Колко вода трябва да пие бебчето обикновено?

  • 3 038
  • 41
Здравейте, аз като съвсем новобранка, задавам сигурно глупави въпроси, но след като нашата педиатърка не ми отговори, реших да се обърна към вас. Колко вода е нормално да пие едно 3-месечно бебе на денонощие? Притеснявам се да не би като му давам повече вода после да не може да суче достатъчно. Половин час преди ядене и половин след това не му давам, но не знам количеството дали е достатъчно или дали пък не му стига? напоследък той (Тони) доста плаче и когато и да му дам вода между храненията, той си я пие, но се притеснявам дали това пък не затормозява бъбреците...?
Виж целия пост
# 1
Не пишеш с какво се храни-ако е на кърма може да мине и без вода Peace
Виж целия пост
# 2
Независимо дали детето се кърми или е на АМ не е прието да се дават вода или други течности, освен при редки или специални обстоятелства.
Не е прието да се дава вода между храненията също.
Виж целия пост
# 3
Да му се невиди защо това чудо с водата не се знае уж от опитни педиатри с много опит откакто отгледах сина си т.е. порастна захранен със всичко на 1г. и 5 м. е чак сега разбирам за това нещо. Така са ме оплели, че сега като споделих с мамите чак разбрах че е можело и да кърмя многооо повече и много други неща а тогава вярвах сляпо на педитата защото мислех, че щом е лекар би трябвало съветите да са точни Cry
Виж целия пост
# 4
Независимо дали детето се кърми или е на АМ не е прието да се дават вода или други течности, освен при редки или специални обстоятелства.
Не е прието да се дава вода между храненията също.

Birdie, без да се извинявам за въпроста, но ти пиеш ли вода? Това са пълни безмислици, щом му се пие вода на бебето да си пие. Няма ограничение на количеството за прием на вода. Това е избор на бебето. Има бебета, които не пият вода, а има други, които пият в големи количества, без това да се отразява на храненето им. Така че, ani_russe давай вода на детето си колкото иска без да го насилваш или лишаваш от нея.
Виж целия пост
# 5
100мл дневно така казва доц. Пачев на лекциите си, ако пие повече значи е недохранено  и иска така да замести обема
Виж целия пост
# 6
100мл дневно така казва доц. Пачев на лекциите си, ако пие повече значи е недохранено  и иска така да замести обема

Според теб вредна ли е водата за бебетата. Аз съм давала колкото и когато поиска. А сега чета разни неща че не се давало изобщо а и в един спор доста мами почнаха да разправят, че такива като мен са незнаещи и т.н. newsm78
Виж целия пост
# 7
Не зная дали е вредна, но съм сигурна, че води до по-малко количество изсукана кърмаи така до намаляване на кърмата като цяло. А и като се е напил с вода бебока, после не е чак толкова гладен и не суче колкото трябва, след това огладнява по-бързо и така един омагьосан кръг Sad
Виж целия пост
# 8
Щом му се пие на детето вода му давай, стига това да не е за сметка на кърмата.
Виж целия пост
# 9
Аз съм давала вода на моите колкото искат, но не преди ядене. Не виждам как водата, която минава и заминава без да засища може да попречи на яденето. А бебетата ожадняват, особено когато е топло и губят много течности. Моите в жегите са отказвали мляко (което е нормално), но са пили много вода.
Виж целия пост
# 10
100мл дневно така казва доц. Пачев на лекциите си, ако пие повече значи е недохранено  и иска така да замести обема
Това не отговаря на истината, нито се работи така днес.
До въвеждането на смесеното хранене се приема че при нормални температурни обстоятелства млякото покрива всички нужди на детето. Да не забравяме че водата засища, но няма калории.

Ако има съмнение за недостатъчна кърма, понякога опитваме в период на силен плач да различим колики от глад. Тогава, ако наистина детето приема обем 10-15 мл вода, се опитва АМ в добавка. И оттам нататък се решава...
Колкото по-неправилно обличате децата, толкова по-жадни ще са. Ако спазвате разумно обличане и температури млякото/кърмата са си напълно достатъчни.
Виж целия пост
# 11
Не зная дали е вредна, но съм сигурна, че води до по-малко количество изсукана кърмаи така до намаляване на кърмата като цяло. А и като се е напил с вода бебока, после не е чак толкова гладен и не суче колкото трябва, след това огладнява по-бързо и така един омагьосан кръг Sad
Да-напълно прави сте!! Кажете го това на гореспоменатия Доцент...
Време за промяна-време за истинска педиатрия. Не "моята" и "нашата"...

След като почват с "водичката", следва нисък прираст на тегло, паника, "захранвания" на 1 месечна възраст, лактазни дефицити с диария и АД и пътя към Г-н Мустаков и Фризопеп е широко отворен. А, забравих->>той е почитател на Прегомин... Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Николко.
Виж целия пост
# 13
      Синът ми се роди на 30.06 в Русе. Беше 40 градуса. Ако не му бях давала вода щеше да се обезводни. Сега не я и поглежда. Детенцето ще ти покаже колко вода иска да пие. Но е хубаво да не му даваш преди ядене. Аз не обичам законите!   
     Сигурно темата пак ще се превърне в диспут: За и против водата!
Виж целия пост
# 14
Здравейте, аз като съвсем новобранка, задавам сигурно глупави въпроси, но след като нашата педиатърка не ми отговори, реших да се обърна към вас. Колко вода е нормално да пие едно 3-месечно бебе на денонощие? Притеснявам се да не би като му давам повече вода после да не може да суче достатъчно. Половин час преди ядене и половин след това не му давам, но не знам количеството дали е достатъчно или дали пък не му стига? напоследък той (Тони) доста плаче и когато и да му дам вода между храненията, той си я пие, но се притеснявам дали това пък не затормозява бъбреците...?
Нормално е да НЕ ПИЕ вода, колкото и да е чудно на някои хора..... Да пие вода също е нормално  lol: все пак сме хора, а те пият вода..... Но ПРИЕМАНЕТО НА МЛЯКО Е ОСНОВНА "ЗАДАЧА" НА КЪРМАЧЕТО за да може да расте и да се развива правилно...
За това, когато кърмачето е ДОБРЕ НАХРАНЕНО /естествено, изкуствено или смесено/, няма повишена телесна температура, дярия, повръщане, когато околната температура е нормална, а не прекалено висока, когато не е облечено прекалено дебело и т. н., ПРЕДЛАГАНЕТО НА ВОДА СЕ СВЕЖДА ДО МИНИМУМ. Млякото е напълно достатъчно като количество течност за денонощието.  Ако е гладно по някаква причина, разбира се че ще пие лакомо и много вода между храненията, а това ще му пречи да приема необходимите калории и вещества от млякото.
Кърмачето само няма да може да си "поиска"  Mr. Green /е, с изключение на поотрасналите кърмяачета/ - ще приеме това, което майката му предлага. А тя трябвя да предлага  ХРАНА  под формата на мляко. 
По-късно, когато постепенно млечното хранене се замести с друга храна, тогава се започва даването на вода. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия