Кърмене и вагинални таблетки Клотримазол?

  • 4 755
  • 2
Здравейте мами. Вчера си направих поредния гинекологичен преглед след като родих преди 6 месеца и ми казаха че имам гъбички. Тъй като кърмя, гинеколожката ми изреди няколко лекарства, които обаче каза че не трябва да се прилагат заради кърменето. Предписа ми Клотримазол - вагинални таблетки и каза че стават и са безопасни. Вчера ги купих, но на листовката пише "От четвъртия месец до края на бремеността, както и по време на кърмене, лекарството може да се прилага само ако по мнение на лекаря ползата за майката и детето превишава потенциалния риск". Понеже имам съвсем слабо течение, се чудех относно "потенциалния риск"?!Обадих се на лекарката и тя ме увери че няма проблем да прилагам лекарството. Моля някоя мама да ми каже дали е ползвала, защото аз въпреки лекарското мнение се страхувам заради бебо. Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Всички противогъбични препарати стават за кърмачки. Клотримазол е единственото противогъбично, което се купува без рецепта дори в Щатите заради безопасността си. Няма проблем да го ползваш - ето тук се проверяват лекарства за безопасността им при кърмачки:
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp
Виж целия пост
# 2
Много благодаря Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия