Намерихме хамстер!

  • 7 192
  • 18
Намерихме избягал навън (или изхвърлен от някого) хамстер. Сега е у нас в един буркан. Пухкав е, ангорски, жизнен е.
Обаче не знам какво да го правя. Ники е във възторг, а аз се двоумя Sad. Нищо не знам за хамстерите и се чудя дали да го гледаме или да го подарим. Дали ще може да съжителства с бебето newsm78
Имате ли опит с такива животинки?
Виж целия пост
# 1
Изискват ежедневни грижи-да им сменяш талаша най-често, защото като го опишкат замирисвам много кофти. Имала съм, веднъж избяга и се навря зад секцията та се налагаше да разместваме всичко обстойно. Не стават за игра понеже хапят. В общи линии миришат и това обезмисля всичко позитивно.
Виж целия пост
# 2
Миришат ако не се поддържат. Подобно животно е добър начин да научиш детето си на отговорност, говоря по принцип, ако го научиш да се грижи за животинчето и да му сменя талаша на всеки два дни няма да мирише, а мисля че детето ще се радва че полага грижи за нещо. Мое мнение.
Виж целия пост
# 3
Веднъж ми подариха един хамстер - Кикимора, на галено Кики.
Живееше в аквариум. Не миришеше. Не иска кой знае колко грижи.
Но много мрат, на моя му трябваха 2-3 месеца. При познати, които са гледали, също не се задържаха много.
Кики не хапеше, беше пухкава и много мила.
Виж целия пост
# 4
Ами вече си има име, Хампи, хранилка и поилка, стърготини. Нахранен е и сега спи.
Аз си мисля, че някой го е изхвърлил, понеже е изпаднал в летаргия от студеното време и са го помислили за умрял, а обедното слънце го е събудило.
Не знам още какво ще го правим, ако го задържим Ники ще трябва да се грижи за него Grinning
Виж целия пост
# 5
Лесно се гледат хамстери. Не изискват особени грижи. Смяна на талаша, прясна храна и водичка. Хубаво е да има и въртележка да си играе. И много висок терариум. Успяват по всякакви начини да се измъкнат и се започва една веселба...
Виж целия пост
# 6
Нещо полезно.
http://chiki.forumup.com/?mforum=chiki
Виж целия пост
# 7
В краткия си живот съм имала около 5 хамстера Simple Smile Първият получих когато бях на 8 години и обожавах да се грижа за него. Живя цели 3 години Simple Smile (доста време за хамстер) Другите също много обичах, живяха около 2 години, дори по едно време имах два едновременно, но бяха женски и мъжки и ги държах в различни аквариуми Simple Smile Принципно мисля, че аквариума е по-доброто решение за мишле или хамстер, просто защото имат някакво, макар и малко пространство където да се разхождат. Може да им се купи играчка за тичане. Знам, че задължително трябва да имат нещо за гризане - дървени дъсчици примерно - за да не им израстват много предните зъби. Хамстерите не хапят ако не бъдат стискани прекалено силно и ако не им бъде причинявана физическа болка. Мисля, че ако обясниш на малкия, че животинчето може да се пипа само внимателно, няма  да има проблем. Добре е първо да го нахрани няколко пъти - да му даде вкусотийки направо от ръката си примерно - за да свикне животинчето с миризмата му Simple Smile А иначе за едно животно може да се разбере дали е агресивно само като го наблюдаваш известно време. Ако е наплашен или нервен хамстерът не се спира на едно място, драпа постоянно и се опитва да излезе, подскача рязко при по-силен шум (може да да пробваш да плеснеш с ръце близо до него примерно) и дори когато спи се стряска в съня си през 5 минути. Ако ги няма тези признаци явно животинчето е кротко Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Е, аз не знам нашите съвпадения до кога ще продължат, но преди 2 месеца баща ми намерил хамстер. Естествено го подари на дъщеря ми -и... имаме си Хами. Купихме и "мезонет", информирах се как се гледат хамстери/вече продават и ароматизиран талаш-зелена ябълка и лимон/и си гледаме животинка. Ако имаш въпроси - почти съм богче
Виж целия пост
# 9
amadis, вероятно ще трябва да свикнем със съвпаденията Grinning
Виж, и името на хамстера е почти същото, и ние взехме такъв талаш.  Незнам само дали не трябва да го обезпаразитяваме newsm78
Сега е заспал, но доколкото знам ще се развихри през нощта. Ако нещо ми хрумне ще питам  Grinning
Виж целия пост
# 10
купете му котешка тоалетна/това са едни прозрачни!!!!!/задължително прозрачни/гранули ,които се сипват на дъното на аквариума и попиват от урината и така изобщо не мирише.Отгоре слагаш талаш,за да му е по топло.Хамстерите обичат да си строят скривалище,затова му сложи вестници накъсани,салфетки .Сложи му рула от тоалетна хартия/крие се в тях и си играе/добре е да ги олепиш с тиксо няколко пласта,така по бавно ще ги изгрезе.Задължително му вземи къщичка,тогава вече ще имаш щастлив хамстер/може да я направиш и от детски строител с прозорчета и врати ,а ако е и на два етажа ,тогава е супер.Покрий аквариума с дребна тел ,за да не излиза от там и завържи на върва /най добре няколко пласта въже /стал балон или пластмасова играчка/хамстерите обожават да се катерят/.Може да го пускаш всеки ден  в банята например да се набяга на воля.Ние нашите хамстери ги пускахме в стаята и вдигахме всички кабели ,за да не ги изгризът.
Виж целия пост
# 11
Аз когато гледах хамстери преди години, сменях талаша веднъж седмично и не миришеше. Не мисля, че е необходимо ежедневно.
Вода не им се дава.
А ако му дадеш орехче или лешник, цяла нощ ще чуваш как пили Mr. Green
Моите живяха по 3-4 години всеки. Мисля, че е много подходящо животинче за малко дете Hug
Виж целия пост
# 12
Хамстер се гледа лесно! Голяма част от съветите до тук са добри. Не е вярно, че хамстерите не се нуждаят от вода - това е широко разпространена заблуда. Когато имат на разположение сочна храна те почти не пият вода т.е могат да минат и без нея, но ако няма поилка и забравите сочната част от менюто - може да уморите животинчето от жажда. Не бива да оставяте клетката на директна слънчева светлина за дълго време през лятото - рискувате да му причините топлинен удар!
При температури под нулата хамстерите понижават до минимум жизнените си функции и приличат на умрели, но всъщност просто спят дълбок зимен сън Simple Smile!!!
Внимавайте със зеленчуците съдържащи нитрати - не са редки случаите на отравяне.
Разнообразното меню и движението са предпоставка за дълъг живот - около три години.
Хамстерите рядко са агресивни, но женска с малки почти винаги има защитно поведение и хапе, докато малките не прогледнат и не почнат да щъкат наоколо/това се случва на втората седмица след раждането/.
Виж целия пост
# 13
Здравей!
Аз също имам 2 хамстерчета Wink Мисля, че се гледат лесно като изключим чистенето и това че понякога миришат повечко. А ти реши ли дали ще го гледаш, защото аз много бих се зарадвала на още едно мишленце при моите двечки Hug
Ако имаш въпроси за гледането-питай  bouquet
Виж целия пост
# 14
Лесно се гледат хамстери. Не изискват особени грижи. Смяна на талаша, прясна храна и водичка. Хубаво е да има и въртележка да си играе. И много висок терариум. Успяват по всякакви начини да се измъкнат и се започва една веселба...
    Чакай сега , че ме смая.Едно време имахме хамстери и никога не сме им давали вода, защото инъче умирали.Набавяха си я от пресните плодове.Живееха  доста, по около 3г.А как е всъщност- пият вода или не  newsm78???Някой да ме светне, моля, че може пак да ми се прииска да си завъдя жуотинка в къщи, заради малката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия