Естествен паркет в кухнята

  • 5 143
  • 11
Кажете ми,моля ви възможно ли е да се сложи естествен паркет в кухнята.Ще ви кажа защо питам-помещението ни е общо коридор, кухня и хол в едно и мъжът ми иска това цялото чудо да е с паркет, а аз мисля , че не е удачно и искам да има в кухнята и коридора плочки.Какво ще ни посъветвате?От какво дърво иот къде да си поръчаме хубав паркет ?Живеем във Велико Търново.Благодарим предварително!
Виж целия пост
# 1
Сложете плочки само в кухнята и с лайсна се отделя от паркета.Така е в апартамента на сестра ми  HugПлочки има и пред външната врата ,които стъпаловидно преминават в паркета(дали разбра какво имам в предвид newsm78)
Виж целия пост
# 2
  Аз навсякъде съм с дъбов паркет без коридора,но сега съжалявам че и там не сложихме. Grinning
Виж целия пост
# 3
Може, но трябва да се съобрази лака... все пак трябва да издържа на намокряне.
Виж целия пост
# 4
Аз категорично не бих сложила в кухнята, защото ако не дай си боже пералнята ви потече, паркетът ще бомбира и не мога да ви мисля. Сложи размразяване / аз имам саморазмразяващ се хладилник и пак се налага да се размразява камерата от време навреме/, замърсяване, разместване на уредите и т.н. Холът ми е с лакиран паркет - с времето лакът пада /може да се издере от разместване или протрие от ходене в определени зони/. Аз бих заложила на плочки с разделителна лайсна.
Виж целия пост
# 5
У нас е така: спални, коридори, хол и кухня са с естествен паркет, че даже и едната баня  Joy Joy по настояване на дизайнерката. Е, имаме си душкабина. Да не си мислите, че се къпем върху паркета hahaha Ние обаче сме в апартамента от 7 м та не мога да изкажа съвсем категорично мнение. В началото ми беше необичайно, но вече свикнах. В целият апартамент е много топло и дори и сега често ходя боса, без да ми е студено. За сега не съм имала някакви проблеми. Паркетът създава уют в цялото жилище.
Виж целия пост
# 6
При нас кухнята е с естествен паркет от поне 30 години - така купихме апартамента - нищо му няма на паркета, преди да се нанесем просто го изциклихме и лакирахме наново и толкова. Много зависи какво е качеството на паркета, а отделно от това съм виждала и живяла известно време на място, където банята беше с паркет.
Виж целия пост
# 7
Много ми е интересна тезата, че като си направиш с плочки или някакъв камък кухненската част и я отделеш от паркета с лайсна се спасяваш ако се наводни Rolling Eyes
Реално няма никакъв проблем да се направи цялата стая с паркет. В кухненската част е по-вероятно да се изтърве нещо остро, да се счупи чаша/чиния и това би наранило паркета.
При всички случаи (без значение каква част от стаята ще е с паркет) е добре да го лакирате с лак за по-високо износване. Ако го направите някакъв евтин турски (примерно) лак наистина може да имате проблеми, но тогава причинатя няма да, че е кухня Wink
Като цяло всичко е въпрос на вкус. Както писаха момичетата може и банята да си направиш с паркет... няма невъзможни неща Simple Smile
Виж целия пост
# 8
точно тази дилема стои и пред нас последните няколко дни Wink
и все пак смятам да рискуваме-смятам да сложим навсякъде паркет,дори и в кухнята и в коридора,смятам,че ще стане много по-добре ако в целия апартамент е една и съща настилка,а пък и така се измъквам от ситуацията да търся плочки,които да си пасват с паркета,оттам да се чудя и какви лайсни да слагам...ще се доверя на качеството на паркета,а пък ако не сме взели правилното решение,здраве да е Grinning ,ще циклим по-често...
Виж целия пост
# 9
тик-так действай смело, няма проблем . Аз нямах финансовата възможност за скъп естествен паркет, защото еФтинкиЯ е мокър и после се надува.., но позната си сложи навсякъде страхотно дюшаме и го лакираха с яхтен лак не е мръднало от 5 г, а е с две малки дяволчета.
По въпроса с наводнението от пералнята.. нали са на едно ниво водата ще се разлее наред.
За  издръжливостта на плочките на изтърване на твърди предмети питайте майка ми .. целия и теракот е начукан дето са изтървани разни  неща.
Виж целия пост
# 10
И аз се ослушвам на тази тема и твърдо съм решила и под кухнята да бъде с паркет.
Съмнения имам само за антрето. Искам и то да бъде с паркет, но се опасявам, че ще се надраска от песъчинки, камъчета полепнали по обувките. Ту клоня да сложим и ако се наложи после да сменяме няколко квадрата настилка, ту ми се ще да заложа на сигурно и да наредя плочки поне до входа. Виждала съм в чужбина и вариант от няколко квадрата нещо като кече, изтривалка около входната врата и навътре паркет. Честно казано на мен ми харесва повече от плочки и паркет, но се давам сметка че мръсотийката по нашите улици е повечко от там, където съм виждала въпросното кече.
Виж целия пост
# 11
От опит - кухня с паркет- естествен. Наводнение от пералнята - изсъхва - няма проблем.
Верно беше лятото и изсъхна по-бързо, но все пак могже и никога през живота ти да нямаш проблем с пералнята.
Аз съм ЗА естествиният паркет- уют и добра изолация.

П.п. За капак и теч има от прозорците и при всеки дъжд ми се мокри паркета.... Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия