за лъжичката

  • 995
  • 20
бебка е на 4м и 15 дни. и не иска да яде с лъжичка.вие как научихте детето си да яде с лъжичка?
Виж целия пост
# 1
Ти българка ли си  Laughing

С търпение и постоянство  Peace
Виж целия пост
# 2
Аз не съм имала проблем с лъжичката, но ако не я иска просто изчакай 3-4 дни и пробвай пак. И давай по малко, за да не я намрази. Съответно и с пюретата може да поизчакаш, а ако си се навила да захранваш давай с биберон. Или може да я пробваш с тези накрайници за шишета с лъжичка на Чико. Макар, че имам позната, на която нейното момче е вече на 8м и продължава да изпада в изтерия от лъжицата. И накрайници не иска, само биба признава. Така, че определено трябва да подходиш много внимателно към това щом се дърпа.

Успех  Grinning
Виж целия пост
# 3
Не става от първия път.Имай търпение, това е ново за нея, ще свикне.Успех
Виж целия пост
# 4
Сигурно е още малка за захранване.
Защо не пробваш отново след около месец?
Между 5 и 6 месец рефлекса на бебето да избутва всичко навън
(предпазващ го от задушаване) отслабва и бебето се научава по-лесно
да яде с лЪжичка
Виж целия пост
# 5

 Joy
Да бе вярно, българка ли си.
Иначе, постепенно ще свикне. Всяко бебе като му дадеш за първи път лъжица, не е очаровано.
Виж целия пост
# 6
Изчакай бебето само да прояви интерес и не го насилвай. Може още да му е рано за лЪжичка
Виж целия пост
# 7
С първото ми дете не си спомням да съм имала проблеми, но сега с малката беше доста трудно. Трябваше й доста време, докато свикне feeding
Виж целия пост
# 8
Никога не съм го учила, просто когато му дадох пюре за първи път си отвори устата и готово !Изглежда му харесваше !
Виж целия пост
# 9
При моята дъщеря проблема се оказа самата лъжичка. Бях накупила 2-3 пластмасови бебешки лъжички, които изобщо не ги искаше, плюеше ги. Накрая пробвах с една метална лъжичка за кафе, в която тутакси се влюби и оттогава се храни с нея.  За сведение аз захраних на 4 и половина месеца и според мен другите и бяха  просто големи.
Виж целия пост
# 10
нашата първа лъжица беше доста голяма, но проблема небеше в това, след две седмици мъки да прояде с лъжица се отказах и слагах пюретата в шишето с мляко, дадох й лъжичката да си играе с нея, а тя си я слагаше в устата, след около седмица пробвах пак и стана, оттогава няма проблем
Виж целия пост
# 11
Търпение .Вики 2 месеца ми разказа играта ,ама свикна .Всичко давах от шише с голяма дупка и попарата .Свикват ,зареди се с търпение и любов .
Виж целия пост
# 12
Синът ми ядеше само с тази на Нестле с мечето, но и металните ги обичаше повече от пластмасовите. Защо не пробваш с метална? newsm78
Виж целия пост
# 13
Много бързо свикна с лъжичката.На 4 мес. започна да яде с нея.Първо бяхме с гумени,но като изникнаха зъбките ги гризеше и минахме на метални.
Виж целия пост
# 14
Бъди упорита.Дай да си поиграе с лъжичката и след това храни.Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия