как вземате орина за лабораторни изследвания от дете, което е с памперс

  • 2 869
  • 16
Здравейте,
Можете ли да споделите опита си... относно вземането на орина за лабораторни изследвания от дете, което е с памперс. Дъщеря ми все още не ползва гърне.

Когато на 6 месеца носихме орина за изследване много лесно се справих.
Първо дадох 1 бутилка мляко и 5 минути след това пликчето.

Сего обаче с вече поотраснало дете се чудя как да подходя
Виж целия пост
# 1
Урина - с "У". Wink
Иначе на въпроса със стерилни торбички - продават се в санитарните аптеки.
Виж целия пост
# 2
Или се опитай да я изпишкаш в гърне или с торбичка...друг начин няма Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Купи си стерилно шишенеце за Урина. Един държи детето, а другият чака с шишенцето- това след като си измила добре детето без сапун и без да го избършеш. Тов а еправилният начин за взимане на Урина. И вземи оправи заглавието, че се излагаш!
Виж целия пост
# 4
След като вечерта и направиш тоалета и я измиеш с преварена лайка, сутринта я будиш половин час преди обикновеното и събуждане, постилаш хавлия на леглото-може и с непромокаема подложка, сваляш памперса и след малко то се изпишква със струя като улавяш малко, другото на хавлията...при нас държането от единия , а шишето от другия не помогна, може би се стресираше.... успех
Виж целия пост
# 5
Здравейте,
Можете ли да споделите опита си... относно вземането на орина за лабораторни изследвания от дете, което е с памперс. Дъщеря ми все още не ползва гърне.

Когато на 6 месеца носихме орина за изследване много лесно се справих.
Първо дадох 1 бутилка мляко и 5 минути след това пликчето.

Сего обаче с вече поотраснало дете се чудя как да подходя

ако не ти искат урината да е стерилна слагаш един колектор и готово. Ако искат стерилна улина както са написали мамите държиш и чакаш да пишка. На нас много ни помагаше като пусна чешмата да тече и след малко се изпишква  Wink
Виж целия пост
# 6
IМисля, че не искат стерилна урина. Когато силви беше мъничка и слагах памуче в памперса, после го изстисквах в бурканче. Резултатите са били винаги добри според джипито и.
Виж целия пост
# 7
На Ина в болницата и взеха като закрепиха 1 шишенце с левкопласт.Аз си мислех, че  ще я боли като го махат,но левкопласта се намокряше от урината и много лесно се сваляше,мисля , че не я болеше.От тогава и аз взимам  урина, като се наложи, по този начин.
Виж целия пост
# 8
Урина - с "У". Wink
Иначе на въпроса със стерилни торбички - продават се в санитарните аптеки.
Точно така.Става лесно,чисто и безпроблемно.
Виж целия пост
# 9
Урина - с "У". Wink
Иначе на въпроса със стерилни торбички - продават се в санитарните аптеки.
Точно така.Става лесно,чисто и безпроблемно.

Аз пък никога не съм успявала да взема урина по този начин, а и други майки покрай мен  Simple Smile
Иначе е най-добре направо в шишенце. След грижлив тоалет, някой ти държи детето, а ти чакаш със шишенцето докато се изпишка! Знам, че е много изнервящо, но това е начина! Успех!
Виж целия пост
# 10
Или се опитай да я изпишкаш в гърне или с торбичка...друг начин няма Simple Smile
Peace
Виж целия пост
# 11
И стерилна, и обикновена урина вземам с колектор. Е, сега вече пишка на гърне и ще е по- лесно с обикновената  Grinning
Виж целия пост
# 12
Ако имам второ дете, никога не бих си помислила дори да взимам урина с колектор.
Виж целия пост
# 13
Ако имам второ дете, никога не бих си помислила дори да взимам урина с колектор.

И защо  Thinking
Виж целия пост
# 14
kakvo e kolektor
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия