Малко ме е срам, но ще попитам

  • 36 518
  • 175
Опитвали ли сте да си махате космите на триъгълника с депилатоар?Може ли да предизвика някаква алергична реакция или възпаления? На опаковката пише "за крака".
Благодаря и извинете, ох още ме е срам Embarassed, но ме интересува.
Виж целия пост
# 1
Не съм опитвала и не бих  Stop Депилатоара премахва космите посредством химично въздействие на космите чрез съсавките на керема. Сигурно знаеш как "приятно" миришат космите при обработка с подобен крем  Sick От тук можеш и да съдиш колко е "безопасно" да го ползваш на триъгълника...
Виж целия пост
# 2
и аз не бих пробвала
Виж целия пост
# 3
Не и не бих го направила. Ако търсиш безболезнено махане на космите, по-добре действай по традиционния начин с бръсначката.
Виж целия пост
# 4
Има депилаторни кремове и за триъгълник, няма нищо странно да го ползваш там, още повече че всичко друго е по-дълготрайно от бръснача, просто с бръснача е най-лесно иначе тези кремчета наистина миришат неприятно Sad Не че аз не ползвам само бръсначка, но колата маска ако можеш да я изтърпиш, си е все още оптималното решение Peace
Виж целия пост
# 5
има кремове, които са и за там и не е задължително да миришат гадно Peace аз ползвам такива, ако ми се наложи. никога не мога да се обръсна толкова гладко.
Виж целия пост
# 6
Не, не съм пробвала.
Виж целия пост
# 7
аз ползвам депилатоар за триъгълника,
никак не е стращно,бих казала,че е по добрия вариант от бръснача,
космите като излизат не са така остри,а и ги няма тези малки и досадни пъпчици след бръснене Wink
Виж целия пост
# 8
Аз,махам всичко и го правя вече няколко години с ВИЙТ Peace!Много съм доволна и мирише много хубаво,а и не боли,защото съм правила и коло-маска на всичко еми умрях от болка и за каква кръв ставаше на въпрос не е истина.
Виж целия пост
# 9
ползвала съм кремчето за триъгълник,когато бях бременна в 9-ти месец.Не можех да изтрая тогава кола маската. Peace
Виж целия пост
# 10
ами някои да обясни за кремчето че съм нещо невежа пък се заинтригувах...аз пробвах с епилатор веднъж ама що кръв и болка преживях Sad
Виж целия пост
# 11
Аз също пробвах с депилатоар по време на бремеността и се обринах, но го отдавам на хормоните и чувствителната кожа. Пробвай на някое друго място преди да опиташ на триъгълника  Peace
Виж целия пост
# 12
Докато бях бременна си махах космите изцяло и ползвах депилатоар на Виши за чувствителна кожа.По- скъп е, но е много хубав и не съм имала никакво оплакване, въпреки че се ползва върху най-нежните части Peace
Виж целия пост
# 13
аз ползвам депилатоар за триъгълника,
никак не е стращно,бих казала,че е по добрия вариант от бръснача,
космите като излизат не са така остри,а и ги няма тези малки и досадни пъпчици след бръснене Wink

Абе за какви пъпчици говорите след бръснене?  Thinking Аз нямам подобен проблем  Thinking


... никога не мога да се обръсна толкова гладко.

Е, защо? Като удариш контрата и си гладка като бебешко дупе  Wink


Като ви чета и разбирам, че явно всичко е до косъм  Rolling Eyes На който са му повечко и са по-дебели има проблем с боцкане и пъпки при изникване на космите и не могат да станат много гладки с бръсначката...поне аз така си го обяснявам  newsm78

Виждала съм триъгълник след кола маска и като го сравня с моя, разлиакта е огромна...Кожата стоеше тъмна отдолу и цялата на пъпки от самата кола, която е издърпала космите от корен....  Stop При мен с бръсначката е супер, гладко и меко  Wink

Иначе не знаех, че има и депилатоар за триъгълник...просто не ми се е налагало да търся  Peace
Виж целия пост
# 14
Аз определено мисля, че въпросът опира до конкретния тип кожа и косъм.
Много жени имат хубава кожа и по-какъвто и начин да се обезкосмяват в тази зона, нямат проблеми.
При мен проблемът е голям, кожата ми е  чувствителна и тънка - от кола маска/епилатора ми се образуват бубинки от всрастнати косми, които не могат да избият на повърхността, от там пъпчици, раздразнения и т.н.
От бръснене - освен, че не става гладко, кожата ми се раздразва и почервенява, често става на ранички. Да не говорим, че избива на следвящия ден (при мен има и хормонален фактор).
Опитвала съм и с депилатоар за чувствителна кожа, тук предимството е че няма механично раздразване, но кой знае какъв точно е състава на тези кремчета..
От изброеното до тук за мен остава една единствена опция - фотоепилация. Разбира се цената не е никак малка, но вече пробвах фотоепилация на друга област и мисля, че спокойно мога да съпоставя парите които съм потрошила през годините с цената на фотоепилацията (2-3 процедури примерно за година).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия