Висока Т помагайте....

  • 19 042
  • 108
Понеже търсачката в момента не работи ,моля ви памагайте .Ако не ви се пише дайте ме линкове към стари теми.
Тошко( на 3г и 10 месеца)тази сутрин се събуди с 38,7 температура .До обяд успях да я сваля на 38 градуса.Преди да тръгна за педиатърката пак вдигна 38,7 и му дадох Парацетамол-сироп за деца.
Лекарката го прегледа:гърдичките са му чисти,няма червено гърло,няма секрати от нослето.Видно е жизнен и цял ден се заиграва в къщи,но като вдигне Т и пак полягва на леглото.
Направо вече съм се изчерпала ,чудя се от какво е .Предполагам ,че е вирус ,защото разбрах от една приятелка на която детенцето е в една групичка с Тошко ,че днес половината от децата в групата отсъстват.
Виж целия пост
# 1
и ние изкарахме същия вирус,но го излекувахме само с антибиотик-цек се казваше,нищо друго не ни помогна
Виж целия пост
# 2
и ние изкарахме същия вирус,но го излекувахме само с антибиотик-цек се казваше,нищо друго не ни помогна
А правиха ли ви някакви изследвания ,понеже личната не му писна никакви.
А аз бях в кабинета и с двете  ми деца ,вътре стана  малка лудница и след като си тръгнахме по пътя за в къщи се замислих на това.
Виж целия пост
# 3
да-кръв и урина и имаше ускорена утайка само
Виж целия пост
# 4
http://www.doctorsbg.com/Temperatura_visoka_deca.htm
http://archives.bg-mamma.com/archive/000/028/831/28831/28831.html
Виж целия пост
# 5
и ние изкарахме същия вирус,но го излекувахме само с антибиотик-цек се казваше,нищо друго не ни помогна
Цек е толкова силен ,че чак вируса е убил  #2gunfire

Simple Smile
Виж целия пост
# 6
От народната медицина - сок от прясно изцеден лимон- сваля Т за 15 минути. Когато си с Т, сока не ти се струва кисел, така че захар не му трябва.
Можеш да редуваш Панадола с Нурофен през 4 часа, двете са на различна основа и могат да се пият заедно. Това е по препоръка на нашата педиатърка, но го използвам само в екстрени ситуации.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за съветите . Hug
Сега Тошко спи.В момента не ми се струва много топъл като го пипам по челото .
Дано не вдигне вечерта ,че съм забелязала нощно време много се качва температурата.
А утре ако е същото положението ще ида за изследвания.
Това ме притеснява ,че не чух диагноза.А наистина без рутинните изследвания кръв и урина ....май няма да стане.
Виж целия пост
# 8
Не е чак толкова висока тая температура, според мен. Имай предвид, че в момента освен вируси, има и варицела.
А ако вдигне много висока Т - ефералган свещички в дупето и слагаш детето да си играе в  коритцето при Т на водата малко по-ниска от Т на тялото - ок 1 градус по-ниска. Сваля. Гарантирано е. И не го стресираш с мокрите чаршафи и т.н.
Виж целия пост
# 9
е не е чак толкова висока Т, моята на всяко разболяване ндига над 39. И това е, нурофен и свещички ефералган, и мокри обтривания без гърдите и корема.
Виж целия пост
# 10
е не е чак толкова висока Т, моята на всяко разболяване ндига над 39. И това е, нурофен и свещички ефералган, и мокри обтривания без гърдите и корема.
Не е ,но то от там се тръгва и при положение че е само на лекарсво за сваляне на Т (това е страшното),че няма диагноза.
В смисъл,че има някъв проблем ,който алармила чрез Т. Thinking
Ох,това ме притеснява,да не да е нещо като пневмония или или друго и не го е чула лекарката със слушалка.
Виж целия пост
# 11
Температурата е започнала да спада .Сега има 37,4 .
Преди час му дадох  да пие изцеден лимон (при него изцедих и половин мандарина,защото отказваше да го пие)
и половин доза сироп -Парацетамол за деца.
Виж целия пост
# 12
Можеш между приемите на сиропа да му слагаш свещички Ефералган.
Виж целия пост
# 13
Днес преглеждах "Бабините рецепти" запомних, но не съм прилагала един пресен белтък се намазва по телцето на детето-гърдички, коремче, не цапа дрешките, като засъхне пак се маже.Дано да се управи детенцето бързо!
Виж целия пост
# 14
Мислех да пускам същата тема  Cry  Sad
Влади е така (1,7 ) от преди обед.Няма никакви други видими симптоми, а температура - 38, 7 - 38, 6, въпреки редуването на Нурофен и Панадол  Cry
Мъжа ми е на банкет и съм сама с децата и ми е кривооооооо и ми се реве  Cry
Не знам какво бих могла да му дам.Май ще слагам свещичка Ефералган, но нямам големи ,а само от 150 Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия