6месеца- да захранвам ли?

  • 445
  • 3
привет!знам, че темата е много експлоатирана, но истината е , че нямям много време да изчитам всичко/ имам си и една ученичка/, освен това съм съвсем нова във форума и все още не добре ориентирана,Както и да е - имам бебче на почти 6 месеца  и е само но кърма/на поискване/, а от около 2 седмици му давам по няколко лъжички сок от прясно изстискани ябълки или моркови/ това май не е много правилно/.А от тук нататък какво? Продължавам да го кърмя и.......????
Виж целия пост
# 1
май наистина със сока не е правилно, защото сока няма допълващ, а изместващ ефект върху приема на кърма. остави го за по нататък. аз пък много изчетох и реших, че ще захраня с каша  - без глутен,т.е. оризова, а след нея и царевична, и така цял месец. като стана на седем почнахме и със зеленчуковите пюрета (разликата със сока е първо, че продуктите са сварени, и второ, имат си и целулоза,която спомага за работата на стомахчето,докато в сока няма целулоза и стомахчето е затруднено да мели). първите зеленчуци са морков, картоф(или батати), тиква и т.н. на осем като стана въведохме и плодовите пюрета. беше кошмар,много трудно ги прие, но сега на 10 месеца яде всичко без проблеми. успех Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Здравей и от мен,
аз започнах да давам по няколко лъжички отначало зелнчуково пюре - първо картоф, после морков, после ябълка, после смески между тях. А, да, и оризова каша/безглутенова/, опитах и елда, но не я яде.Като кашите приготвях с кърма /дано да имаш/. И така постепенно до деветия месец вече опита почти всичко. Все още не съм заместила кърмене, но той яде между кърменията всичко - от попари до супи и меса разни. Към 8-мия мес почнах да давам бисквитки да дъвче.
Да сте живи и здрави - продължавай си кърменето, пък то няма незахранено дете, след годинката ще яде колкото каквото си поиска.
Виж целия пост
# 3
Мисля че можеш спокойно да захранваш вече порасналото си детенце.
Дали с картоф или морков или каша- оризова вече ти си реши.Мисля че няма да сгрешиш и ако започнеш със зеленчук и ако започнеш с каша.
Успешно захранване Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия