МЪЖЕ ВЪЗПИТАТЕЛИ

  • 2 348
  • 50
Здравейте! Как ви се струва ако във вашата детска градина, и по точно във вашата група имате не "госпожа", а "господин"? Аз съм студентка по предучилищна педагогика и в нашия курс има три момчета, които учат за "госпожи". Ако знаете само като отидем на практика в някоя ДГ децата с какъв интерес ги гледат, а пък като изнасят занятие е още по-голямо шоу. Някой от тях едва ли ще работи по специалността си или поне аз така мисля, доколкото ги познавам. Вярно е, че ще имат научната степен, но някакси им липсва онова вътрешното което, според мен, е заложено в жените, а  пък и в учебниците не го пише. Какво мислите вие за МЪЖА ВЪЗПИТАТЕЛ и има ли той почва у нас?
Виж целия пост
# 1
Аз бих се радвала много. Мъжете, участващи в отглеждането на децата, са много малко - и вкъщи, и в градината, и в училище, и педиатрите са повечето жени. Това ощетява децата, особено момчетата, но и момичетата.
Виж целия пост
# 2
Много яко  Mr. Green Аз сигурно ще се разбирам много добре с тях  Joy Joy Joy
На децата сигурно няма да им е проблем, още повече на момченцата, но все пак странно звучи, а още по-странно ще изглежда...
А някъде има ли мъжка госпожа наистина  newsm78 ?
Виж целия пост
# 3
А някъде има ли мъжка госпожа наистина  newsm78 ?
Имам впредвид в ДГ нали  Mr. Green Иначе за у-ще всички сме имали по някой господин.
Виж целия пост
# 4
Не ми допада много тази идея newsm78И аз съм чувала,че има мъже,които учат предучилищна педагогика.
Не съм консервативна по принцип,но мисля че нямат почва у нас.Това си е типично женска професия,според мен.
А и ще ми е някак странно и притеснено да си оставя детето в ДГ ако госпожата е мъж(как звучи?!?)-няма да му имам особено доверие.Но това си е лично мое мнение,пък и за нас градината е далеч още Grinning
Виж целия пост
# 5
Липсата на мъжко присъствие в детските заведения според мен оказва влияние.
Но такива стереотипите в обществото ни.
въпрос на нагласа е как ще бъдат прети.
Синът ми се държи с мен и с баща си по съвсем различен начин. Аз играя с него на едни игри, баща му на други.
Виж целия пост
# 6
Много съм ЗА мъже възпитатели!
Виж целия пост
# 7
Аз съм за. Баща ми видял мъж- възпитател в една градина в  Търговище. Направило му много приятно впечатление.
Виж целия пост
# 8
защо сте толкова консервативни?
в Западна Европа това е нещо нормално и се смята за много важно за психическото развитие на децата, както и като средство срещу дискриминацията
по същия начин, както има и мъже медицински сестри, така има и жени лекари, примери има и в много други професии, в които настъпват жените
и да, децата имат определено нужда и от мъжко присъствие, а на много мъже им идва отвътре да се грижат за деца и не го правят само заради изкривените нагласи в обществото, които гледам , че и тук се споделят, само заради закостенели мнения като вашите тези мъже са принудени да работят нещо, което не им е по душа
а какви дзверове-жени има по детските градини, мисля, че всички знаем
Виж целия пост
# 9
                       За мъжете "госпожи" в детските градини.Имала съм възможността да присъствам на уроци изнасяни от момчета, учещи в СУ-предучилищна педагогика.Мога да ви кажа,че в сравнение с момичетата са мнооооооооого по-старателни и в повечето случаи по-подготвени.Децата ги посрещат с радост , далеч по-голяма от тази към момичетата.Не само момченцата,а и момиченцата  с интерес контактуват с тях.По-търпеливи са ,по-внимателни и не виждам как няма да им имате доверие.Нали се оплаквате постоянно от "лелките" хайде да ги посменят малко. Mr. GreenЗа съжаление нито едните,нито другите ще останат на работа в ДГ поради простата причина,че това е най-ниско заплатения труд и имат възможност /особено ,ако знаят езици/ да си намерят много по-платена работа с по-малко натоварване /отговаряш за живота на децата ,не за компютри или машини/.
                       От всички,които съм видяла ,със сигурност знам,че само един е направил частна ДГ,но не зная къде,заедно с жена си.
                       Другите ми познати са вече доценти,преподаватели в СУ и не практикуват. Mr. GreenМъже са повечето автори на програми и помощни материали за ДГ. Mr. Green                   
Виж целия пост
# 10
И аз съм за мъжете възпитатели. PeaceСпоред мен децата са много по стриктни и по се респиктират от мъжете!
Виж целия пост
# 11
Приветствам с две ръце идеята!
Само не разбрах кое е "онова вътрешното",което им липсва?Защо са едва ли не анатемосани още преди да са "изпробвани"?
Виж целия пост
# 12
В нашата ясла  има мъж възпитател. Еличка му е голям фен - постоянно го преследва да я гушка  Heart Eyes. Впечатлението ми е, че той много си играе с децата и те го обичат.
Виж целия пост
# 13
Сина ми в детската градина (извън БГ) имаше мъж за учител. Децата го обожаваха, нау4и ги да играят шах, пееха песнички докато той им свиреше на китара, много  симпатичен и не видях разлика с госпожите от градината в Бг. Приветствам идеята!
Виж целия пост
# 14
Много бих се радвала, ако в градината на Иво имаше мъж възпитател.
С положителност той би се отнасял към децата по различен начин, с различен подход. А това би било добре дошло.
Тази година записах Иво на футбол. Естествено, заради спортуването-няма да се впускам в подробности колко е добре за децата да спортуват. Но и в много голяма степен, защото треньорът е мъж. Иво е зашеметен от женско присъствие-аз, бабите, приятелките ми с деца на неговата възраст, госпожите в градината, педиатърката, медицинската сестра, охранителките..... това му е основното обкръжение от възрастни. Сега треньорът е част от това обкръжение и Иво определено го харесва и много му се радва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия