Нормално ли е това?

  • 2 237
  • 22
Регистрирана съм, но днес ще пиша анонимно. Започвам да се отчайвам - съпругът ми сякаш никога няма минутка време за мен. След работа се прибира, пита искам ли нещо от магазина, което е много мило, защото знае, че с бебето не мога да си позволявам за всяко нещо да излизам... Но после ми помага само с изкъпването и ляга. Знам, уморен е, но аз имам нужда от малко внимание, нежност. По цял ден съм сама вкъщи с детето и чакам да се върне, да си поиграе с него, да ме гушне, целуне, да седнем, да хапнем... А той мимоходом я ми лепне една бърза целувка, я не, шляпва ме по дупето, хапва набързо, докато прещраква каналите, измива чиниите (много ми помага наистина!) и си ляга. Но това, което ме тревожи е липсата на внимание към мен. Ако не е уморен се заиграва с детето, много им се радвам, но отношението към мен е... Сеща се за мен, като има да ме пита нещо, иначе сякяш не присъствам в стаята. Когато аз го питам нещо се налага по три пъти да си задам въпроса - сякаш освен, че не ме вижда, не ме и чува... Както казах ядем - той с дистанционното или чете вестник, почти никога не си говорим, не срещаме погледите си, аз все го гледам, но той почти никога не гледа към мен. Чудя се нормално ли е за женените двойки, но ние сме отскоро женени, а той е така от самото начало, значи не е в брака проблема. Няма друга, убедена съм. Правим секс, рядко, но нали сме уморени, покрай бебче, това е нормално. Но ненормално е, че като искам аз, на него му се спи, а той като се присети ми се мята отгоре с думите "Дай да те прасна!"... Майтап, майтап, ама всеки път е така... И верно си ме праска Embarassed не е чувствен секс...
Много объркано излезе. С две думи: помага, радва се на детето, но към мен тотално игнориране, докато не му се "допраска" (съжалявам за езика - той така говори!) и това несрещане на погледите ме тревожи, аз вещ ли съм какво. Искам нормално отношение. Говори ли сме, но с него трудно се говори, в повечето случаи му се доспива или претупва с думите "това са глупости, какво ти става..." и пак хваща дистанционното или вестника...  Sad Иначе е весел и разговорлив с други хора, но вкъщи си потъва в негов свят и оставя мен отвън.  Sad Не очаквам това от човека, който ще остарея и не мога да живея още дълго така. Самотна съм.
Това нормално поведение ли е? Така ли се държат вашите мъже?
Виж целия пост
# 1
Явно сте избързали с правенето на дете, не сте ли живели преди това заедно, защо си избрала такъв човек за баща на детето ти, щом още отначало се е държал така с теб? Shocked Че то обикновено в началото на връзката хората дават най-доброто от себе си, най-много се стараят...

Ще трябва малко предистория да разкажеш - от колко време сте заедно, колко време след началото на връзката си забременяла, желано ли е детето и от двамата или е станало случайно, на колко години сте.

Не, не е нормално. Това да не ти е първата връзка, не си ли имала гаджета преди?
Виж целия пост
# 2
ле ле боже, това с умората си е нормално, но с праскането.........къде го намери такъв страстен ебач????
Виж целия пост
# 3
 На мен ми изглежда нормално.Просто ти си леко изнервена задето си по цялден с детето, а той като се върне иска да си почине. И при нас е така дооооста често. Преди , когато Иван беше по-малък и аз така реагирах, мислех че ме отбягва и че не ме желае, но не е така. С времето и аз се поуспокоих и той се понагоди към ситуациата. Това с праскането дори ме разсмя:) Че какво лошо има дори и така да го казва:) Акоти кажа, че моя мъж никога не е мил чиниите и от скоро дори ме оставя сама да къпя дечко, щото се загледал в някой филм:) Не ми казва че иска да ме прасне а просто се присламчва до мене:) Но ти пък получаваш в грижите си повече помощ и мило отношение. Не се чувствай самотна, само период е това и не си го самовнушавай за да не изпаднеш в депресия. Моите кумове са така и много се забавлявам с тях. Той като се върне от работа я щипе по дупето или и бръкне в сутиена, цунне я, хапне, гледа ТВ и я прасне:)Имат вече две големи деца и са си все така весели, е понякога и тя иска малко внимание и веднъж му се беше скарала. Една седмица подред той като се върнеше от работа и казваше :" Как си красявице моя, липсваше ми днес и почне да я гушка" , ама чесно казано това пък и дотегна:) Вика то бива бива внимание ама чакпък толкос:))))Ми виж колко свежо звучи. Е незнам наистина как се чувстваш, от страни не изглежда нищо лошо, но когато ти е ежедневие незнам как ти се струва. Не се сдухвай, всичко е наред. Опитай се да го разбереш, сигурна съм че и той те разбира и полага максимални усилич, макар и не винаги да си личи. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Я се успокой и не слушай хората, които с лека ръка ще махнат и ще ти кажат "Той не е за теб, взимай си детето и при мама!" и други все в този смисъл  Naughty  Просто според мен времето е студено, нямаш много време за излизане навън, липсва ти общуването с други хора и след като си по цял ден с детето искаш като се прибере мъжът ти да те обгради с внимание.   Той явно се старае - помага ти доста, бъди сигурна, че много от мъжете дори не си и помислят да мият чинии. Искал да те прасне, ми ти не искаш ли  Party
Я се стегни и ако имаш възможност излез с приятелки да поклюкарстваш или си приложи една шопинг терапия. И като се прибереш освежена, му се хвърли на врата с едно "Дай да те прасна!"  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
 Никак не е нормално!Странно, но и при мен се получи същата ситуация! Всичко беше ОК, бебето го искахме и двамата, но явно мъжете се стряскат след появата на малките човечета! Аз си задавам същите въпроси ежедневно, и мен ме притеснява подобно отношение от страна на съпруга ми. За жалост не мога да ти дам съвет, тъй като и аз съм в същото незавидно положение. От опит обаче мога да ти кажа да не насилваш нещата-ще загрубеят. Аз започнах да се грижа основно за детето и себе си. Не може до край да се раздаваш за човек, който не те оценя!!!
Виж целия пост
# 6
...... Аз започнах да се грижа основно за детето и себе си. Не може до край да се раздаваш за човек, който не те оценя!!!
Бебелени, съжалявам, че това се случва и на теб. Но мисля, че семейството е от трима. Не е нормално да има семейство в семейството. Да ние сме майки, но освен това и съпруги. Освен да отблъснеш един мъж, с такова държание нищо друго не се постига.   bouquet
Виж целия пост
# 7
 Бебелени, аз не мисля, че мъжа на авторката не я оценя.....ти защо така реши? И не мисля, че твоята ситуация е идентична с нейната, защото ти разказваш за това с много повече.....незнам как да го кажа...по грубо.....може би. Нейния мъж и помага, мие чинии, пазарува, играе си с детенцето и т.н. Много мъже оставят всичко на жените си и те пак си траят. Аз го приемам за абсолютно нормално. И не мисля, че е стреснал от появата на бебето. Да, много мъже се променят наистина, но промяната се състои в друго - те изобщо не се занимават с детето, по възможност гледат все да ги няма, не обръщат никакво внимание на жената а какво остава за желание за секс. Изглеждат подтиснати и сякаш всичко за тях е безстойностно. Но и това е период, който минава. както една жена в началото на бременността неможе да се чувства така както когато вече е майка, така и на тях им трябва време за да събудят бащинските си инстинкти.
 При тях не е такова положението. И мисля, че ако авторката сама не си го навива на пръста , съвсем скоро ще разбере че всъщност всичко е наред или съвсем скоро ще бъде ! Мисля, че в такъв момент е по-добре да се мисли позитивно и всичко ще тръгне нагоре. Успех желая и на двете.
Виж целия пост
# 8
Не се притеснявай и при нас нещата седят горе-долу така.Като видях какво си писала,все едно аз съм го писала.но не забравяй,че мъжете ни правят всичко възможно да не сме лишени от нищо(поне при нас е така).Моят има толкова грижи на главата си.Но има случаи когато е много романтичен.Аз като го видя че е изморен не го закачам.
Виж целия пост
# 9
Може би трябва да говориш с него , но с по-сериозен тон, за да разбере , че не се шегуваш Thinking Дано се оправи положението, сигурна съм ,че ти е безкрайно неприятно Praynig
Виж целия пост
# 10
 Хапя, съгласна съм че семейството е от трима и едва ли някой тук е против. Защо тогава авторката се чувства изолирана  newsm78 ??? А защо мъжът и не иска да коментира темата??? И както стана ясно това не е проблем от "вчера". Разбира се че всеки има "лоши" дни, в които да не е толкова комуникативен или съпричастен (така да го нарека), но не е нормално това да се превръща в ежедневие. Щом навън е разговорлив, какво пречи най-малкото да си побъбри  и със съпругата си?
  KATI_Z промяната както при жените така и при мъжете е строго индивидуална.
  Аз започнах да се грижа основно за детето и себе си. Не може до край да се раздаваш за човек, който не те оценя!!!
Може би съм се изразила неясно, не визирам авторката, а по-скоро собственото си решение.
   Иначе пожелавам на всички в същата ситуация по-бързо разрешаване на проблема  Peace
Виж целия пост
# 11
Това нормално поведение ли е?

Да
Така ли се държат вашите мъже?

Не
Виж целия пост
# 12
Дигнози за нормалност и ненормалност не раздавам само мога да ти дам съвет да поговориш с него, защото ако сега оставиш нещата така няма да е никак в твоя полза за в бъдеще.
Виж целия пост
# 13
Към авторката на темата - съвсем нормално е, дори бих казала, че си случила на съпруг - повечето мъже и това не правят. За подобряване на ситуацията ти препоръчвам да прочетеш някоя книжка по въпроса за отношенията в семейството и разликите между мъжете и жените. Например "Мъжете са от Марс, жените - от Венера"- http://www.yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=53  . Малко е популярна, но полезна, а ако намериш нещо друго също е ок.

Повече информираност, по-добра комуникация и желание да се подобрят нещата и всичко ще е наред. В твоя случай най-вероятно мъжът ти дори и не подозира, че има някакъв проблем, а вероятно и не знае как точно да ти обърне внимание, ако това не е било практика в отношенията между родителите му. За съжаление жените очакват мъжете да се държат по начин, който на тях дори не им минава през ума, затова най-добре е да се говори открито, да се казва какво не ни харесва и какво бихме искали като поведение и да не си въобразяваме, ча мъжете могат да четат мислите ни. Прочети книжката, ако имаш време и възможност - със сигурност ще ти е от полза.
Виж целия пост
# 14
м да бендида ме е изпреварила с книжката -Мъжете са от Марс а жените от Венера Grinning,не пишеш от колко години сте женени,но рутината рано или късно настъпва,аз мисля,че в по-голяма степен дори си случила на мъж представи си само-Ти сама с детето в къщи,той не се прибира след работа с пълни пазарски торби,а отива на разпивка с приятели  и това не е инцидентно а през ден през два,ти естествено си "абонирана" за детето по призумпция,или прибира се сяда и чака да му сервираш,не мие чинии,не помага за детенце бе нищо.Що се отнася до вниманието му към тебе малко мъже са романтични,дори смея да кажа,че ако са "лепки"то тогава ще ни дотегне още на втория ден Grinning.мога да ти дам само един съвет при мен той работи безотказно-бъди повече открита и предявявай желанията си,защо пък ти да него"праснеш" хе така изненадващо току виж му харесало  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия