Мамо, ама това е маскиран човек!

  • 1 338
  • 20
Водя аз детето на коледно тържество към работата на баща му.
Тържеството ала-бала, детски балет, куклен театър и т.н., тя не внимава много, защото силно я вълнуваше въпросът ще има ли почерпка. Но! Идва дядо Коледа. Обявява се шумно. Шушонката поглежда към него и ми казва:

"Това е маскиран човек, нали?"

Ами сега? Тя няма четири години. Видя ми се много тъжно да й кажа "да, дядо Коледа всъщност не съществува" и т.н., но и тъпо да я излъжа, още повече, че сама го е видяла.

Добре, че попитах само "Защо мислиш така" и тя ми отговори "Ами много е рано за дядо Коледа, той идва през нощта!"
 Joy

Та тъй. Апропо, казах "да, права си, дядо Коледа идва през нощта, но от работата на татко ти са искали да зарадват децата и затова един човек се е облякъл като дядо Коледа да раздаде и той малко подаръци. Това е хубаво. Не казвай на другите".
Виж целия пост
# 1
 Ох, и аз не искам да им развалям илюзиите - толкова е хубаво да вярват така искрено в едно вълшебство.
 Сутринта щерката ме попита мамо, а ти вярваш ли в дядо Коледа - подозирам, че в градината някой се опитва да я разубеди.
 Обаче точно в този момент ми дойдоха на помощ БТВ - дадоха дядо Коледа с шейна и казаха, че пристига в 10 часа на летище София, а точно днес е тържеството им детската  Grinning - като се зарадва това дете, чак аз повярвах Laughing
 А малкият видя преди две седмици един дядо Коледа- кукла от тези танцуващите в човешки ръст и зарадван тича и пита на висок глас :"Дядо Коледа какво правиш?". Та се наложи да обяснявам, че това е кукла и е сложена да украсява, а истинският дядо Коледа ще дойде на Коледа.
Виж целия пост
# 2
Аз на мойта обясних, че децата са много и дядото не може да обиколи всички домове за една нощ, та затова някъде минава и през деня.
Виж целия пост
# 3
Преди няколко години и на мен дъщеря ми ми зададе същия въпрос. Отговорих, че истинския Дядо Коледа идва вечерта в къщи, а всички останали са му помощници, преоблечени като него за да радват децата.
Виж целия пост
# 4
Може би аз съм си виновна, защото тя изпитваше панически ужас от кукери, бях я завела веднъж на една изложба и детето се стресира нещо... дълго време се стряскаше от всякакви маски и аз всеки път "демистифицирах" човека отдолу. Ама не може да се крие под полата ми, като види рекламата за киселото мляко все пак.

И сега дядо Мраз го отнесе.
Виж целия пост
# 5
Според мен родителите изживяват по-драматично демистификацията на Дядо Коледа от самите деца  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Не, не ми е драматично, смешно ми е. Лееекинко съм горда с наблюдателното чедо, а ми е смешна логиката, по която беше стигнала до този иначе очеваден извод.

А брат ми на нейната възраст повярва, че аз съм Снежанка (само си бях облякла една нощница на мама и си бях сложила картонена коронка), а братовчед ми е дядо Мраз (с обърнато с хастара нагоре кожухче и постоянно падаща брада). Когато след пет минути се появих с нормалната си рокля и цайсите, разгорещено ми обясняваше как съм пропуснала най-важното...
Виж целия пост
# 7
И Диманка миналата година /беше на 3.5/ след тържеството в детската обяви, че Дядо Коледа всъщност е "един млад човек"  Wink.

А в къщи също идва Дядо Коледа /Еми - племенника на мъжа ми/, подобаващо маскиран + очила за ски  Sunglasses. Децата много се ядосват, че Еми всяка година пропуска пристигането на  Дядо Коледа.

Проблемът е, че Саши тази Коледа се е заканил непременно да излезе да види еленчетата и шейната, та освен да маскираме кучето на еленче. Пък то е каракачанка,  може и да се получи  Sunglasses.
Виж целия пост
# 8
Анде - много хитро си се измъкнала...  Peace Но момента си наближава, де. Не се отпускай Wink

Щерката вече се приближава на милиметри от истината, но я усещам, че не й се щЕ да я каже гласно... Но я усеща и това е важно за мен.
Виж целия пост
# 9
Не, не ми е драматично, смешно ми е.
Не бе, нямах предвид тебе   Grinning Принципно говоря, за разпространеното убеждение, че ако горкото дете престане да вярва в Дядо Коледа, светът му ще се срине, ще осиротее емоционално и т.н.  Всъщност, разбулвайки Дядо Коледа, детето също по някакъв начин е гордо от откритието си, както и от факта, че знае една тайна повече от другите деца.
Виж целия пост
# 10
Аз нямам спомен от период, в който да съм вярвала в дядо Мраз, е, сигурно е имало.
Щерката има ясна представа кое е наистина и кое е наужким - феи, меи, чудовища, змейове, магьосници - все са й в главата, но си знае, че са измислени. И така й харесват повече, защото може и сама да си измисля истории с тях. И не се бои от тях.
Виж - ако има нещо, за което е абсолютно категорична, че съществува, това е джуджето, което й оставя подаръци всяка сутрин.
Виж целия пост
# 11
, това е джуджето, което й оставя подаръци всяка сутрин.

то може ли да си запише и нашия адрес?  Laughing
Виж целия пост
# 12
Аз нямам спомен от период, в който да съм вярвала в дядо Мраз, е, сигурно е имало.
Пък не изглеждаш да си емоционално осиротяла и с неразвито въображение  Simple Smile
Аз също нямам спомен да съм вярвала. Знаех, че подаръците ми ги купуват нашите, защото ме обичат, независимо дали съм слушкала през годината, или не. И другаде бях писала, че безусловната родителска обич ме е радвала повече, отколкото някакъв непознат старец, който ме препитва дали съм слушкала (сигурно защото не слушках и съм се страхувала, че ще остана без подарък, ако разчитам на Дядо Мраз  Mr. Green).
Виж целия пост
# 13
Аз обясних на Александра, че подаръците ги купуват родителите, а дядо Коледа е една маскировка. Не ми харесва детето ми да го правят на наивно глупаче... през втората половина на декември дядо Коледа е едва ли не на всеки ъгъл и всеки път изглежда различно. Съвестно ми е тя да ме разпитва, разчитайки, че й казвам истината, а аз да се чудя как да се измъквам. И в един момент като разбере, че в крайна сметка това е заблуда, да е разочарована и с разбити илюзии... предполагам това е болезнено в детска възраст. Аз самата като дете знаех, че разни хора се преобличат и се правят на дядо Мраз- достатъчно наблюдателна бях и се дразнех, че се опитват да ме излъжат. Това не омаложаваше празника и радостта от подаръците... Та явно и на Анда детето (както и други деца) е наблюдателно Wink
Виж целия пост
# 14
Мисля, че не съм имала период, в който да вярвам в Дядо Мраз, но нашите твърдят обратното Joy
Не искам аз да съм тази, която ще им каже, че няма Дядо Коледа. Пък и не съм сигурна, че няма, след като прочетох това Wink
Днес сутринта гледах безумството на родители, които в едната ръка водеха децата си към градината, а в другата стискаха подаръците, които Дядо Коледа ще им занесе следобед. Не знам - аз ли съм много чувствителна или те са безчувствени...Не бих развалила магията по този начин, не така...Много гадно ми стана, след като запитах една майка от групата на Васи /3г./ защо го прави толкова явно, а тя ми отговори, че и е все едно кога точно щерката и ще разбере.
Не искам да превръщам темата в спор дали е права или не. Просто споделям...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия