Белези след варицела

  • 17 066
  • 11
Дъщеричката ни е на 1 г и 3 месеца.Преди 20 дни прекара варицела и много се притеснявам,че от пъпчиците по лицето може би ще останат белези.Моля ,ако някой знае мехлемче или нещо,което да помогне,да пише.
  bouquet
Виж целия пост
# 1
Синът ми боледува от варицела когато беше на 1г и 9м. Имаше страшно много пъпки и аз също се притеснявах за белезите, но с времето изчезнаха. Остана му само белег от 1 пъпка на лицето, но е е видим и на дупето има няколко белега, защото беше още с памперс и там много трудно зарастнаха.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора  bouquetТова ме успокоява.
Виж целия пост
# 3
Аз карах варицела на 29г.,дъщеря ми беше на 1г.,а сина ми на 6г.При него мина много лесно.Ние имахме страшно много пъпки,Отидохме на лекар и ми предписаха Aciklovir-мазило и таблетки.Малко е скъпо,но не ни останаха белези.Таблетките ги пих,зашото поддържах ,много висока температура
Виж целия пост
# 4
За мехлемче - не мога да ти помогна, но за пъпките не се притеснявай.
Много е важно, за да не останат белези да не се махат коричките, да не се разчесват и самите пъпки. Вярно е, че много сърбят, но не трябва да се чешат! Моята дъщеря изкара варицелата през май, но все още има две дупчици на челото (разчесани разбира се), които не се скриха. Всичко друго се махна, а имаше УЖАСНО МНОГО пъпки. Пък и детенцето ти е малко и кожата му ще се възстанови бързо.
Успех! И дано да се оправи бързо! Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за отговорите!  bouquet
Много е трудно при малко дете да спасиш пъпките от разчесване.Синът ми беше с варицела преди  това,но той е на 11 г и разбира ,че не трябва,а при нея беше много трудно и с много висока температура.А казват,че при малките деца минава по-лесно Sad
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай за белези.Дъщеричките ми бяха на 4 и на 3,10 ,а синът ми на 3месеца заедно я изкараха Малкия имаше пъпка до пъпка ние лежахме и в болница и там ми казаха ,че няма смисъл да ги мажа с каквото и да било няма да останат белези те са малки,аи като ходиме на море от слънцето ще изчезнат Не се притеснявай!
Виж целия пост
# 7
Аз на твоя място не бих рискувала да разчитам на случайността. Препоръчвам ти МАДЕКАЗОЛ, с който сме се мазали и аз и дъщеря ми след варицела (въпросът е, че мазането трябва да започне веднага след като падне коричката). И на двете ни ни останаха по 1-2 белега само на места, на които не сме се мазали. Иначе казано пробвай, за да не се ядосваш после. Peace
Виж целия пост
# 8
Моята дъщеричка я изкара на 5. Въпреки старанието и мазането с Контрактубекс останаха две петънца, но те едва се забелязват. Казват, че с времето ще се заличат. Успех!
Виж целия пост
# 9
Белези остават когато се спука преждевременно мехурчето и никакви мазила не помагат да се заличи белега,остава си за цял живот.Дъщеря ми кара варицела на 1 месец с всичко 6 пъпки,но за беля спука едната ,която беше на челцето и си остана белег.Адругата дъщеря беше на 6год и имаше много пъпки,температура,сърбеж ,но не остана белег,защото внимавахме вече.
Виж целия пост
# 10
Синът ми боледува на 2г и 6м. Имаше някои много големи и възпалени пъпки, след които останаха белези. Вече е почти 6 и белезите изчезнаха отсамо себе си.
Аз карах варицела на 29г.,дъщеря ми беше на 1г.,а сина ми на 6г.При него мина много лесно.Ние имахме страшно много пъпки,Отидохме на лекар и ми предписаха Aciklovir-мазило и таблетки.Малко е скъпо,но не ни останаха белези.Таблетките ги пих,зашото поддържах ,много висока температура
Ацикловирът не е ли за херпеси?
Виж целия пост
# 11
Ацикловирът не е ли за херпеси?

причинителят е същия PeaceНо това не е против белези.
Чувала съм, че с цинкова паста белезите се повлияват много добре и пазете кожата от слънце- да не се пигментират местата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия