално и без нарушаване на правата й. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия