искам да попитам

  • 1 313
  • 31
До кога трябва да мажа Криси с бебешко олио?Той е на 1г. и 5м. и когато го къпя продължавам да го масажирам с беб. олио. newsm78
Виж целия пост
# 1
Пламен е на 1г и 3м ,все още го мажа .
Та ще използвам инфото от темичката. Wink
Баткото го мажех след къпане до около две годинки.
Виж целия пост
# 2
Спрях да мажа Иво когато стана на 7 месеца.Не мисля, че има нужда от много продължително мазане, но всяка майка сама преценява за своето бебче Peace
Виж целия пост
# 3
Според мен добре е да го мажеш, защото все пак ръсте!
Друг е въпроса, че може да не е олио, аз бих сменила с тоалетно мляко! newsm32
Виж целия пост
# 4
Според мен добре е да го мажеш, защото все пак ръсте!

newsm78 newsm78 newsm78 Би ли пояснила, моля!Не  разбрах!
Виж целия пост
# 5
Извинявам се ,че от нейно име ще поясня,но аз разбрах,че момичето има предвид,че като расте детето и се разтяга кожата,да се овлажнява по някакъв начин Rolling Eyes
НО то по тази логика трябва да ги мажем до 18г.

Аз лично мазах сина ми до към 1г.7-8м. Мажех го хидратиращо мляко Peace
Виж целия пост
# 6
Мазала съм първите,четири месеца.Сега не виждам смисъл.
Виж целия пост
# 7
Извинявам се ,че от нейно име ще поясня,но аз разбрах,че момичето има предвид,че като расте детето и се разтяга кожата,да се овлажнява по някакъв начин Rolling Eyes
НО то по тази логика трябва да ги мажем до 18г.


Понеже и аз по този начин го разбрах, та се надявах да ме обори.
Е все пак да кажа, че Иво няма стрии от растежа и разтягането на кожата Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 8
 Joy Joy Joy.Разсмяхте ме.Обаче,интересното е,че съм чувала това мнение с разтягането на кожата и от други майки  Mr. Green
Аз спрях да мажа Калоян с олио на 4-5 месеца и започнах с бебешки лосион.Мазах го с него до 9-10 месец и оттогава с нищо.Смятам,че бебешките душ-гелове са напълно достатъчни в това отношение.
Кожата на детето е много хубава,никога не е била суха Wink
Виж целия пост
# 9
Не мога да споделя личен опит, но ще кажа това ,което ни съветваха на у-щето за бъдещи родители. Бебетата е добре да се се мажат след баня с бебешко олио/зехтин през зимата и бебешки лосион през останалоите сезони до навършването на 1 годинка.
Виж целия пост
# 10
Спрях към 9я месец някъде да мажа цялото тяло,а сега това е мисия невъзможна.Мажа само дупето и коремчето където е памперса.
Виж целия пост
# 11
Аз все още го мажа.

Виж целия пост
# 12
И аз от 2 месеца спрях да мажа. Дори лосион не слагам, защото кожата й си е мекичка и нормална.
Това с мазането е, защото при малките бебета в началото не може достатъчно да  се омазнява кожата сама- някакъв ензим им липсваше, а после е хубаво да се прави, но без да е необходимо да е с олио, по причината, заради която и ние слагаме крем на тялото си- хидратация. И да не мажеш обаче- стрии няма да се появат. Laughing
Виж целия пост
# 13
Спрях към годинката някъде,не помня точно кога.Само дупето й мажа с кремче все още.
Виж целия пост
# 14
И какво с растежа и мазането? newsm78Да не би да расте  толкова  бързо , че да си разпъва кожата ...   hahaha Не  с лоши  чувства ...смях да става .....


Мажа само като е студенко и му изсъхва кожата на малкия......и аз съм така ...иначе тук лятото е  дълго и влажно , а и  живеем   до морето.....голямо потене пада ....представете си ако  се мажем на всичкото отгоре .....та   -  зависи....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия