МОЛЯ, НЕКА СЕ ОБЕДИНИМ И ЗАЩИТИМ ЛЕКАРИТЕ В ЛИБИЯ

  • 1 286
  • 24
 #Cussing out #Crazy #Cussing out
МОЛЯ ВИ ВСИЧКИ !!!!
НЕКА ДА ОРГАНИЗИРАМЕ ИНТЕРНЕТ ПРОСТРАНСТВОТО ЗА ДА ПОМОГНЕМ НА ЛЕКАРИТЕ В ЛИБИЯ!
ДОКОГА БЪЛГАРИТЕ В ЧУЖБИНА ЩЕ БЪДАТ ЗАБРАВЯНИ??? #Cussing out
Виж целия пост
# 1
През февруари (ако не ме лъже паметта) имеше една подписка в защита на медиците ни в Либия, но не знам какво стана?
Виж целия пост
# 2
Много тъжно, наистина. И аз чух тази вечер че смъртните присъди са потвърдени. За първи път видях репортаж по немската телевизия и чух кратко съобщение по австрийското радио по случая.

Какво обаче предлагаш да направим? Как си го представяш това обединение и какви резултати очакваш? newsm78
Виж целия пост
# 3
Специално за лекарите в Либия, има теми с повече инфо в Клюкарника  Peace
Също и за организиране на протести пред либийското посолство в София
Виж целия пост
# 4
Благодаря за вниманието! Отивам в клюкарника, въпреки че това тежко положение не е клюка! Това са Българи, жени, майки!

Представата ми за действия, се изразява в гласуване на наш Български сайт, който да е достъпен и за зрението на Европейските и Американските братя. Милите новинари от CNN, BBC  и др. Същите да отразят случващото се и така да заинтересуват общественото мнение на Европейските общества и .т.н
Българите в чужбина да разкажат на своите колеги за нещастието на тези хора и така все някъде ще се зароди вълна ...
И крайния вариант е ЯКО СПАМ И ХАК на Либийски сървъри и т.н.
Ако ми достигаха знания и умения, щях да действам. За сега, само това мога да направя...
Политиците ни са ПЪРЦАЛИ ... #Cussing out
Виж целия пост
# 5
Благодаря за вниманието! Отивам в клюкарника, въпреки че това тежко положение не е клюка! Това са Българи, жени, майки!

Прав си - напълно, но явно клюкарника е от най-посещаваните места, и темата се чете повече, то си личи и по броя отговори и виждания.  Peace
Виж целия пост
# 6
1. Това са Българи, жени, майки!

2. Българите в чужбина да разкажат на своите колеги за нещастието на тези хора и така все някъде ще се зароди вълна ...

3. Политиците ни са ПЪРЦАЛИ ... #Cussing out

1. E, и?! Има майки на повече от 400 заразени деца.

2. Все някога. Някога, но не сега. Обикновеният човек в чужбина цъква по веднъж с език и се юрва да пазарува подаръци за Коледа. Не го е еня какво става в Либия. България я бърка с Унгария или Румъния.

3. ПаРЦАЛИ. Е, и?! Кой ги е избрал, а?!
Виж целия пост
# 7
jerylory, призивът ти е похвален, но за съжаление не мисля, че би могъл да постигне много.
Подписка. Каква подписка? Аз такива (международни, по интернет, в защита на сестрите) съм подписвала и разпращала до всичките си познати най- малко три пъти през последните няколко години.
Също така световните медии всъщност отразиха и продължават да отразяват случая. Не си ли видяла?
Аз например научих за последните развития сутринта още като си отворих заглавната страница на yahoo news на компютъра и каквото съм изчела, все е било от м/ународните медии, дори не съм отваряла да видя какво са писали по българските новинарски сайтове.

Ето, виж. Отразено е и в BBC, и в CNN и къде ли не:

http://www.cnn.com/2006/WORLD/africa/12/19/libya.aids.ap/index.html

http://search.bbc.co.uk/cgi-bin/search/results.pl?tab=ns&q=b … all&edition=i

http://news.yahoo.com/s/ap/20061220/ap_on_re_mi_ea/libya_bulgaria_aids_trial_15

За съжаление обаче нито това, нито наши действия ще помогнат.
За мен поне става дума за нелеп случай, който обаче не изглежда да има големи шансове за благоприятно развитие.
Надявам се обаче, че все пак някакво чудо е възможно. Жал ми е за тези жени- за това през какво са минали през последните няколко години и също за това, което ги очаква. Жал ми е за близките и семействата им.
Мъчно ми е и за заразените дечица (който и да е виновен за това) и за техните майки също.

Понякога справедливостта е много размито понятие.  Confused




Виж целия пост
# 8
Ако искате се подпишете и тук.
Виж целия пост
# 9
каквото и да направим, никого няма да успеем да zащитим по простата причина, че zа такива случаи е необходима държавна намеса, но zа съжаление българска ДъРЖАВА не съществува. Ако си отвориш тълковния речник на думата държава ще zабележиш колко малко пасва описанието на това, което се случва в България. Има страна, има територия, но няма държава. Та ние може да подписваме и подскачаме колкото искаме, но от това либийците няма да се трогнат.
Това е един голям плюс в спора със себе си, по въпроса искам ли чуждо гражданство или не , и то плюс в полzа на чуждото гражданство. Поне в подобни ситуации ще има кой да те zащити.
Виж целия пост
# 10
Който иска, може да се свърже, има няколко инициативни комитета (доколкото знам) за защита на медиците, да ги попита дали може с нещо да помогне.
Петицията я подписах, ама тя няма да помогне.
Тук има 2 гледни точки (лиска споменава майките на заразените деца), но аз гледам от страната на сестрите, по много причини, не само защото са българки, а например заради умопомрачителните доказателствени дупки и процесуални нередности, за които четем.
Виж целия пост
# 11
Който иска, може да се свърже, има няколко инициативни комитета (доколкото знам) за защита на медиците, да ги попита дали може с нещо да помогне.
Петицията я подписах, ама тя няма да помогне.
Тук има 2 гледни точки (лиска споменава майките на заразените деца), но аз гледам от страната на сестрите, по много причини, не само защото са българки, а например заради умопомрачителните доказателствени дупки и процесуални нередности, за които четем.

zащото  са Българскио, zатова сега с а в такова положение, според мен. Имало е много други намесени чужденци, но всички са иzмъкнати от там. Само нашите са оставени там докато се стигне до нераzрешима ситуация.
Виж целия пост
# 12
Не бях коментирала с мъжа ми тази история.
Снощи си гледа човека новините по НТВ, които изключително кратко и едностранно представиха информацията, че ги били осъдили на смърт. Мъжът ми скочи с репликата - Правилно! Щом заразяват деца със СПИН
Аз онемях  #Crazy
Викам му - ти знаеш ли изобщо за какво става дума?  Развихрихме един спор, благодарение, на който му поотворих малко очите. Но въпреки всичко съмнението му остана, че нещо не е както трябва работата и че някой някъде е сгазил яко лука.
Монетата има две страни. Не ми се коментира кой крив и кой прав. Жалко за децата! Жалко и за съсипаните души на сестрите. От тях хора не стават вече.
За мен дори (ако щете ме оплюйте), но е по-безболезнено да ги обесят.
Защото дори и да ги освободят, те няма да са това, което са били преди това.
Виж целия пост
# 13

Ето, плюя. Mr. Green Не се разпореждай с чужди животи, пък дори и като мнение само.
Хайде, образовай мъжа по въпроса, че срамота.
Става въпрос за разстрел, не обесване, но това пък е съвсем без значение.
Виж целия пост
# 14
Не се разпореждай с чужди животи, пък дори и като мнение само.
Хайде, образовай мъжа по въпроса, че срамота.
Става въпрос за разстрел, не обесване, но това пък е съвсем без значение.
Подкрепям напълно!!!Как може такова изказване и то ...просто незнам какво да напиша...
 #Crazy #Crazy #Crazy
Мисля 4е хи4 ,ама хи4  не си запозната с процеса ,но да ти е простено-нали си на топло и удобно в Германията и няма теб да те обесят..
Има доказано изследване от у4ени ,4е не сестрите са заразили децата...ама какво да обеснявам на толкова компетентни майки...
Този процес е позор за БГ правителството(за миналото -за Надежда Михайлова,Паси,Петър Стоянов ....) ,които с тяхната тиха политика помогнаха за това решение на съда...друг е въпроса 4е либийците ще си постигнат целта и се моля и се надявам сестрите да се спасят. Praynig
Ве4ернице,дано никога не ти се слу4и като майка да изпиташ какво е детето ти да бъде с тежка присъда...и наистина преди да пишеш 4е от еди кой си 4овек не ставало се замисли,ами хората те имат за интелигентна жена все пак... Peace

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия