Търся спешно помощ - глухо детенце

  • 3 236
  • 11
Момичета пускам нова тема, макар че видях колко много такива има. Трябваше обаче да пиша на всички ви на лични, за да получа информация, а така е по-лесно (дано Валя и Искрица не ме утрепат за тая работа). Та касае се за наше много близко детенце. През януари прави една годинка и тези дни са разбрали, че е с двустранна глухота. Ще опитам да поговоря с майката. Проблемът е, че не са от София и ми се иска да дойдат до тук за консултация. Йепе, Петя, марги - помагайте с телефони, координати и всичко, което ще е полезно като инфо, поне за началото. четох по другите теми, но не можах да открия телефони на специалистите. Ако смятате, че не е удачно в темата - пращайте на лични, за което безкрайно ви благодаря. Ох, слава Богу, че го има форума, та да действаме по-бързо.
Отново   bouquet
Виж целия пост
# 1
Майче, аз ти казах и по телефона, но ще го напиша  тук.
Ако досега не са отишли в ИСУЛ, нека не ходят. По-добре е да им направят изследването във Военна болница (Петя вече ти е дала телефоните), защото там са по-свободни и освен това могат да направят всички изследвания наведнъж (аудиограмата + скенер и ЯМР). И в ИСУЛ да отидат, няма да сгрешат, но ще си спестят една упойка, а това не е малко. Ако има още въпроси, казвайте! Hug
Виж целия пост
# 2
Благодаря ви за светкавичната реакция. Ще предам на майката информацията и със сигурност ще ви тормозя за помощ.
Ех, хубаво нещо си е форумът..... тц, тц, тц
да си се похвалим
Виж целия пост
# 3
Извини ме ,но Криси си беше в къщи и почти не ми даваше възможност да седна на комп. да прочета какво става из форума.Страшно съжалявам за твоето познато детенце.Както виждам Петя и Йепе /добре ,че са те../ са ти дали координатите.Ако е близо до Враца пиши ми...ще се срещнем....с друго не мога да помогна.Дръж ни в течение.Поздрави!
Виж целия пост
# 4
     Здравей, Maia! Ние на 12 януари също ставаме на една година, а проблемът го открихме на третия месец. Минахме през всички изследвания, сега работим със слуховите апарати. Ако искаш, мога да ти уточня какви кабинети сме посетили, ЯМР го правихме в Правителствена и сме доволни от отношението към нас. Ако решиш, пиши в лични, въпреки, че много от нещата научих от Ieppe, Петя и другите момичета. Не се колебай, питай!
Виж целия пост
# 5
Здравей и от мен!
Разбрах,че Петя ти е дала телефоните на ВМА, предполагам, че на Д-р Дончев.Нека твоята позната не се бави, а да му се обади!
А много скоро във ВМА ще имаме и специален аудиологичен кабинет!
Ако има въпроси твоята приятелка независимо кога съм насреща и аз!Нека ми пише на ICQ-то!Там ще и дам и телефоните ми!Ако иска да ми се обади!Ако искаш и ти ми пиши!
Въпреки че Ieppe и Петя знаят всичко, защото са по - одавна и аз съм понаучила много неща!
А във ВМА освен, че са много добри специалисти са и много човечни!
Пожелавам и от все сърце кураж, ама мхого кураж и сили!
Виж целия пост
# 6
Много съм доволна от доцент  Спиридонова в ИСУЛ,тя е отличен специалист и ЧОВЕК,ето Ви номера на мобилния й телефон 0888685655.
Виж целия пост
# 7
www.deafschool.hit.bg
Виж целия пост
# 8
По повод препратката към сайта предложена от wild plum - каква е целта на тази препратка? Какво научават слуховоувредените деца там?! Да преди години, когато функционираше "Центъра за рехабилитация на слуха и говора", рехабилитаторите даваха всичко от себе си и имаше резултат от работата им с децата. А сега какво? Събират куцо и сакато - деца със запазен слух, но от ромски произход или социално занемарени (за да има попълнение и в пансиона). И така отклоняват огромни суми от бюджета за поддръжка на персонала си, а децата обучаващи се в общообразователни детски градини и училища са на равна нога с останалите във всяко отношение - и като програма за обучение, и като финансова подкрепа, и като проблеми и трудности с окръжаващата ги среда и т.н.
Виж целия пост
# 9
Не съм много съгласна. Центъра за рехабилитация на слуха и говора е бил добър, защото родителите са получавали домашна работа всеки ден. Т.е. работеното с детето да се работи и вкъщи. Дават много на децата. Но не мога да си изкривя душата - наистина не е като на времето, въпреки че моят поглед над миналото е само от разкази. Не се заблуждавайте обаче, че в масовите училища всичко е розово. Първо децата със специални образователни потребности по закон нямат право да повтарят даден клас. Мислите ли, че всички деца се справят? Освен това ССУ също работят по общообразователни програми.
Много е важна основата, върху която ще стъпи детето. Едно е когато е посещавало специализирана детска градина и след това се интегрира и съвсем друго, ако е блуждало сред другите деца и учители които нямат никаква представа как се работи с дете с увреден слух. Разберете, че това с учи с години в университет и след това с практика.  Има държави, в които специалното предучилищно образование е задължително и могат да дадат родителите под съд, ако те откажат да запишат детето си. Но това са старни на "Светлинни години разстояние от нас".
А относно ромчетата - розлични са спрямо българчетата по цвят и разни други критерии  Simple Smile Но и децата със специални образователни потребности също са различни. Всеки е различен, нали. Всеки е една индивидуалност. В крайна сметка всеки има право на избор и разбира се всеки родител се стреми да даде най-доброто на детето си, но все пак трябва да проучи всички възможности.
Виж целия пост
# 10
wild plum, това е форум и в него има правила. Когато има зададена тема, участниците трябва да се придържат към нея. Разговорът, който се опитваш да водиш съвсем не е по зададената тема. Има обща тема "Деца с увреден слух", в която се обсъждат и проблемите на интеграцията, и за специалното училище с детска градина, и изобщо - там си говорим за всичко. Ако включването ти е само с цел да рекламираш специалното училище, определено не е на място.
Що се отнася до написаното от теб - не зная в кои страни е подсъдимо да избират родителите, което си искат училище за детето си, но знам, че определено не е от страните, към чийто пример се стремим. Този избор е абсолютно неприкосновен и речи от сорта, че в общообразователните е еди какво си, пък в ССУ е просто чудесно, нямат място тук. Пък по въпроса за домашната работа за родителите моето мнение е много крайно и е следното - по този начин много успешно се прехвърля отговорността на учителите върху родителите и съм твърдо против! М? Thinking
Виж целия пост
# 11
Ще заключа темата, защото ненужно се обсъждат в нея тези неща. Пуснах я и майката заради, която питах тогава вече има приятели сред мамите на деца с импланти. Благодаря на момичетата, които помогнаха тогава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия