падна от спалнята

  • 1 106
  • 24
Много съм притеснена,синът ми е на пет месеца и от скоро започна да се преобръща от гръбче на корем!и днес се обърнах за секунда и той падна.започна да реве със всички сили.сама съм и не знаех какво да неправя,започнах да го разхождам из къщата и така го успокоих.опипах цялото му тяло и той  не изплака повече,струва ми се че не го боли никъде!от тогава до сега обаче още ми треперят ръцете и съм страшно притрснена!идва ми да се гръмна-много добре си знам че трябва много да съм внимателна и да го пазя,обаче се случи за съжаление....падна детето.трябва ли да го водя на лекар? Praynig
Виж целия пост
# 1
Успокой се. Наблюдавай го внимателно през следващите няколко часа - за повръщане, сънливост или превъзбуденост. Едва ли ще има проблеми, а и колко падания следват от тук нататък  ooooh!
Виж целия пост
# 2
Успокой се, ще ти кажа и аз.
Когато моят мъник падна от спалнята по същия начин на 6 месеца  бях изпаднала почти в шок и си мислех че нещо едва ли не фатално е станало- е... нищо му нямаше.
Той плака 2 мин а аз цял час.
Ако не започне да повръщя в това денонощие значи нищо му няма. Вече забрави варианта с оставянето на спалнята, за да не се случва пак.
Тепърва започвате с паданиците  :lol Wink
Споко   bouquet
Виж целия пост
# 3
И аз ще ти кажа да се успокоиш - от тази възраст се започва с паданията  Simple Smile Момичетата са ти казали за какви признаци да следиш, но най-вероятно нищо му няма - бебетата не са толкова крехки, колкото изглеждат  Wink
Виж целия пост
# 4
Не се притеснявай,моя големия е падал няколко пъти и то прекатурвайки се през решетките на креватчето,слава богу,нищо му нямаше
Виж целия пост
# 5
Така се расте!
Още помня нашето падане при което бях сама  с детето реагирах адекватно, но когато баща му дойде след 15 мин и се отпуснах се разтреперих като лист от пренапрежението Simple Smile

Ако можеш да си спомниш загубили си цвета при падането. ..
Гледа се и ако детето не пребледнее много или бързо си възвърне цвета, това също е много добре.
Пребледняването е знак да се следи по-внимателно както са ти описали - за сънливост, повръщане...
ако заспи детето скоро след падането, след около 1/2, 1 час сън може да го поразбудиш - само колкото да се убедиш, че е в съзнание.
Виж целия пост
# 6
Успокой се, както вече са ти казали момичетата, с бебчо вероятно всичко е наред. Такива падания сигурно ще се случват все по често от тук нататък. Затова да си знаеш, правилото е следното: Ходи се на лекар, ако плаче непрекъснато повече от 15 мин. или ако повърне или ако не може да яде (когато е гладен!; най-добре се проверява с нещо твърдо, сухар например). В случай че няма нито един от тези признаци, няма нищо страшно.
бебетата не са толкова крехки, колкото изглеждат  Wink

 newsm10
Виж целия пост
# 7
Криската падна от масата за повиване, когато беше на 4 месеца -тъкмо се научо да се обръща по корем...Плака неистово близо час, а аз....Заведох я на лекар, понеже се появи цицина на главата и аз много се уплаших, но слава богу всичко е ОК!

На всеки се случва Hug просто трябва да се въоръжиш с кураж, че така се расте Hug
Ако се появи повръщане-обади се на педиатър!

п.п за всеки случай аз дадох "arnica montana" - хомеопатично - против кръвоизливи и възпаления

Виж целия пост
# 8
от сърце ви благодаря за споделеното.това ме поуспокои,той няма никакви такива признаци,абе детето си е същото като преди.аз обаче не мога да се оправя още,струваше ми се че съм много лоша майка.от сега не го оставям и за секунда без надзор!
Виж целия пост
# 9
Още нещо се сетих, в случай че още имаш нужда от успокоение - колкото по-малко е детето - толкова по-леко понася падането.
Детето ми малко под година падна от над метър по дупе върху лед , килна се назад и се пързаля около 2 метра. Татко му го изтърва при поодхлъзване в движение, .
Познай кой беше с контузии и кой без никакви! Simple Smile /въпреки, че беше само космонавт дебел 1см и гащеризон под него/
Децата имат меки кости и много еластични връзки.
Трябва да се внимава за главичката, но в друга тема имаше, че когато бебе падало - земята се огъвала Simple Smile
Виж целия пост
# 10
И аз като съм била на месеци така съм паднала от спалнята. Майка ми се шашнала къде съм отишла  Joy Нищо ми е нямало  ooooh!
Виж целия пост
# 11
Не се притеснявай и моят син като беше на 6 месеца падна от спалнята два поредни дни  #Crazy Shocked аз бях в шок и паника, но освен 4е пла4ат от стреса, който са полу4или при падането съм сигурна 4е нищо им няма и не ги боли ! Не 4е те плаша ама колко падания тепърва предстоят при катерене, прохойдане ти4ане и т.н. Важното е да не се изпада в паника а да се следи детето да не повръща и да не е омърлушено !
Виж целия пост
# 12
Успокой се. Наблюдавай го внимателно през следващите няколко часа - за повръщане, сънливост или превъзбуденост. Едва ли ще има проблеми, а и колко падания следват от тук нататък  ooooh!
Моята дъщеря пада 2-3 пъти.Но нищо.Следи за тези симптоми
Виж целия пост
# 13
Аз мисля 4е няма бебе което да не е падало поне веднъж от спалнята, а вие.
Виж целия пост
# 14
И нашта вчера се обърна с колелото ама и "гък" не каза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия