защо не иска да яде пюрета?

  • 583
  • 9
в началото на 3 месец педиатърът ми каза че  е време да го захранвам с пюрета първо плодови после картофено,но той упорито ги отказва даже се разплаква при вида на лъжичката .притеснявам се и не искам да превръщам всяка промяна в храненето в мъчение .има ли вероятност да не му се нрави лъжичката или да изчакам със захранването.трябва да спомена ,че в момента сме на адаптирано мляко. ще съм ви благодарна за съветите Thinking  Thinking
Виж целия пост
# 1
ИЗЧАКАЙ С ЗАХРАНВАНЕТО
То детето само Ще си покаже кога е уzряло zа пюре и хранене с лъжичка
Най добре даже иzчакай до края на 6 месец
НиЩо че е на адаптирано мляко
Виж целия пост
# 2
Абсолютно подкрепям горния постинг.Детето само ти е показало, че не е готово.Изчакай още малко.Прочети статиите в библиотеката за късното захранване, за да не се притесняваш, че лишаваш детето си от нещо - напротив.
Виж целия пост
# 3
благодаря ви вече ги прочетох и съм малко по уверена.може би трябва просто да му се (Максим) доверявам повече.
Виж целия пост
# 4
Детето не е готово за захранване.
Изчакай.
Прочети темите за късното захранване и ще се убедиш сама.
Виж целия пост
# 5
Да изчакай, не е готово. Аз захраних на 3м и половина, но не съм имала проблем, обаче то на мойта каквото и дадеш това лапа /да ми е жива и здрава/, тя се дразнеше от лъжичката и от това, че бавно става, не е като с шишето, но вече няма проблеми. Давай му лъжичката да си я държи и да си играе с нея, нека да те гледа как ядеш, такива работи, но изчакай не му давай зор.
Виж целия пост
# 6
Аз давам плод.пюре с шише с биберон с най-широка дупка(на Ганчев са течни пюренцата),не отлагам,защото е с жесток запек(и термометъра спря да помага),а от пюре се пооправи,но ти сама прецени дали има смисъл да даваш! Thinking
Виж целия пост
# 7
Да не те отчайвам, но и при нас беше същото положението, започна да яде пюрета на около 8 месеца.
Като станете малко по-големи, през няколко дни можеш да пробваш да даваш нещо с лъжица докато започне да яде.
Но ако смяташ, че ще го храниш насила, няма да стане.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: бубулечка
Да не те отчайвам, но и при нас беше същото положението, започна да яде пюрета на около 8 месеца.
Като станете малко по-големи, през няколко дни можеш да пробваш да даваш нещо с лъжица докато започне да яде.
Но ако смяташ, че ще го храниш насила, няма да стане.


Вие май сте рожденници Laughing Да сте живи и здрави и много, много щастливи!!!
Виж целия пост
# 9
Благодаря за пожеланията Simple Smile Да сте здрави!
Рожденният ден беше преди 12 дни, но тази лентичка все още Happy Birthday показва  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия