Когато детето не иска да ака

  • 3 178
  • 10
Детето ми е със запек и,когато му се доака го е страх.Не иска.Какво да правя? ooooh!
Виж целия пост
# 1
Има много начини за разхлабване - храни, повече течности, лекарствени средства, клизми... Ще трябва да намериш подходящия при твоето дете начин за да може при изхождане да няма болка. Тя поражда у него страх и "стискане". Това пък води допълнително до задълбочаване на запека и така се създава порочен кръг. Пробвай различни средства и когато изчезне запекът, постепенно ще изчезне и страхът. Това няма да стане лесно и бързо, но трябва да имаш търпение. Успех!
Виж целия пост
# 2
пробвай  с масажчета на коремчето, увеличи течностите, прави му гимнастика с крачетата и ако не стане пробвай клизмичка с термометъра
Виж целия пост
# 3
А колко е голямо детето?
При всички случаи, най вредния начин е изхождане чрез сапунчета, термометри и т.н. Ако се използват често, може да се стигне до лениви черва...
Ако възрастта на детето позволява, нека хапва круши, сливи, овесени ядки, повечко вода. Доста педиатри препоръчват дуфалак, но не помага при всички деца...
Виж целия пост
# 4
за колко год. дете става дума? явно не става дума за бебе.
ако моето има запек (недай си Боже) по никакъв начин няма как да и направя клизма и то с термомрър, на 4г и няколко месеца е, и като гледам, че се дават съвети за клизми с термометър :oooohнещо абсолютно безумно, но това е друга тема), нека първо стане ясно за колко годишно дете става въпрос.
Виж целия пост
# 5
Уфффффф, много лошо...Имаме същия проблем, затова знам какво е. Sick При нас беше стигнало до лудост. Цяло събитие беше, когато малката успееше да се изходи. Че и банкет ми е идвало да дам. И моята се стискаше, но накрая като виждах, че няма да може сама правех клизма. След което нямаше как да стиска повече.  По-лошото е, че всички казват, че е на психична основа...Ако сама не го преодолее няма да мине. От 1 месец давам Дуфалак и честно казано (да не чуе дявола) започна да си внушава ли - незнам, но решr, че като пие сиропчето и с него става чудо.
Забравих да спомена, че запекът май го "наследихме" от детската градина, защото там се научи да стиска. Нямало кой да я бърше #Cussing out
Сега вече казва, че е голяма и се опитва сама. Но пробвайте с Дуфалака. С приказки, че това е вълшебно сиропче или нещо от тоя род - ако не е прекалено голямо детето, разбира се Simple Smile
А, също и наградите май имат ефект Simple Smile. В замяна на това  да не стиска ние започнахме да даваме по нещо дребно за награда. Знам, че е тъпо да се подкупва детето, но действа. А  поводът си заслужава. Simple Smile
Виж целия пост
# 6
P.P. Забравих да поясня - клизмата не я правех с термометър, а със специална помпичка за деца - продават се във всяка аптека
Виж целия пост
# 7
2г.7м.Всичко съм опитала и нищо не помага.А при колко лекари сме ходили и пак нищо.Казаха само,че е роден с удължени черва т.н.мегаколон.
Виж целия пост
# 8
2г.7м.Всичко съм опитала и нищо не помага.А при колко лекари сме ходили и пак нищо.Казаха само,че е роден с удължени черва т.н.мегаколон.
"Казаха" или е поставена диагноза мегаколон? Това не е удължаване на дебелото черво, а липса на инервация в стените не червото, което пречи на нормалната перисталтика и изхождане.  Лекарствата само помагат да се осъществи изхождането, а не лекуват.  В София напр. диагноза се поставя в Клиниката по Детска хирургия в "Пирогов".
Виж целия пост
# 9
Точно там поставиха диагнозата,но лечението не помага.
Виж целия пост
# 10
Ако заболяването е във форма, при която не се налага оперативно, а консервативно  лечение, може би ще пише някоя майка с опит.  Има много препарати,  диети и др., които се прилагат, но резултатите са различни. Чувала съм, че Д-р Пашкулев се занимава с това заболяване. http://veridia.dir.bg/WEB-SITE/INDEX.htm
Весела Коледа! Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия