Гърлен секрет - Staphylococcus aureus?

  • 7 561
  • 15
Staphylococcus aureus, това страшно ли е? Знам, че ги има тези бактерии по кожата. Някой да обясни повече, моля.
Виж целия пост
# 1
трябва да се лекува, вече лекарката ще прецани с какво, защото може да има тежки последици ако не се лекува
Виж целия пост
# 2
ами ако не ти създава проблеми - не, не е страшно
всеки от нас ако си пусне гърлен секрет ще открие какви ли не бактерии там, ние все пак не сме стерилни
Виж целия пост
# 3
на мен ми обясниха в лабораторията, че трябва да се лекува защото дори и в момента да не е активна бактерията не се знае кога ще се активизира и ако не се лекува навреме това може да доведе до други по тежки заболявания
Виж целия пост
# 4
Искам да ви попитам,как се взима гърлен секрт,боли ли,и трябва ли да не съм яла и пила?
Виж целия пост
# 5
Искам да ви попитам,как се взима гърлен секрт,боли ли,и трябва ли да не съм яла и пила?


Взема се сутрин на гладно, жадно и да не си си мила зъбите. Така е най- добре. Не боли, но е неприятно, създава позиви за повръщане, все пак ти бъркат в гърлото. Но приключва за секунда. Peace


На малкия му цъфна стафилокок хемофилис. Sad
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви, момичета!
poli- m , точно както го е написала anuschka , изобщо не боли.
И аз така мисля, трябва лечение, но вече УНГ специалиста ще прецени.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви момичета,наистина трябва да отида да ми вземат гърлен секрет,защото от 2 месеца съм с полипи по сливиците,ходих на доктор-изчисти ми ги веднъж механично,но после пак се появиха,изпих 3 антибиотика,и нищо.Сега разбирам че май не е трябвало да пия АБ.
Предложиха ми да ми извадят сливиците,но аз не съм сигурна че трябва,по-принцип не боледувам често,тази година за пръв път имам такъв проблем.В момента който излезна на вън и гърлото започва да ме боли.
Анушка какво лечение предписаха на детето,за стафилокока?
Виж целия пост
# 8
извадиха ми сливиците наскоро на дърти години, та имам малко опит:
страшен е стрептокока - защото атакува важни органи и ги срива
стафилокока е друго нещо и може да не е проблем, но се консултирай. И двете принципно се ловят със секрет.
Сливици се махат в зависимост от общото състояние - колко често се възпаляват; в спокойно съсътояние като се прегледат има ли задържан гноен секрет в тях; колко е AST -то ти - венозна кръв се взема за проверка на антитела към стрептококи и излиза след няколко дни.
Виж целия пост
# 9
Арт мама,искам да те питам като ти извадиха сливиците,после бързо ли се възстанови?
Виж целия пост
# 10
10 дни болнични ми бяха достатъчни. На 11тия заминах в командировка /в София/.
Въпрос на хирург и нервна система е според мен.
Оперира ме супер хирург, но за първи път й се случи да остане част от сливицата - около 3 седмици след операцията ми махна остатъка при преглед с месна упойка.
Иначе можех да говоря веднага като дойдох в съзнание и пих аулин само няколко дни. Като се има прдвид лошото ми състояние преди операцията фарингит - това не беше за вярване, обикновено не можеш да говориш от болка с дни.
не пия кафе и обезболяващи - казват, че това помага, заедно с гена Wink

Има терапии за заобикаляне на операцията, които не ми помогнаха, но си заслужава пробата - инжекции.
С качването на годинките и риска и възстановяването се качват.



Виж целия пост
# 11
anuschka , жалко че детенцето ще трябва да пие шепа антибиотици, предполагам.  Sad
арт мама , ако интервенцията е извършена в София, би ли дала координати на твоя хирург?
Виж целия пост
# 12
Ив, на моята Ивана много често и е бял езика, затова взехме секрет от гърлото и излезе този вид стафилокок, но в умерено количество . имаше и антибиограма с устойчивостта на бактерията. Докторката каза, че тъй като е в умерено количество, и детето няма оплаквания няма да пие антибиотика. След време, като се разболя пи този антибиотик, клацид, но се оказа че този бял език въобще не е от стафилококите. Важното е какво е количеството, защото и аз знам, че на всеки който му бръкнат в гърлото ще му изкарат сто бактерии.
Виж целия пост
# 13
n@ti    bouquet! Много ми бе полезна.
Да, гърленият секрет върви с антибиограма, едната е разширена, другата стандартна (така поне знам аз). Но n@ti ти ме успокои. Случаят ми е същият.
Виж целия пост
# 14
Анушка какво лечение предписаха на детето,за стафилокока?

anuschka , жалко че детенцето ще трябва да пие шепа антибиотици, предполагам.  Sad

Стафилокока цъфна между другото, докато търсехме причина за стомашно- чревни проблеми. Поради факта, че имаме нещо като чревна дисбактериоза, в момента няма да предприемаме никакво АБ лечение. Евентуално само Бактробан назал за нослето.
По принцип "гадинката" не ни създава осезаеми проблеми, така че сме на изчакване.
Трябва първо да нормализираме чревната флора. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия