Боб в гърне

  • 589
  • 3
Вчера мъж ми купи гювеч за Коледната капама и реших да го пробвам "как работи"
първото нещо което ми хрумна е да направя един боб,та Моля за следното-ако някой е правил да сподели как?
Имам предвид какво да му сложа-както си го правя в тенджера ли?!?
колко време да го оставя във фурната?!?
няк'ва мръФка да му сложа ли Blushнапр.наденица,пушени гърди,карначе,де да знам нещо такова или...?!?ча аз боб много не обичам,ама мъж ми Обожава,та като има мръФчица-всички ще сме доволниа капака запечатва ли се с тесто,като при капамата или не?
И кой кавото се сети нека сподеели Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Правила съм много пъти. Предварително варя боба около 10 минути в тенджера на газов котлон и хвърлям първата вода. Прехвърлям боба в гърнето и му слагам лук, чушка , морков червен пипер, олио и вода. Слагам гърнето преди да си легна на най-слабата фурна и го оставям за цялата нощ вътре. Сутринта му добавям сол и домати на вкус и след около още половин час го ароматизирам и изключвам фурната. Моите ароматни тревички са магданоз, гюзум, 2-3 листенца босилек, дивисил също. Понякога ги съчетавам, понякога само магданоз, защото ми е любимата продправка. Всичко сготвено в гърне по този начин е по-вкусно. И месо съм готвила там, така че ако добавиш наденичка, няма да му навреди на боба, напротив.
Виж целия пост
# 2
Правила съм много пъти. Предварително варя боба около 10 минути в тенджера на газов котлон и хвърлям първата вода. Прехвърлям боба в гърнето и му слагам лук, чушка , морков червен пипер, олио и вода. Слагам гърнето преди да си легна на най-слабата фурна и го оставям за цялата нощ вътре. Сутринта му добавям сол и домати на вкус и след около още половин час го ароматизирам и изключвам фурната. Моите ароматни тревички са магданоз, гюзум, 2-3 листенца босилек, дивисил също. Понякога ги съчетавам, понякога само магданоз, защото ми е любимата продправка. Всичко сготвено в гърне по този начин е по-вкусно. И месо съм готвила там, така че ако добавиш наденичка, няма да му навреди на боба, напротив.
Много Вкусно звучи  bouquet
Ще го пробвам още днес Peace
  bouquet Heart Eyes  bouquet
Виж целия пост
# 3
Аз варя боба около 30 мин. в гърнето и след това изхвърлям водата. 1 час преди да стане готов му слагам лук, чубрица, джоджен, сол, чушки, моркови, черен пипер, зехтин, доматено пюре, сол и бекон. Става много ароматен и вкусен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия