Получавате ли картички от роднини и познати?

  • 1 961
  • 33
Днес цял следобяд писах картички за роднините ми и изведнъж ми мина мисълта, че аз винаги изпращам за повод и без повод, а те на мен много рядко. Да не кажа: почти никога. Сестра ми е единствената, която праща редовно от цяла България и вече си имам прекрасна колекция.

Аз се радвам и на най-семплата картичка, защото е знак за мен, че не съм забравена. Знам, че много от хората, които познавам не са ме забравили, но просто такова е чувството. Знам и че не е евтино, но все пак 1 картичка на 4-5 месеца не е чак толкова много....

Явно съм малко  Sad Sad Sad, защото все още нямам нито една картичка за Коледа от България, а и едва ли ще имам....
Виж целия пост
# 1
Накара ме да се замисля... И аз тази година, като всяка друга надписах над 40 карти4ки за родата и приятели, но и полу4авам поне 4-5 - от мама, от систър, от свеки и 2 най-близки приятелки. Хората май си мислят, 4е ЕДИНСТВЕНИЯ на4ин за комуникация + поздравления за нас, които сме надале4, е интернет ... Да, интернет е удобен, евтин и бърз вариант, но електронната карти4ка няма как да си я наредиш при Коледната украса и да ти сгрява сърцето всеки път, щом погледнеш натам ...  Confused
Виж целия пост
# 2
Получавам... но в много по малко количество от изпратените от мен.... Rolling Eyes..
Дадох си сметка първата година от пребиваването ми тук...но псоле се замислих , че в Бг като си бях многоооо рядко съм пращала картичка Blush... Пък е и нормално на нас тук да ни липсват повече и по да се сещаме за тези неща от колкото хората в Бг Thinking
Виж целия пост
# 3
Получавам само от майка ми и баща ми  Rolling Eyes
Всяка година пиша на няколко от най-близките роднини...
Виж целия пост
# 4
Полу4авам само от тати, мама и 2-те ми баби. Пращам обикновено пове4е отколкото полу4авам, но  какво да се прави, поне от приятели идват доста и не се 4уствам много забравена.
Виж целия пост
# 5
Получавам средно по 5_6 на Коледа, иzпраЩам съЩо долу_горе по толкова. В обЩи линии праЩам на теzи, от които zнам, че Ще получа, не zаради друго, но аz самата не обичам да пиШа картички, имам чувството, че всяка година драскам едни и съЩи неЩа и ми става тъпо, а неЩо по_интересно не мога да иzмисля. И zа да не се почувстват теzи хора zабравени (като Калинка) се старая да пиШа, иначе много ясно, че никой оЩе не съм zабравила, паметта ми добре работи оЩе Wink
Ето сега пак ме чакат няколко zа надписване, но все си намирам друго zанимание и оправдание, zа да отложа zа последния момент.
Хайде като е станало дума zа картички, споделете между другото и какво пиШете в тях. Като пиШете по 40 картички на всички едно и съЩо ли пиШете или zа всеки поотделно? И при най_добра воля не бих могла да напиШа толкова картички Embarassed или трябва да ги почна от Великден Laughing
Виж целия пост
# 6
от една приятелка ( в Щатите), братовчедка ми ( пак в Щатите) и от мама.
но получих доста картички от момичета от форума! много ми стоплят сърцето,надявам се да получат и моите.
няма значение кой ми изпраща, кой не.
важното е, че аз ще изпращам картички и в бъдеще.

Виж целия пост
# 7
Получаваме само от родителите ни, от сестрата на мъжа ми, от кумовете и от една моя братовчедка. Другите за жалост май не се сещат да пратят . Всяка година за празниците изпращаме по много за роднините, а от тях получаваме накрая малко. Всеки път се чудя какво ли пък толкова ще им струва една картичка. За два-три празника в годината+рождени дни едва ли е непосилно. Но те просто не се сещат. Иначе много се радват като получат от нас.
Ами ние получаваме много повече картички от момичетата от форума, отколкото от роднини. Странно, но факт.
Виж целия пост
# 8
Като изключим майка ми, която винаги праща картички, имам само две приятелки, които рядко, но все пак се сещат да пратят картичка - и никой друг. От тази година и аз няма да пращам.
Виж целия пост
# 9
Получавам средно по 5_6 на Коледа, иzпраЩам съЩо долу_горе по толкова. В обЩи линии праЩам на теzи, от които zнам, че Ще получа, не zаради друго, но аz самата не обичам да пиШа картички, имам чувството, че всяка година драскам едни и съЩи неЩа и ми става тъпо, а неЩо по_интересно не мога да иzмисля. И zа да не се почувстват теzи хора zабравени (като Калинка) се старая да пиШа, иначе много ясно, че никой оЩе не съм zабравила, паметта ми добре работи оЩе Wink
Ето сега пак ме чакат няколко zа надписване, но все си намирам друго zанимание и оправдание, zа да отложа zа последния момент.


Абсолютно същото е и при мене. Тази година все още не съм получила нито една картичка, но мога да се обзаложа от кого точно и колко картички ще получа. И това са точно хората на които и аз съм изпратила. А пък аз съм им изпратила, защото знам че те ще ми изпратят. Малко ми е неприятно да го призная, но за мен изпращането на картичките е задължение. Не че не бих искала да пожелая нещо хубаво на тези хора, но като седна да го мъдря в писмен вид и като в крайна сметк е съЩото като миналата година, започва да ми става много досадно.

Горе-долу един и същи текст пиша на всички, с малко по-различни думи, но съдържанието е еднакво, добре че няма да си четат заедно картичките.  Embarassed А да надпиша 40 картички за мен е мисията невъзможна.
Виж целия пост
# 10
не, не получавам Cry....до сега сьм получила само няколко картички, когато се роди дребното и до там....даже и 3а рождения ми ден нямам.....
Виж целия пост
# 11
Не получавам много картички (но не съм и от тези, които изпращат, някак не виждам особен смисъл, нито ми прави удоволствие). 1-2 за Коледа и Нова година, най-вече от майка ми. Винаги получавам обаче картички за Баба Марта, с мартенички разбира се, от родители и приятели,  и те наистина ни носят радост в къщи.

Иначе по повод коледа или рожденни дни се случва да изпращам/получавам електронни
картички.
Виж целия пост
# 12
Не, не получавам картички за Коледа или по други поводи, нито мартенички (освен от мама), нито други поздравления в писмена форма по някакъв повод. То и аз самата пращам много малко картички де... Обикновено честитките пращаме и получаваме по телефона или електронната поща.
Но оня ден се замислих, че персонално (по телефон или мейл) ме поздравиха много малко хора за раждането на второто ми дете. (Изключвам приятелствата ми от форума, страхотни сте момичета!!!) Раждането на дете е повод, който не може да бъде пропуснат току-така, дори и със закъснение. Според мен е редно майката да бъде поздравена лично, честитките за таткото са си отделна работа. Може и да не съм права де.
Виж целия пост
# 13
и аз получавам само от майкини и свекърите.
дадох си сметка за това, че пращам без да получавам още на 2рата година и казах баста.
миналата година пратих само на майка мисля Blush
тази обаче се смилих и пратих и на братя и сестри.
да ви кажа, не го разбирам. скъпо, скъпо, ама 2 лева за една картичка на приятел или близък в странство толкоз ли боли да се отделят? ами ако си бяхме там и ги бях поканила на гости пак щяха да дадат 2 лв за бутилка вино. тъй мисля аз Tired


Но оня ден се замислих, че персонално (по телефон или мейл) ме поздравиха много малко хора за раждането на второто ми дете. (Изключвам приятелствата ми от форума, страхотни сте момичета!!!) Раждането на дете е повод, който не може да бъде пропуснат току-така, дори и със закъснение. Според мен е редно майката да бъде поздравена лично, честитките за таткото са си отделна работа.
и при мен се получи същото, след раждането на детето дори доста си поплаках  Cry Cry
Виж целия пост
# 14
Много мразя да пиша картички (коледни). Гледам да избягвам, ако може да се избегне. Изпращам на 4 приятели в Б-я и не очаквам да получа. Знам, че не са ме забравили. По този начин искам да им покажа, че не са забравени от мен.
Не държа да получавам понеже само ми заемат място и обикновено повече от полвината завършват събрани на купчина сбутани в някой ъгъл.
Не знам как е по другите страни, но тук в Англия се раздават картички на ляво и на дясно и много се държи на тях.  Rolling Eyes и това ме натоварва. Ако не отговориш с картичка, хората от отсрещната страна се засягат. ( тази година, колкото и да не исках надписах около 50 картички, а една колежка 100тина!!!!!) #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия