За малките и големите бели

  • 531
  • 6
Здравете, искам да споделя какво ми се случи на скоро.Повода е не толква самата случка, а това че ме стресна и изненада повече от очакваното.Мислех си, че съм обезопасила къщата добре, а то винаги има място за изненади.
Един следобед се прибираме в къщи и както си бяха с дрехите за разходка и двете ми госпожици - на 4г.6м и 11м - ги оставям за 5 мин. да вляза да се измия в банята.Само след малко вратата се отваря и голямата влиза с рев и носи джинсите на сестра си целите в пламъци.Бквално.Грабнах ги и ги стъпках на земята.Следващата ми мисъл беше - как ми ги донесе горящи след като бяха обути до преди минути на малката.Тичам, гледам задимено.Слава Богу детето не гори, но от къде е огъня.Не пушим, нямаме кибрит, запалки на достъпно място, не е от котлона.Каката реве и не може да обясни. #Crazy
Накрая стана ясно, че си играли, събула и панталона, метнала го на еднта нощна лампа, светнала я.После видяла, че започват да горят и ми ги нос - целите в пламъци, а косата и пусната! afНе ми се мисли какво можеше да стане.
Та мисълта ми е - случвало ли ви се е да ви изненадат подобно?Все пак не говорим за счупена чиния.Мислех, че поне откъм гън съм обезопасила.
Споделете някоя беля, та да я включа в плана за евакуация. newsm78
Виж целия пост
# 1
Мда,и аз имам случка с огън.Бях приключила с готвенето и тавата беше върху печката,завита с една памучна покривка.Слязох до магазина,вече не помня за какво.Прибирам се и ме посреща остра миризма на изгоряло.Вратата на кухнята се отваря и през облак дим излиза мъжът ми,като със съвсем спокоен глас ми казва"За малко да се запалим сериозно".Дребната била включила бързонагряващия котлон (останалите копчета не можеше да върти тогава),въпросната покривка се е била допряла в котлона и се е запалила Crazy
Виж целия пост
# 2
просто не мога да си представя как за 5-10мин ще се запалят едни панталони newsm78

белите наистина стават за секунди, не можем да предвидим всичко.  просто се опитваме да обезопасим отвсякъде, но за съжаление има ситуации, които просто не можем да предвидим!

надявам се, че момичетата вече са спокйни!   bouquet
Виж целия пост
# 3
Ужас, направо ми настръхна косата докато четях!!

При нас стана голяма беля пред очите ми, добре че се разминахме на косъм.
Детето си играеше с чекмеджетата на един висок шкаф в спалнята, докато аз си лежа на леглото.
В един момент целия шкаф пада върху него, а аз нямам време дори да мигна, камо ли да направя нещо.
За щастие шкафа се подпря на най-долното отворено чекмедже и съвсем леко го затисна, иначе не ми се мисли.
После колко ревах, че стана пред мен, а не успях да реагирам Sad
Виж целия пост
# 4
Точно това със шкафа ни се е случвало и на нас. Готвя на балкончето, а тя е в спалнята. Отваря, затваря чекмеджетата и шкафът в един момент се наклони върху нея. Не помня на какво се подпря тогава, че не я затисна. А аз това нещо го гледам през прозореца. Точно като по филмите - виждах всичко на забавен кадър. После влетях в стаята, гушнах я и не знам колко време треперих. Тя слава богу не се беше уплашила.
Виж целия пост
# 5
За съжаление и да искаме, няма как да предвидим всички опасности. И аз си мислех, че всичко застрашаващо здравето и живота е скрито и потулено, но само преди няколко дни и в нас се случи нещо подобно, за щастие без последствия. Имам голяма и тежка (метална) шевна машина, която съм прибрала в гардероба. Грешката ми е, че там съм набутала и 2-3 мои дамски чанти, които в момента не ползвам, а малката е голяма фенка да разнася чантите ми на рамо. И докато онзи ден се занимавам с вечерята, чувам от спалнята ужасен трясък, а после и писък. Ако щете ми вярвайте, но сърцето ми спря да бие и все едно някой ми бетонира краката. Първата ми мисъл беше, че малката е съборила телевизора, който е гръмнал и.......представяш си най лошото....А тя нашата отворила въпросния гардероб и искала да измъкне някоя чанта. Дръжките се закачили за машината и я повлякла със себе си. Хубавото е било, че Ева е се била качила на спалнята и от там дърпала, та машината не е паднала върху нея, иначе не ми се мисли какво би станало с нея с 40 кила желязо отгоре и  Sad. Размина се само с уплахата.
Боже, пази децата ни  Praynig!

п.п. Машината още същата вечер пътуваше за село.
Виж целия пост
# 6
И на мен ми се случи нещо подобно с печката.Върху един от котлоните мъжа ми сложил някакъв плик,и детето точно тогава беше в период на въртене копчетат на печката.Беше завъртял точно бързо нагряващият котлон,аз седя в другата стая и усещам някаква ужасна миризма,е не беше пламнало,но не ми се мисли,ако не бях реагирала на момента.От тогава всичко се изключва.Много ме е страх също и като се пъха в сушилката,отвора й е доста по-голям от на пералнята,доскоро не можеше да я отваря,но точно вчера говидях пъхтан почти целият вътре Shocked
Наистина Господ да ги пази Praynig Това,което зависи от нас и сме предвидили сме го направили.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия