Предучилищна - къде?

  • 1 683
  • 15
Вие решихте ли къде да запишете децата си на предучилищна група? В детската градина или в училището, което сте избрали? Какви са предимствата и какви недостатъците?
Виж целия пост
# 1
Дъщеря ми ходеше в предучилищна група в училище .
Основната причина, поради която я записах там беше, че тя така и не свикна със спането в ДГ. Тя почти беше престанала да спи на обед още , когато беше на 3години. Пустото лягане на обед я тормозеше много и затова се принудих да я преместя.

Предимствата в училище са, че свикна на училищния режим и сега й е много по- лесно .
Материала се поднася от начални учители, а не под формата на занятия .

Недостатък, ако може така да се нарече е само, че не лягят на обед Thinking
Виж целия пост
# 2
По същите причини и аз ще запиша сина си на предучилищна в училище-той не свикна с детската като цяло, не само със спането. Embarassed Надявам се , че като ходи на "училище", нагласата ще се промени към положителна. Освен това , в училищната предучилищна децата са по-малко обикновено и това позволява повече работа с тях.
В тази връзка...Къде около "Попа" и "Графа" има училищна предучилищна? /проверх в 7мо,6то,133-няма  #Crazy/.
Виж целия пост
# 3
Аз го записах в училището, което бях избрала - сега е в първи клас и мисля, че направих правилния избор. Детето свикна с режима, дисциплината, има приятели. Мисля, че първи клас си е един малък шок за децата и трябва да им спестим /доколкото можем/ някои неща - нови порядки, изисквания, обстановка, лица.....
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми кара предучилищна в градината. И тя не обича да спи на обяд и известно време имах проблеми в това отношение, но скоро не е недоволствала.
Предимство за мен е, че е целодневно там, има време както за учебния материал (в т.ч. и сериозно обучение по английски език), така и за игри. В къщи скучае - защо да я лишавам от игри с приятелчета?! От следващата година така или иначе започва сериозното си обучение, нека се наслади възможно най-дълго на ползотворни игри. Wink
Виж целия пост
# 5
... Мисля, че първи клас си е един малък шок за децата и трябва да им спестим /доколкото можем/ някои неща - нови порядки, изисквания, обстановка, лица.....

и понеже това е така, ти го пусна още на 6г. да изживее този шок?!  Rolling Eyes


В ДГ е била предучилищна моята щерка. Не съжалявам. На 6г. те все още са си мънички и им е нужен постоянен и целодневен контрол. А не да се блъска по коридори и класни стаи с големите.

До НГ на 1-ви клас учеше същото, което и в ДГ, че даже по един и същи стил й се поднасяха нещата... по едно време ми казваше, че нямало да ходи на у-ще, щото учат същото, като в детската и не й е интересно.

Но в ДГ тя ходеше и на англ. език и на приложни изкуства и в същото време си беше под режима на ДГ. Имаше нейни другарчета, които не спяха на обяд. Тях ги оставяха в общата им, дневна стая да си рисуват и забавляват, а другите - по леглата.

Аз се радвам, че избрах този вариант  Peace. За мен той е правилният. Пък и от 2г. насам наблюдавам децата от предучилищна група в нашето школо - какво да ви кажа...  Confused Още по-вече се затвърди в мен убежението, че ТЕ там нямат място  Naughty
Виж целия пост
# 6
Аз не съм се колебала, защото дъщеря ми изкара ДГ от ясла до предучилищна, но ако трябваше да избирам също бих избрала ДГ, защото там се съчетава полезното с приятното - проведените между игрите часове не тежат толкова, колкото ако "опнеш" едно 6 годишно детенце 5 часа на чин без мърдане.  Peace
Виж целия пост
# 7
проведените между игрите часове не тежат толкова, колкото ако "опнеш" едно 6 годишно детенце 5 часа на чин без мърдане. 

Доколкото знам, предучилищната е около 3 часа дневно и организацията на занятията е близка до тази в градината-без "чинове" и тежки "часове".
Виж целия пост
# 8

Няма как да е без. Става дума за сградата на училището и обикновени класни стаи. Как да са без чинове?  newsm78
Виж целия пост
# 9
 Аз избрах варианта детска градина и не съжалявам.
 Децата учат, играят, търкалят се по килима, следобяд дори да не спят все пак има къде да легнат и да починат. Цял ден са там без да се изморяват и без да им доскучае.
 В училище това е невъзможно.

Спомням си на времето нашите съученици, които тръгваха по-рано бяха в отделна паралелка и така си им викахме  -"шестгодишните". Имаха дори стая с легла и спяха следобяд в училище(в първи клас).
Виж целия пост
# 10
 
Доколкото знам, предучилищната е около 3 часа дневно и организацията на занятията е близка до тази в градината-без "чинове" и тежки "часове".

Предучилищната в училище е С чинове и С часове и междучасия.
Часовете, обаче са по- къси от тези на другите ученици, а междучасията- по- дълги. Peace
Виж целия пост
# 11
Аз съм ЗА предучилищната в детската градина.  Peace По ред причини...
Първо, детето е под целодневен контрол, няма как да се шляе навън без надзор като след училище. Второ, ако ходи в училище се предполага, че някой ще го води и взима - аз със сигурност нямам тази възможност. И трето, децата и без това вече учат по 12 години (засега). Освен това и ние ги затрупваме с допълнителни уроци и т.н., така че просто не ми се иска да ограбвам детството на детето си с цяла една година. Колкото за адаптацията, дали ще е за първи клас или за предучилищна според мен и в двата случая ще премине през този етап. С разликата, че ако тръгне на предучилищна в училището ще си бъде все още едно малко човече и е възможно да го преживее много по-трудно.
В крайна сметка, всеки познава детето си и може да прецени какво ще бъде най-доброто за него.  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Еее, нали всеки изказва СОБСТВЕНОТО си мнение по въпроса?! Много ясно, че всеки си решава за себе си. Детето ми се чувстваше чудесно в предучилищната в училището - не съм го подложила по-рано  на този "шок", а направих така, че да не го преживее в първи клас! Никой не го "опвал" да седи на чин по цял ден, напротив. Доволна съм от избора си, защото детето е доволно и спокойно, справя се чудесно. Не мисля, че съм му "ограбила" детството.
Успех в избора на всички!
Виж целия пост
# 13
Аз съм ЗА предучилищната в детската градина.  Peace По ред причини...
Първо, детето е под целодневен контрол, няма как да се шляе навън без надзор като след училище. Второ, ако ходи в училище се предполага, че някой ще го води и взима - аз със сигурност нямам тази възможност. И трето, децата и без това вече учат по 12 години (засега). Освен това и ние ги затрупваме с допълнителни уроци и т.н., така че просто не ми се иска да ограбвам детството на детето си с цяла една година. Колкото за адаптацията, дали ще е за първи клас или за предучилищна според мен и в двата случая ще премине през този етап. С разликата, че ако тръгне на предучилищна в училището ще си бъде все още едно малко човече и е възможно да го преживее много по-трудно.
В крайна сметка, всеки познава детето си и може да прецени какво ще бъде най-доброто за него.  Simple Smile
newsm74
Виж целия пост
# 14
[Първо, детето е под целодневен контрол, няма как да се шляе навън без надзор като след училище. Второ, ако ходи в училище се предполага, че някой ще го води и взима - аз със сигурност нямам тази възможност. И трето, децата и без това вече учат по 12 години (засега). Освен това и ние ги затрупваме с допълнителни уроци и т.н.,

1. Това за целодневния контрол е удобство зо родителите,а не плюс за детето;
2.Едва ли някой оставя първокласника си/независимо дали е на 6 или 7г/ да се "шляе" след училище;
3.На детска градина също някой го води и взима/или греша  newsm78/
4. Вече няколко мами обясниха как в детската градина децата им учат английски, приложни изкуства и т.н.,т.е. натоварването зависи от родителите,а не от мястото.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия