Разширени "стомахчета" в мозъка

  • 1 648
  • 1
Моето мъниче има този проблем.На "трансфонтанелната ехография" се видяха разширени стомахчета в мозъка.Докторката ни каза че трябва да се проследи развитието и нарастването  им и неврологичното развитие на бебчо.Ако има някой който е преживял подобно нещо ще съм му благодарна да сподели с мен.Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Здравей, мила, много ме е яд когато чуя за поредното детенце с проблем... Ще ти споделя какво преживяхме ние - мозъчен кръвоизлив 2 часа след раждането, който доведе до тези разширени мозъчни стомахчета, което обаче разширяване беше много голямо и така на едномесечна възраст направихме операция. Заболяването се нарича хидроцефалия и се коригира с поставянето на клапа-шънт, която да отвежда събиращата се в мозъка течност (ликвор). Не съм сигурна, но май и при вас става дума за това. Така че задължително направете консултация с неврохирург, който да ви каже има ли нужда от операция. Самата тя е рутинна и не бива да се плашиш от този факт, напротив, колкото по-рано бъде коригирана хидроцефалията, толкова по-голяма е вероятността на детенце да му няма нищо или последствията да са минимални!
Ако имаш още въпроси - питай, ще помогна с каквото мога.
На първо време ще ти дам един линк към друго подфорум, където има доста майки на дечица с подобен проблем и също биха ти помогнали с инфо - http://www.bg-mamma.com/index.php?board=25.0
Успех и дано всичко да е наред с детенце!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия