с пневмония сме - дали е бронхо спазъм!

  • 1 569
  • 6
Майчета, с пневмония сме, не кашля и няма секрети, но сега като заспа ми се стори че и еучестено дишането. Преброих - 30 вдишвания в минута. Обадих се на педиатъра, тя каза, че възможно да е бронхо спазъм. Сега по нощите какво да правя? Дали е много 30 според вас?
Виж целия пост
# 1
Имаш ли сироп "Кларитин" вкъщи? Ако да - можеш да дадеш на детенце 2,5мл (половин чаена лъжичка) - ще облекчи дишането. Всъщност за кое детенце става въпрос? Тази доза е за голямото, а за бебчето не знам как се дозира и дали е подходящо.
Виж целия пост
# 2
Ох, не нямам. Само проспан
Виж целия пост
# 3
За бронхиален спазъм-вентолин.
Но ако до сега не сте получавали такива спазми,може чак утре да дадеш нещо след като го види д-р.Дано ви няма нищо,че като знам по нас какво ходене по мъките е........
Виж целия пост
# 4
Ако има бронхо-спазъм, трябва да се скъса от суха спазматична кашлица. Поне при синът ми така се проявява спазъма. Учестеното дишане може да се дължи на висока температура
Виж целия пост
# 5
Ако има такова учестено дишане, да не е от температурата? Но дори да е спазъм, не се притеснявай, на синът ми го откриха чак на третия ден, че е спазъм (засилва се кашлянето без причина) и му изписаха вентолин за няколко дни, да поотвори бронхите. Така че не е толкова страшно за момента.
Виж целия пост
# 6
Ако има бронхо-спазъм, трябва да се скъса от суха спазматична кашлица. Поне при синът ми така се проявява спазъма. Учестеното дишане може да се дължи на висока температура

Да не говорим при спазъм как свирят гърдите на издишване. Аз до колкото зан 30 вдишвания в минута са ок. зависи за колко голямо дете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия